Trump se nechá grilovat Kongresem? Nápad se mu líbí, opět napadl demokraty

Americký prezident Donald Trump dnes překvapivě připustil možnost, že by podstoupil kongresové slyšení v ukrajinské kauze, která by teoreticky mohla vést až k jeho odvolání z funkce hlavy státu. Trump to napsal na twitteru s tím, že by se pak Kongres mohl soustředit na jiné problémy.

Veřejná slyšení ve Sněmovně reprezentantů začala minulý týden a od úterý do čtvrtka mají pokračovat slyšením dalších osmi vládních úředníků a diplomatů. Opoziční demokraté se jejich prostřednictvím snaží dokázat provinění prezidenta, který podle nich nutil Ukrajinu, aby mu dodala kompromitující informace na jeho pravděpodobného volebního soka Joea Bidena.

Vyšetřování ve Sněmovně reprezentantů, kterou ovládají opoziční demokraté, je součástí přípravy na ústavní žalobu. Její prosazení je ale nereálné vzhledem k republikánské převaze v Senátu, druhé kongresové komoře, která podle ústavy vynáší konečný verdikt. I když někteří republikáni prezidentovo chování kritizují, málokdo pochybuje o tom, že by při impeachmentu Trumpa podrželi.

Ke slyšení v Kongresu Trumpa veřejně vyzvala předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiová. V pořadu televize CBS v neděli řekla, že "Trump by mohl přijít před (vyšetřovací) výbor a promluvit. Pokud si to přeje, může říci pravdu, kterou chce". "Měl by svědčit pod přísahou," doplnil Pelosiovou Adam Schiff, šéf výboru pro kontrolu zpravodajských služeb, který slyšení organizuje.

....that I testify about the phony Impeachment Witch Hunt. She also said I could do it in writing. Even though I did nothing wrong, and don’t like giving credibility to this No Due Process Hoax, I like the idea & will, in order to get Congress focused again, strongly consider it!

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 18, 2019

Kongresové slyšení dnes na twitteru Trump označil za hon na čarodějnice a dodal, že se ničeho zlého nedopustil. Tomuto "nepatřičnému pomýlenému procesu" prý nehodlá dodat na důvěryhodnosti. Přesto konstatoval, že se mu nápad Pelosiové líbí a bude ho "silně zvažovat".

Související

Donald Trump

Trumpova pravá ruka řekla, co bude s NATO, pokud volby vyhraje Trump

Obhájce bývalého prezidenta USA Donalda Trumpa v americkém Kongresu ujistil v neděli členské země NATO, že s podporou Spojených států mohou v případě napadení počítat i tehdy, pokud Trump v listopadu zvítězí v prezidentských volbách. Republikánský senátor J. D. Vance se takto vyjádřil na Mnichovské bezpečnostní konferenci.

Více souvisejících

Donald Trump Nancy Pelosiová (politička USA) Kongres USA Adam Schiff (politik USA) Prezident USA Joe Biden

Aktuálně se děje

před 15 minutami

před 21 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Bydlení v Praze, Černý Most.

Jak se lidem v Česku žije? Stát nepodporuje důchodce a bydlení, myslí si veřejnost

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění provedeného Centrem pro výzkum veřejného mínění (CVVM) hodnotí 57 procent Čechů sociální politiku negativně, zatímco 38 procent ji hodnotí pozitivně. Nejvíce kritiky si vysloužily opatření týkající se podpory bydlení a zajištění na stáří, naopak nejlépe byly hodnoceny oblasti zdravotnictví a školství.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Jaderná elektrárna Temelín

Česku zoufale chybí opravdová diskuse o energetice. Kdo za to může?

I přesto, že snad všechna mainstreamová média přinášejí v poslední době zprávy o tom, že jedny z nejsledovanějších cenových položek každodenního života obyvatel této země, totiž ceny energií, neustále klesají níž a níž, je vidět o to snad intenzivnější kritika politiků z opozičních stran k současné vládě. Na tom by asi nebylo nic divného, vždyť je jasné, že je třeba zkritizovat cokoliv a kdykoliv. Jenže ta poselství jsou oproti všemu očekávání spíše hodně smutná. A smutnější je při nich jedno zjištění o nás samých.

před 5 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

Smrt Navalného Kremlu nestačila. Teď jde Rusko po jeho rodině

Ruské ministerstvo vnitra opět zařadilo Olega Navalného, ​​bratra zesnulého ruského opozičního lídra Alexeje Navalného, ​​na seznam hledaných osob. Informace o tom se objevila v databázi ministerstva.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy