Trump překvapil účastníky akce odpůrců potratů

Šéf Bílého domu Donald Trump pokládá za "nesmírnou čest", že se dnes stal prvním prezidentem Spojených států, který se zúčastnil každoročního protipotratového shromáždění ve Washingtonu.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Donald Trump
doporučujeme

Trump byl před dvaceti lety stoupencem interrupcí a jeho kritici občas připomínají jeho slova z roku 1999, že je "v každém případě pro (potraty)". Od té doby ale radikálně změnil názor, podle agentury AP ve snaze získat na svou stranu věřící voliče bílé pleti. Dnes v projevu ke shromážděným obvinil opoziční demokraty, že prosazují "radikální a extrémní postoje". Pochválil účastníky dnešní akce a řekl, že "nenarozené děti nikdy neměly v Bílém domě pevnějšího zastánce".

Podle listu The Washington Post se na prostranství v centru hlavního města sešli lidé s transparenty nejen proti potratům, ale i na podporu politiky nynějšího prezidenta. "Další čtyři roky," skandovali podle washingtonského listu účastníci shromáždění s odkazem na listopadové volby, v nichž Trump může získat další čtyřletý mandát.

"Všichni tady chápeme věčnou pravdu, že každé dítě je vzácným a posvátným darem Božím," řekl prezident. "Společně musíme chránit důstojnost a posvátnost každého lidského života," uvedl Trump.

Demokratická senátorka Katrina Jacksonová na shromáždění konstatovala, že sice v mnoha ohledech s Trumpem nesouhlasí, ale je "nadšená", že prezident se do Pochodu pro život zapojil. "Konečně máme hlavu státu, která akci navštívila. Je to precedens pro příští prezidenty," řekla senátorka.

Trumpova přítomnost si vynutila rozsáhlá bezpečnostní opatření, pro tuto akce neobvyklá, upozornil The Washington Post. Účastníci museli absolvovat bezpečnostní kontrolu a velký úsek prostranství byl obehnán plotem.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak se nenakazit koronavirem? Profesorka, která bojovala s ebolou, má jasno

28.02.2020 00:01 NÁZOR – „Jako lékařka zabývající se infekčními chorobami a lékařská mikrobioložka, která úspěšné…

Vzestup Sanderse děsí demokraty, píše deník New York Times

27.02.2020 21:39 Špičky Demokratické strany stále více znepokojuje současný vzestup senátora Bernieho Sanderse v…

Proces o vydání Assange do USA do května přerušili

27.02.2020 20:57 Po čtyřech dnech líčení dnes soud v Londýně přerušil ostře sledovaný proces kolem žádosti Spojených…

Lynč je nově federální zločin, schválili to američtí zákonodárci

27.02.2020 18:04 Americká Sněmovna reprezentantů ve středu drtivou většinou schválila zákon, který prohlašuje…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama