Nejkrásnější vánoční dárek dostal Alec Baldwin, když žalobci z amerického státu Nové Mexiko vzdali svou snahu o opětovné vznesení obvinění kvůli smrti kameramanky Haliny Hutchinsové během natáčení westernu Rust. Sám slavný herec se ale nyní rozhodl v soudních tahanicích pokračovat.
Baldwin se rozhodl žalobce a také kancelář šerifa zažalovat kvůli neodůvodněnému obvinění a poškození pověsti, upozornil web DW na nejnovější vývoj případu. Žalobu podal ve čtvrtek u soudu v Santa Fe, kde místní soudkyně loni odmítla žalobu na hollywoodského herce.
"Obžalovaní se na každém kroku snažili udělat z Baldwina obětního beránka za činy a chyby jiných, bez ohledu na důkazy či právo," stojí v textu. Žalobci byli také nařčeni z toho, že jim v případu šlo o profesní či politické zisky.
Speciální žalobkyně Kari Morrisseyová, která je mezi obžalovanými, sdělila, že o Baldwinově záměru ji právně napadnout ví už od října 2023. "Vyhlížíme náš den u soudu," reagovala.
Morriseyová v prosinci stáhla odvolání, které původně podala jménem státu Nové Mexiko v listopadu. Odvolání zpochybňovalo předchozí rozhodnutí soudu, který stáhl všechna obvinění vůči Baldwinovi. Informovala o tom stanice CBS News.
Nečekaně brzy a ve prospěch obžalovaného skončil v polovině července soudní proces s hollywoodským hercem, který čelil obvinění z neúmyslného zabití kameramanky při natáčení westernu Rust. Soudkyně ze Santa Fe ve státě Nové Mexiko zamítla obžalobu kvůli pochybení policie a prokuratury při zacházení s důkazy.
Soudkyně Mary Marlowová Sommerová konstatovala, že došlo k opožděnému "objevení" některých důkazů během soudního procesu, které znemožnilo jejich efektivní využití a ovlivnilo základy spravedlnosti řízení. Prokuratuře zároveň sdělila, že proti herci už nebude možné vznést stejná obvinění.
Proces byl již předtím pozastaven, protože si soudkyně vzala čas na zvážení návrhu obhajoby na zamítnutí případu kvůli sporným důkazům, které se týkaly munice. Baldwinova obhajoba konstatovala, že nebyla seznámena s ostrými náboji, které na místě tragédie zajistil úřad šerifa. Munice nefigurovala ani ve vyšetřovacím spisu.
Baldwin byl po oznámení verdiktu viditelně emotivní. Objal manželku Hilarii, slzám se kromě něj neubránila ani jeho sestra Elizabeth. Budovu soudu herec opustil, aniž by promluvil s přítomnými novináři. Vinu odmítal a tvrdil, že spoušť nezmáčkl. V případě odsouzení mu hrozil trest odnětí svobody v délce až osmnácti měsíců.
K tragédii došlo 21. října 2021 při natáčení westernu Rust, kde byl Baldwin spoluautorem scénáře, producentem i představitelem hlavní postavy. Herec během zkoušky vytáhl podle scénáře revolver, v němž však byla ostrá munice místo slepých nábojů. Kameramanku Halynu Hutchinsovou zasáhl do hrudníku, ona zraněním podlehla.
Související

Alec Baldwin si může definitivně oddechnout. Případ smrti kameramanky končí

VIDEO: Alec Baldwin v slzách u soudu. Padlo překvapivé rozhodnutí
Alec Baldwin , soudy , USA (Spojené státy americké)
Aktuálně se děje
včera

Přechod na letní čas zpozdí víkendové noční vlaky, upozorňují ČD
včera

Český hokej se rozloučil s legendou. Extraligová kluziště definitivně opouští Milan Gulaš
Aktualizováno včera

Nová bilance tragického zemětřesení v Asii. Záchranné práce pokračují
včera

Elon Musk udělal nečekaný obchod se sítí X. Prodal ji sám sobě
včera

RECENZE: Český dokument Ta druhá zasáhne empatií a křehkou (ne)obyčejností
včera

Albert stáhl z nabídky jeden konkrétní druh zeleniny. Zákazníkům vrátí peníze
včera

Tragédie při motokrosu na Svitavsku. Závodník nepřežil pád
včera

Ukrajina nemusí přijmout nerostnou dohodu, naznačil Zelenskyj
včera

Dnešní noc bude kratší kvůli změně času. Jak se s letním časem vyrovnat?
včera

V Amsterdamu útočil Ukrajinec. Lidé děkují Britovi, který se mu postavil
Aktualizováno včera

Policie vyšetřuje násilnou smrt muže v Pardubicích. V případu padne obvinění
včera

Populismus v Česku. Politolog pro EZ hodnotí nové kampaně ANO, SPD či Motoristů
včera

Toulová dostala Langmajera na vrchol
včera

Motol bude mít od příštího týdne nové vedení. Válek prozradil jméno nového šéfa
včera

Skvělý Menšík si v Miami poradil s Fritzem a zahraje si první finále turnaje Masters
včera

Vance se v Grónsku pasoval na mluvčího místních a kritizoval Dány. Přišla reakce
včera

Válka na Ukrajině: Čtyři mrtví v Dnipru. Rusko se vysmívá mírovým snahám, říká Zelenskyj
včera

Den částečného zatmění Slunce je tady. Experti radí, jak ho sledovat
včera

Počasí přinese příští týden výrazné ochlazení. Teploty spadnou až o 15 stupňů
28. března 2025 22:08
Ukrajina a Rusko si přehazují vinu za problémy v mírových jednáních. Trump mlčí, Kyjev se bojí nejhoršího
V ukrajinsko-ruském konfliktu probíhá nelítostná bitva o to, kdo přesvědčí amerického prezidenta Donalda Trumpa, že vina za problémy v mírových jednáních leží na druhé straně. Obě země se vzájemně obviňují z porušování částečného příměří, které zahrnuje klíčovou energetickou infrastrukturu a oblast Černého moře. Cílem je nasměrovat Trumpův hněv proti nepříteli a získat jeho podporu, uvádí server Politico.
Zdroj: Libor Novák