V USA zemřelo za 24 hodin dalších 2448 lidí. Trump: Amerika vede nelítostnou bitvu proti hrozné nemoci

Ve Spojených státech zemřelo za posledních 24 hodin na následky nákazy koronavirem dalších 2448 lidí. Vyplývá to z údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse, která vývoj pandemie průběžně monitoruje. Celkový počet zemřelých v souvislosti s onemocněním covid-19 v USA tak přesáhl 75.500.

"Amerika vede nelítostnou bitvu proti hrozné nemoci," řekl prezident Trump
doporučujeme

Koronavirus se prokázal u více než 1,25 milionu Američanů, za poslední den jich přibylo přes 27.000. Spojené státy jsou zdaleka nejvíce zasaženou země na světě.

V USA neklesl denní počet obětí pod hranici 1000 od začátku dubna. Poté, co tamní úřady zaznamenaly přes 3100 obětí nákazy za den v půlce dubna, se země stále nachází na vrcholu pandemie - denní počty nově nakažených a zemřelých výrazně nestoupají, ale ani neklesají.

Nejvíce zasaženou oblastí v zemi je nadále stát New York, kde se však situace v posledních týdnech pomalu zlepšuje. Postupně se však objevují další ohniska nákazy, jako například oblast kolem federální metropole Washingtonu.

USA evidují mnohonásobně více potvrzených případů koronaviru a zemřelých s covid-19 než další nejvíce zasažené země. Provádí však také největší množství testů, od začátku pandemie místní laboratoře zpracovaly již přes 8,1 milionu vzorků. Asi 195.000 Američanů se již z nákazy zotavilo.

Prezident Donald Trump v posledních dnech tvrdě útočí na Čínu, kde se virus loni potvrdil poprvé, s tvrzením, že tamní vláda nese za rozsah celosvětové pandemie zodpovědnost. Tvrdí také, že Peking klame ohledně svých údajů nově nakažených, jichž denně oznamuje v posledních týdnech jednotky až desítky.

"Amerika vede nelítostnou bitvu proti hrozné nemoci," řekl prezident ve čtvrtek. "Modlíme se, aby vědci a výzkumníci nalezli nové léky, způsoby léčby a vakcíny, a aby je nalezli rychle," dodal.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přestřelka v klubu v USA: Nejméně 12 lidí je zraněno

05.07.2020 11:56 Nejméně 12 zraněných si vyžádala dnešní střelba v nočním klubu v Jižní Karolíně ve Spojených…

Brazílie má dalších 1091 úmrtí lidí s covidem-19

05.07.2020 10:07 V Brazílii za posledních 24 hodin zemřelo dalších 1091 lidí nakažených koronavirem. Podle agentury…

Raper Kanye West tvrdí, že chce kandidovat na prezidenta USA. Musk ho…

05.07.2020 09:55 Americký raper Kanye West, který patří k fanouškům prezidenta Donalda Trumpa, v sobotu ohlásil…

Trump mluvil o porážce krajní levice, plánuje založit "zahradu hrdinů"

05.07.2020 08:44 Americký prezident Donald Trump plánuje v případě svého zvolení na druhé funkční období založit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy