Írán oznámil téměř 3000 obětí koronaviru, za den přibylo 141 mrtvých

V Íránu za poslední den zemřelo 141 lidí s koronavirem, celkem je mrtvých už 2898. Nakažených je 44.606, což je o 3111 víc, než v pondělí. Oznámilo to dnes ministerstvo zdravotnictví.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Írán má na Blízkém východě nejvíc nakažených i mrtvých. Úřady žádají občany, aby se zdržovali doma, a zakázaly až do 8. dubna cesty mezi jednotlivými městy. Mezi nakaženými je několik politiků, předseda parlamentu dnes řekl, že se koronavirem nakazilo 23 poslanců.

Prezident Hasan Rúhání dnes znovu vyzval Íránce, aby se zdržovali doma. Ujistil je, že parky a veřejné zahrady budou zavřené i při středečním jarním svátku sízdabedar. Íránci při něm vycházejí na pikniky do přírody, ale Rúhání je požádal, aby letos ponechali tento zvyk na jiný čas.

Úřady také pozastavily vydávání tištěných médií. Zákaz platí do 8. dubna a redakce se mají přeorientovat na internetové verze.

Z 21 zemřelých v šesti arabských státech Perského zálivu, tedy bez započítání Iráku, připadá deset úmrtí na Saúdskou Arábii a šest na Spojené arabské emiráty. Emirát Dubaj dnes oznámil, že pomůže letecké společnosti Emirates překonat důsledky koronaviru. Dubaj také zcela uzavřel svou obchodní čtvrť Ar Rás, kde se prodává zlato a koření. Obyvatelům tam budou nejnutnější potřeby zajišťovat úřady. Uzávěra má platit počínaje dneškem dva týdny. V SAE platí do 5. dubna zákaz nočního vycházení, který úřady využívají k hloubkovému čištění veřejných prostor. Země také hodlá otevřít další pojízdná testovací centra, první zatím funguje v metropoli Abú Zabí.

Kuvajt jako první země oblasti zastavil civilní leteckou dopravu. Jeho ministr zdravotnictví Básil Sabáh dnes řekl, že uzávěry a další opatření přinesou výsledek možná začátkem června. "Pokud se začnou stabilizovat počty nakažených, bude možné začít postupně uvolňovat omezení. Pokud ale bude nakažených stále přibývat, pak nevylučuji naprostou uzávěru," řekl.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael na prahu další vlny koronaviru. V karanténě je 10 tisíc učitelů a…

02.06.2020 15:59 V Izraeli je kvůli novým případům koronaviru v karanténě přibližně 10.000 učitelů a žáků. Jenom…

Erdogan stále pronásleduje údajné pučisty, vydány zatykače na 118 lidí

02.06.2020 13:56 Turecká prokuratura vydala zatykače na 118 lidí z prostředí armády, které podezírá z napojení na…

Čína odsoudila "chronický rasismus" v USA, Írán vyzývá k ukončení násilí

01.06.2020 14:51 Čína dnes odsoudila Spojené státy za "chronický rasismus" poté, co v USA již několik dní pokračují…

Syrská armáda spustila velkou bojovou operaci. Vojáci už obklíčili město…

01.06.2020 14:01 Syrská armáda připravuje velkou operaci proti ozbrojeným bojovníkům v jihosyrské provincii Dará.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy