Port Moresby - Jedenáctiletý chlapec z Papuy-Nové Guineje přišel o život po útoku čtyřmetrového krokodýla. Zvíře dítěti ukouslo hlavu. Informuje server news.com.au.
K tragédii došlo dnes ráno na řece Siloura na jihu země. Chlapec Melas Mero zde rybařil se svými rodiči. Krokodýl podle svědků zaútočil na dítě ocasem. Omráčil ho a následně stáhl do vody.
Policie plaza vystopovala a zabila. V jeho útrobách nalezla chlapcovy končetiny. Následně byla nedaleko objevena i ukousnutá hlava oběti. Muži zákona ji převezli do márnice.
Jedná se již o druhý smrtelný útok krokodýla na člověka v Papui-Nové Guineji. V lednu zabil obávaný mořský krokodýl místního muže v zálivu Rawa.
Od roku 1958, kdy jsou takové tragédie zaznamenávány, pak krokodýli na uvedeném oceánském ostrově zabili celkem 65 lidí.
Související
Počasí se mění a svět nic nedělá. První stát bude bojkotovat klimatickou konferenci COP29
Katastrofální sesuv půdy: Papua-Nová Guinea hlásí tisíce mrtvých, jejich počet dál stoupá
Aktuálně se děje
včera
Tramvaje čeká v Praze několikadenní výluka. Protáhne se až do února
včera
U střelce z úřadu v Chřibské byly další zbraně. Na místě činu vystřelil asi stokrát
včera
Povedené generálky na Australian Open. Menšík i Machač na australských turnajích kralovali
včera
Do Česka by měl po mnoha letech přijet papež. Přijal pozvání od prezidenta
včera
Babišova vláda zruší televizní poplatky. Názor změnil i ministr Klempíř
včera
Pavlovi někdo vyhrožoval na internetu. Policie zadržela muže
včera
Další český hokejový úspěch. Po stříbru mužské dvacítky má ženská osmnáctka bronz
včera
Policie zadržela údajného zahraničního agenta. Měl pracovat pro Čínu
včera
Ve Spojených arabských emirátech budou jednat zástupci Ukrajiny, Spojených států a Ruska, oznámil Zelenskyj
včera
Zelenskyj: Evropa mlčí a Putin dál vyrábí rakety. Neměla by spoléhat na NATO, místo aby jednala jen čeká
včera
Trumpa k dohodě o Grónsku dotlačili poradci. Co je její náplní?
včera
Zelenskyj dorazil do Davosu, jednání s Trumpem začalo. Putin chce zaplatit členství v Radě míru zmrazenými aktivy
včera
Hraniční přechod Rafáh se příští týden otevře v obou směrech
včera
Jeden velký podvod na OSN? Rada míru popírá principy rovnosti, staví na bohatství a kultu uctívačů Trumpa
včera
V Radě míru chce být každý, prohlásil na zakládací ceremonii Trump. Na pódiu nebyl jediný západní spojenec
včera
Trump se dnes sejde se Zelenským
včera
Nový hit internetu: Nejstahovanější aplikace pomáhá bojkotovat americké zboží
včera
Babiš se chlubí, s kolika prezidenty a premiéry se setkal v Davosu. Nejsou to ani tři procenta lídrů
včera
Putin přijal pozvání do nově vznikající Rady míru, oznámil Trump
včera
Počasí: Zima si nevezme pauzu ani o víkendu, v noci teploty spadnou až na -8 stupňů
Nadcházející víkend přinese do České republiky typické zimní počasí s převahou velké oblačnosti a rizikem nebezpečných jevů na silnicích. Podle aktuální předpovědi nás v sobotu i v neděli čeká zatažená až oblačná obloha, přičemž polojasné chvíle se objeví spíše ojediněle. Řidiči by si měli dát pozor zejména na mrznoucí mlhy a výjimečné mrznoucí srážky, které se mohou vyskytnout napříč celým územím.
Zdroj: Libor Novák