Italský miliardář Silvio Berlusconi odkázal v poslední vůli kontrolu nad rodinným holdingem Fininvest svým dvěma nejstarším dětem Pieru Silviovi a Marině. Bývalý premiér zemřel před několika týdny po vleklých zdravotních problémech.
Pier Silvio a Marina budou mít nově ve společnosti společný řídící podíl 53 procent, který bude mezi ně rozdělený půl na půl. Italská agentura ANSA o tom informovala ve čtvrtek.
Berlusconi zemřel v pondělí 12. června ve věku 86 let na leukémii. Itálie kvůli úmrtí expremiéra vyhlásila státní smutek. Pohřeb proběhl v katedrále Narození Panny Marie, které se říká také milánský dóm.
Šestaosmdesátiletý politik vedl Itálii z pozice premiéra mezi lety 1994 až 1995, 2001 až 2006 a 2008 až 2011. V závěru života byl opět senátorem, jeho strana Forza Italia je součástí vládnoucí koalice premiérky Meloniové.
Berlusconiho smrtí končí jedna z nejkontroverznějších politických kariér, napsala televize Sky News a připomněla například nechvalně proslulé "bunga bunga" večírky, které způsobily v Itálii velký politický skandál.
Světu však milánský rodák nebyl známý jen jako politik, ale také jako vlastník jednoho z nejúspěšnějších fotbalových klubů světa AC Milán. Podle serveru DW jej sice v roce 2017 prodal, ale vzápětí koupil klub AC Monza, s nímž dosáhl postupu z třetí ligy do nejvyšší soutěže.
Související
Prázdná senátní židle po Berlusconim se zaplní na podzim. Vláda vypsala volby
Itálie se rozloučila s Berlusconim, dorazil Orbán i fotbaloví ultras
Aktuálně se děje
před 16 minutami
V Radě míru chce být každý, prohlásil na podpisové ceremonii Trump. Na pódiu není ani jeden západní spojenec
před 1 hodinou
Trump se dnes sejde se Zelenským
před 1 hodinou
Nový hit internetu: Nejstahovanější aplikace pomáhá bojkotovat americké zboží
před 2 hodinami
Babiš se chlubí, s kolika prezidenty a premiéry se setkal v Davosu. Nejsou to ani tři procenta lídrů
před 3 hodinami
Putin přijal pozvání do nově vznikající Rady míru, oznámil Trump
před 4 hodinami
Počasí: Zima si nevezme pauzu ani o víkendu, v noci teploty spadnou až na -8 stupňů
včera
Dosáhli jsme rámcové dohody o Grónsku, bude navždy, prohlásil Trump a zrušil cla
včera
Může americký Kongres zabránit Trumpovi v převzetí Grónska? Má k tomu hned několik nástrojů
včera
Trump prohlásil, že se dnes setká v Davosu se Zelenským. Ten tam ale vůbec není, potkat se tak mají zítra
včera
Grónsko není Island, Spojeným státům nikdy nepatřilo. Trumpův projev byl plný chyb a hoaxů
včera
Trump navrhuje, aby jeho Rada míru nahradila OSN. Jmenoval se neodvolatelným předsedou
včera
Válka na Ukrajině se USA netýká, dal najevo Trump. Nemáme s ní nic společného, co z ní USA získaly, zeptal se
včera
Chceme okamžité jednání o koupi „kusu ledu“. Odmítněte a budeme si to pamatovat, řekl Trump v Davosu
včera
Trump v Davosu: Evropa se neubírá správným směrem. Ničí ji migrace a lídři nedělají nic, aby úpadek zastavili
včera
USA dávají najevo, že jsou ochotny jednat tvrdě. Zásah v Latinské Americe ale může povzbudit Čínu a Rusko, říká Řepa
včera
Češi více investují do bezpečnosti a estetiky bydlení. Moderní vchodové dveře do domu jsou toho důkazem
včera
Evropa by měla být Trumpovi vděčná, prohlásil v Davosu Rutte
včera
Nejprestižnější skupina v historii, říká Trump o Radě míru. Kdo do ní už vstoupil?
včera
Evropská unie pozastavila schvalování klíčové obchodní dohody s USA. Británie hrozí Trumpovi odvetnými cly
včera
Doba lichocení Trumpovi definitivně skončila. Evropa musí odpovědět silou, vyzval bývalý šéf NATO
Evropská unie se ocitla na historickém rozcestí, kde stará spojenectví přestávají platit a bezpečnostní záruky se rozplývají v arktické mlze. Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve svém úterním projevu k Evropskému parlamentu ve Štrasburku varovala, že Evropa musí urychlit svůj tlak na nezávislost. Intenzivní snaha amerického prezidenta Donalda Trumpa ovládnout Grónsko totiž zpochybnila transatlantickou alianci, kterou Evropané po desetiletí považovali za samozřejmost.
Zdroj: Libor Novák