Izrael hlásí díky očkování nejméně aktivních případů koronaviru od června

Počet aktivních případů koronavirové nákazy v Izraeli klesl na nejnižší úroveň od loňského června a lidí hospitalizovaných s vážným průběhem nemoci covid-19 je nejméně za poslední tři měsíce. Informoval o tom dnes zpravodajský web The Times of Israel. Počty nově nakažených ve zhruba devítimilionové zemi nadále klesají díky úspěšné vakcinační kampani.

Obě dávky vakcíny proti covidu už dostalo na 4,7 milionu lidí, tedy více než polovina populace. Zhruba 5,2 milionu Izraelců už má alespoň jednu dávku. Proočkovanost rizikových skupin je ale ještě vyšší. Obě dávky vakcíny dostalo více než 80 procent lidí starších 50 let a přes 90 procent občanů starších 70 let.

Od začátku pandemie se nákaza koronavirem v Izraeli potvrdila u více než 833.000 lidí a 6214 tam po nemoci covid-19 zemřelo.

Počty nových případů nákazy, podíl pozitivně testovaných, počty aktivních případů a reprodukční číslo v zemi už několik týdnů klesají. Ve středu počet pacientů s vážným průběhem covidu-19 klesl na 396, což bylo nejméně od loňského prosince. Dnes jich země eviduje 385. Aktivních případů koronavirové infekce země nyní hlásí 7200, což je podle údajů ministerstva zdravotnictví nejméně za posledních devět měsíců.

Izrael začal uvolňovat třetí plošnou uzávěru v únoru a nyní je většina jeho ekonomiky opět otevřená. Veřejnosti se za určitých podmínek mimo jiné opět zpřístupnily restaurace a kulturní akce a obyvatelé se mohou v zemi volně pohybovat víceméně bez omezení.

Izrael očkuje obyvatele od 16 let a téměř výhradně se tam používá vakcína od společností Pfizer/BioNTech. Ve středu izraelské ministerstvo zdravotnictví oznámilo, že začne očkovat občany ve věku 12 až 15 let, jakmile tento záměr schválí američtí a evropští regulátoři.

Farmaceutická společnost Pfizer ve středu oznámila, že její vakcína se v klinických testech ukázala jako bezpečná a vysoce účinná u mladých ve věku 12 až 15 let. Závěry vycházejí z předběžných dat o testování. Ředitel Pfizeru Albert Bourla vyjádřil naději, že děti od 12 let budou moci vakcínu dostat už na podzim. Minulý týden společnost oznámila, že zahájila klinické testy své vakcíny na dětech mladších 11 let.

Související

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Příměří v Gaze potvrzeno. Izrael schválil dohodu, vláda se však otřásá

Boje v Pásmu Gazy se zítra podle všeho zastaví. Izraelská vláda posvětila dohodu o příměří a propuštění rukojmích s palestinským militantním hnutím Hamás. V platnost má vstoupit v neděli. Dva ministři ale hlasovali proti, přičemž varovali premiéra Benjamina Netanjahua, že jejich strany mohou kabinet opustit. 
Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Netanjahu: Hamás může propustit první rukojmí už v neděli

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil, že propuštění rukojmích držených v pásmu Gazy od útoku Hamásu 7. října 2023 by mohlo začít již v neděli, pokud vláda schválí plán a dohoda bude realizována. Mediátoři z Egypta, Kataru, Spojených států a Izraele se v pátek setkali v Káhiře, aby projednali mechanismy pro zavedení příměří v Gaze.

