Trumpovo Mount Rushmore? Skála v Turecku připomíná prezidenta

Z dosud lidmi opomíjeného starého skalního útvaru v tureckém městě Silifke se nyní stala turisty vyhledávaná atrakce. Svým vzezřením totiž připomíná nynějšího amerického prezidenta Donaldu Trumpovi.

O zvláštní hříčce přírody na jihu Turecka informovala arabská televizní stanice Al Jazeera. Že skála skutečně vypadá jako Trump se velice rychle rozšířilo na sociálních sítích a do Silifike v provincii Mersin se vydalo mnoho Turků, kteří se s ní pak následně vyfotografovali.

Při pohledu ze strany se zmiňovaný skalní útvar skutečně velice podobá obličeji amerického prezidenta, včetně jeho úst, nosu, rtů a dokonce i vlasů. Skála se dočkala nebývalé pozornosti už v roce 2016, kdy byl Donald Trump zvolen.

Mr. President, nature in Turkey has painted you on rocks.@realDonaldTrump pic.twitter.com/etoVS394e9

— H.Oğuz Eken (@royalbahce) June 23, 2020

Dříve si tuto siluetu lidé nikdy nedávali do spojitosti s Donaldem Trumpem. Brali jí jako běžný kus kamene. Teprve až po jeho zvolení jim došlo, jak přesně ho kopíruje.

"Pane prezidente, sama matka příroda vás v Turecku nakreslila do skály," zavtipkoval jeden z uživatelů na Twitteru. Jiný zase turecký přírodní úkaz srovnal s portréty čtyř amerických prezidentů v Mount Rushmore v Jižní Dakotě, které ale byly do skal zasazeny uměle.

Související

Více souvisejících

Donald Trump Kameny Turecko Turecko Silifke

Aktuálně se děje

před 12 minutami

před 32 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

včera

včera

včera

Joe Biden

Biden nemá nic jisté. Průzkum mezi demokraty pro něj nedopadl dobře

Bude se v listopadových prezidentských volbách v USA opakovat souboj z minula? Joe Biden to může mít nahnuté. Potvrzují to výsledky průzkumu amerického Centra pro výzkum veřejných otázek institutu NORC pro agenturu AP. Vyplývá z něj totiž, že dvě třetiny demokratů chtějí, aby Biden stáhl kandidaturu a umožnil straně vybrat jiného uchazeče o post prezidenta. 

včera

včera

včera

Armáda České Republiky

Armáda nahradí beznadějně zastaralou techniku. Nakoupí nové Tatry

Ministerstvo obrany koupí nové těžké nákladní vozy Tatra i munici pro americké vrtulníky. O zakázkách dnes ministryně obrany Jana Černochová (ODS) informovala vládu. V případě pořízení vozidel Tatra T-815 jde o rámcovou dohodu se společností Tatra Defence Systems s.r.o., u nákupu munice o smlouvu s českou firmou STV Group. 

včera

včera

Král Karel III. jmenoval Keira Starmera novým britským premiérem. (5.7.2024)

Karel III. prozradil priority Starmerovy labouristické vlády

Britský král Karel III. ve středu přednesl priority nové labouristické vlády premiéra Keira Starmera, která se chopila moci po nedávném drtivém vítězství nad konzervativci ve volbách. Starmer slibuje s ostatními členy kabinetu oživení ekonomiky či řešení nedostatku bytů a krize životních nákladů. Vláda chce také ztížit nelegální přistěhovalectví a zlepšit vztahy s Evropskou unií. 

včera

Roman Červenka, český hokejový útočník. Žurnalista Daniel Sallows z Bleacher Report označil Červenku jako sedmého nejlepšího hokejistu mimo NHL.

Hokejové Pardubice hlásí zvučnou posilu. Ze Švýcarska se vrací domů kapitán mistrů světa Červenka

Nadcházející extraligová sezóna 2024/25 nabídne tuzemským hokejovým fanouškům zajímavou podívanou. Na zdejších extraligových kluzištích se totiž bude prohánět kapitán českých mistrů světa z letošního roku, útočník Roman Červenka, jenž se tak po dlouhých osmi letech vrací ze zahraničí domů. Po návratu do Česka bude oblékat dres posledního vicemistra, tedy Pardubic. Ty tak tímto přestupem daly jasně najevo svůj záměr dokráčet tentokrát až k extraligovému titulu.

včera

včera

včera

včera

Elon Musk

Musk stěhuje své firmy v rámci USA. Vadí mu nový zákon v Kalifornii

Podnikatel a miliardář Elon Musk oznámil, že přesune sídla svých firem X a SpaceX v rámci USA z Kalifornie do Texasu. Za jeden z důvodů označil nový zákon, který v prvně jmenovaném státě zakazuje školským úřadům informovat kohokoliv včetně rodičů o rodové identitě či sexuální orientaci žáků. Upozornila na to BBC. 

včera

včera

Dva nové bloky jaderné elektrárny Dukovany postaví Korejci, rozhodla vláda

Dva nové bloky jaderné elektrárny v Dukovanech postaví korejská společnost Korea Hydro & Nuclear Power Company (KHNP). O preferovaném dodavateli strategického projektu rozhodla vláda na středečním zasedání. Informovalo o tom ministerstvo průmyslu v tiskové zprávě. Česko si od projektu slibuje, že zemi zajistí energetickou bezpečnost a soběstačnost na několik desetiletí dopředu. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy