Trump na koni. Po skončení ústavní žaloby to nandal svým soupeřům

Americký prezident Donald Trump se dnes v prvním prohlášení od středečního zproštění ústavní žaloby ohradil proti svým politickým soupeřům. Na slavnostní snídani za účasti členů Kongresu z obou politických stran označil svoje protivníky za nečestné a zkorumpované lidi, kvůli nimž musel on, jeho rodina a celá země projít "strašlivým utrpením", napsala agentura AP.

Donald Trump
doporučujeme

"Učinili všechno možné, aby nás zničili a při tom velice ublížili naší zemi," prohlásil Trump na každoroční slavnostní snídani a v rukou přitom demonstrativně ukazoval dva výtisky novin s palcovými titulky "ZPROŠTĚN OBŽALOBY!".

zdroj: YouTube

Prezident se ve svých poznámkách opřel především do demokratické předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové a republikánského senátora Mitta Romneyho, který se ve středu při hlasování o jednom z bodů obžaloby přidal k opozičním demokratům a hlasoval proti Trumpovi.

"Nemám rád lidi, kteří využívají víru pro ospravedlnění toho, o čem vědí, že je špatné," řekl Trump. Zjevně přitom odkazoval na středeční Romneyho slova, že mu překročení stranické linie nařizuje jeho "přísaha před Bohem".

"Stejně tak nemám rád lidi, kteří říkají ´modlím se za tebe´, když víte, že to tak není," prohlásil prezident zřejmě s odkazem na Pelosiovou, která loni uvedla, že se za prezidenta modlí. Trump jí tehdy odpověděl, že jí za modlitby děkuje a že si je jistý, že jsou myšleny upřímně.

Trump svoje poznámky doprovodil velebením stavu americké ekonomiky podobně jako při svém nedávném poselství o stavu unie. Podle AP je jeho dnešní prohlášení známkou toho, že mu zproštění obžaloby dodalo značnou odvahu do začínající kampaně před listopadovými volbami hlavy státu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úřady zachytily obálku se smrtícím jedem, mířila do Bílého domu

19.09.2020 23:06 Americké úřady zachytily obálku adresovanou Bílému domu, která obsahovala prudce jedovatý ricin,…

AP: Spojené státy kvůli Rusku vyslaly do Sýrie další posily

19.09.2020 20:54 Spojené státy vyslaly dalších téměř 100 vojáků a několik obrněných vozidel do východní Sýrie v…

Náskok Bidena je mnohem menší, tvrdí analytik. Trumpovi voliči se prokáží…

19.09.2020 18:41 Aktualizováno Analytik ze společnosti Trafalgar Group tvrdí, že většina průzkumů podceňuje Trumpovu podporu.…

Republikáni mají povinnost Ginsburgovou ihned nahradit, tvrdí Trump.…

19.09.2020 17:14 Republikáni mají povinnost neodkladně nahradit soudkyni Nejvyššího soudu Ruth Baderovou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama