Trump překvapil účastníky akce odpůrců potratů

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu.

Donald Trump
doporučujeme

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Podle listu The Washington Post se na prostranství v centru hlavního města sešli lidé s transparenty nejen proti potratům, ale i na podporu politiky nynějšího prezidenta. "Další čtyři roky," skandovali podle washingtonského listu účastníci shromáždění s odkazem na listopadové volby, v nichž Trump může získat další čtyřletý mandát.

"Všichni tady chápeme věčnou pravdu, že každé dítě je vzácným a posvátným darem Božím," řekl prezident. "Společně musíme chránit důstojnost a posvátnost každého lidského života," uvedl Trump.

Demokratická senátorka Katrina Jacksonová na shromáždění konstatovala, že sice v mnoha ohledech s Trumpem nesouhlasí, ale je "nadšená", že prezident se do Pochodu pro život zapojil. "Konečně máme hlavu státu, která akci navštívila. Je to precedens pro příští prezidenty," řekla senátorka.

Trumpova přítomnost si vynutila rozsáhlá bezpečnostní opatření, pro tuto akce neobvyklá, upozornil The Washington Post. Účastníci museli absolvovat bezpečnostní kontrolu a velký úsek prostranství byl obehnán plotem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Pravicový terorismus je globální hrozbou, míní arabista. Kritizuje…

15.06.2021 00:01 NÁZOR - Čtyři příslušníci jedné rodiny byli 6. června sraženi a zabiti automobilem v kanadském…

Vakcína firmy Novavax v testech vykázala účinnost přes 90 procent

14.06.2021 16:49 Vakcína proti covidu-19 vyvinutá americkou společností Novavax vykázala v poslední fázi klinických…

NATO je zásadní pro americké zájmy, USA stojí po boku Evropy, řekl Biden

14.06.2021 13:15 Severoatlantická aliance je zásadní pro americké zájmy. Před dnešním summitem NATO to prohlásil…

S koronavirem už celosvětově zemřelo přes 3,8 milionů lidí

14.06.2021 08:49 Celosvětový počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 podle údajů americké Univerzity Johnse…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama