Trump na koni. Po skončení ústavní žaloby to nandal svým soupeřům

Americký prezident Donald Trump se dnes v prvním prohlášení od středečního zproštění ústavní žaloby ohradil proti svým politickým soupeřům. Na slavnostní snídani za účasti členů Kongresu z obou politických stran označil svoje protivníky za nečestné a zkorumpované lidi, kvůli nimž musel on, jeho rodina a celá země projít "strašlivým utrpením", napsala agentura AP.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Donald Trump
doporučujeme

"Učinili všechno možné, aby nás zničili a při tom velice ublížili naší zemi," prohlásil Trump na každoroční slavnostní snídani a v rukou přitom demonstrativně ukazoval dva výtisky novin s palcovými titulky "ZPROŠTĚN OBŽALOBY!".

zdroj: YouTube

Prezident se ve svých poznámkách opřel především do demokratické předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové a republikánského senátora Mitta Romneyho, který se ve středu při hlasování o jednom z bodů obžaloby přidal k opozičním demokratům a hlasoval proti Trumpovi.

"Nemám rád lidi, kteří využívají víru pro ospravedlnění toho, o čem vědí, že je špatné," řekl Trump. Zjevně přitom odkazoval na středeční Romneyho slova, že mu překročení stranické linie nařizuje jeho "přísaha před Bohem".

"Stejně tak nemám rád lidi, kteří říkají ´modlím se za tebe´, když víte, že to tak není," prohlásil prezident zřejmě s odkazem na Pelosiovou, která loni uvedla, že se za prezidenta modlí. Trump jí tehdy odpověděl, že jí za modlitby děkuje a že si je jistý, že jsou myšleny upřímně.

Trump svoje poznámky doprovodil velebením stavu americké ekonomiky podobně jako při svém nedávném poselství o stavu unie. Podle AP je jeho dnešní prohlášení známkou toho, že mu zproštění obžaloby dodalo značnou odvahu do začínající kampaně před listopadovými volbami hlavy státu.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Úřad šerifa v Oregonu přijal do služby psa z České republiky

25.02.2020 07:42 Úřad šerifa v oregonském okrese Umatilla ve Spojených státech po letech přijal do služby psa,…

Washingtonský sniper Malvo bude moci ve Virginii žádat podmínku

25.02.2020 07:35 Lee Boyd Malvo, který se v roce 2002 jako sedmnáctiletý v okolí hlavního města Spojených států…

Porota uznala Weinsteina vinným, hrozí mu až 29 let vězení

24.02.2020 20:41 Bývalého hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina dnes v New Yorku uznala porota vinným ze…

Podle tajných služeb není jisté, že Rusko pomáhá Trumpovi, píše CNN

24.02.2020 20:22 Rusko zasahuje do letošní americké prezidentské volební kampaně, není však jisté, v čí prospěch.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama