Káhira - Ze dna Středozemního moře byly vyzvednuty všechny dosud objevené ostatky obětí havárie letadla společnosti Egyptair, průzkumná loď je nyní veze do přístavu v Alexandrii.
Letoun společnosti Egyptair se zřítil 19. května cestou z Francie do Egypta, zahynulo všech 66 lidí na palubě.
Vyzvednutí ostatků zajistila posádka průzkumné lodi John Lethbridge, kterou si egyptská vláda najala. Průzkumníci z tohoto plavidla, které provozuje společnost Deep Ocean Search, už v červnu na mořském dně objevili i trosky letadla a obě černé skříňky. Byly v hloubce asi 3000 metrů ve vzdálenosti zhruba 290 kilometrů od egyptského pobřeží.
Loď "vyzvedla všechny lidské ostatky, jejichž existence byla zadokumentována na místě havárie", uvedli podle agentury AFP vyšetřovatelé. Poté, co je posádka předá forenzním expertům v Alexandrii, vrátí se zpět a bude pátrat po dalších tělech.
Související
Letadlo EgyptAir, které se zřítilo s 66 lidmi na palubě, nesmělo do vzduchu
Zkáza letadla nad Středozemním mořem? Francie a Egypt jsou v ostrém sporu
zřícení letadla Egypt Air (19. května 2016)
Aktuálně se děje
před 54 minutami
Zelenskyj: Kyjev je v rámci snah o ukončení války připraven k velkému kompromisu
před 1 hodinou
Policie králova bratra Andrewa propustila, vyhráno ale nemá. Co jej teď čeká?
před 2 hodinami
50 tisíc bytů ročně, více migrantů, revize emisních povolenek. Babiš představil hospodářskou strategii Česka
před 2 hodinami
Trump se směje, v Evropě padají hlavy. Následky zveřejněných Epsteinových spisů naráží na propastné rozdíly
před 3 hodinami
Opevňuje jaderná pracoviště, schovává podzemní komplexy. Írán se horlivě připravuje na válku s USA
před 4 hodinami
Trumpova administrativa hrozí Evropě odvetou, pokud bude upřednostňovat domácí výrobce zbraní
před 5 hodinami
Írán může čelit stovkám amerických náletů denně. Na jadernou dohodu dostal 10 dní
před 6 hodinami
Británií hýbe největší skandál od smrti Diany. Král se od svého bratra distancoval
před 7 hodinami
Předpověď počasí na víkend. Srážky změní skupenství
včera
Bývalý princ Andrew je opět na svobodě. Vyšetřování ale pokračuje
včera
Muž mohl mít na svědomí tři životy. Napadl taxikářku, pak se srazil s autem
včera
Estébáci pronásledovali herce Töpfera. Policie je po letech obvinila
včera
Curleři se dočkali první výhry pod pěti kruhy. V akci byli sdruženáři, bronz v Big Airu získal pražský rodák
včera
Policie obvinila dva lidi z týrání zvířat v Litoměřicích
včera
Zemřel Jim Čert, hudebník s komplikovanou minulostí
včera
Všichni jsou si rovni před zákonem, řekl Starmer ke kauze bývalého prince Andrewa
včera
ZOH: Slalom rozhodl nedokončenou jízdou McGrath, týmový závod skokanů chumelenice
včera
Zimní počasí potrápí jih republiky. Hrozí komplikace v dopravě
včera
Pavel jmenuje Červeného ministrem v pondělí, potvrdil budoucí šéf resortu po schůzce na Hradě
včera
Raději pavouky než Trumpa. Průzkum zjistil, který hmyz je populárnější než prezident USA
Před několika lety se výzkumná společnost YouGov rozhodla prozkoumat poněkud netradiční oblast veřejného mínění a dotazovala se Američanů na jejich vztah k hmyzu. Výsledky ukázaly, že nejoblíbenějším stvořením v této kategorii jsou motýli, na které reaguje kladně osm z deseti lidí. Tato data však nabývají zcela nového rozměru v současném politickém kontextu, kdy se popularita hmyzu podle webu The Guardian začíná srovnávat s oblibou hlavy státu.
Zdroj: Libor Novák