Více souvisejících

Izrael Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) očkování

Aktuálně se děje

před 24 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Příměří v Gaze potvrzeno. Izrael schválil dohodu, vláda se však otřásá

Boje v Pásmu Gazy se zítra podle všeho zastaví. Izraelská vláda posvětila dohodu o příměří a propuštění rukojmích s palestinským militantním hnutím Hamás. V platnost má vstoupit v neděli. Dva ministři ale hlasovali proti, přičemž varovali premiéra Benjamina Netanjahua, že jejich strany mohou kabinet opustit. 

před 5 hodinami

včera

včera

včera

Stephen Edwin King, americký spisovatel hororů, jeden z nejproduktivnějších a čtenářsky nejúspěšnějších autorů současnosti. Řada jeho knih a povídek byla zfilmována. Mezi jeho slavná díla patří knihy Carrie, To, Mrtvá zóna a série Temná věž, ve filmovém zpracování prosluly především na jeho dílech postavené snímky Vykoupení z věznice Shawshank a Zelená míle, foto:

Stephen King chce zrušit Oscary: LA hoří, není co oslavovat

Renomovaný autor hororů Stephen King se rozhodl letos nehlasovat v anketě o Oscary a dokonce zastává názor, že by se slavnostní ceremoniál neměl vůbec konat. Na sociální síti Bluesky ve čtvrtek napsal, že současná situace v Los Angeles, kde ničivé požáry pustoší krajinu, není vhodnou dobou pro okázalé oslavy.

včera

TikTok

TikTok má dva dny. Jinak ho USA zakáží

Nejvyšší soud USA v pátek potvrdil zákon nařizující prodej TikToku, což znamená, že pokud nebude dohodnuto řešení, populární aplikace bude zakázána na území Spojených států již za dva dny. Uvedl to server Politico.

včera

Donald Trump

Dánsko kvůli zájmu USA o Grónsko zesměšnilo Trumpa

Dánský ministr zahraničí Lars Løkke Rasmussen vyzval k uklidnění situace poté, co nově zvolený americký prezident Donald Trump odmítl vyloučit možnost vojenského převzetí Grónska, autonomního území Dánska. Rasmussen v rozhovoru pro dánská média zdůraznil, že nevnímá situaci jako krizi ve vztazích mezi oběma zeměmi, a vyzval k „snížení tepu“ v této otázce.

včera

WhitePress® – mezinárodní spojka marketingové nabídky a poptávky

WhitePress® – mezinárodní spojka marketingové nabídky a poptávky

Inzerenti, majitelé webů, agentury i copywriteři se denně potýkají s tvorbou obsahu. Jedni ho potřebují jako sůl, ale nemají na něj čas, a druzí ho tvoří rádi na profesionální úrovni. WhitePress® je online marketingová platforma, která obě skupiny spojuje dohromady a vytváří tak prostor pro tvorbu kvalitního obsahu a zvyšuje viditelnost značek na trhu.

včera

včera

včera

Olaf Scholz, Ukrajinský mírový summit 2024 (Bürgenstock)

Musk může zničit demokracii v Evropě, obává se Scholz

Německý kancléř Olaf Scholz ostře kritizoval technologického magnáta Elona Muska, přičemž ho označil za hrozbu pro demokratický vývoj Evropy. Na páteční tiskové konferenci v Berlíně Scholz prohlásil, že Muskova blízkost k ultrapravicovým skupinám a politickým hnutím představuje vážné riziko pro demokratické hodnoty, na nichž stojí evropská společnost.

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Netanjahu: Hamás může propustit první rukojmí už v neděli

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil, že propuštění rukojmích držených v pásmu Gazy od útoku Hamásu 7. října 2023 by mohlo začít již v neděli, pokud vláda schválí plán a dohoda bude realizována. Mediátoři z Egypta, Kataru, Spojených států a Izraele se v pátek setkali v Káhiře, aby projednali mechanismy pro zavedení příměří v Gaze.

včera

Ilustrační foto

Změny počasí nezvrátíme. Zastavení oteplování je prakticky nedosažitelné, varují vědci

Úroveň koncentrace oxidu uhličitého (CO₂) v atmosféře v roce 2024 vzrostla rychleji než kdykoli předtím, čímž se ambiciózní globální klimatický cíl omezení oteplování na 1,5 °C nad předindustriální úroveň stal téměř nedosažitelným. Vědci varují, že tento trend je neudržitelný a neslučitelný s klimatickými závazky stanovenými na Pařížské konferenci v roce 2015.

včera

včera

Překvapení roku: EU zvyšuje závislost na ruském plynu, i když se snaží o opak

Evropská unie v roce 2025 překvapivě zvyšuje svou závislost na ruském plynu, navzdory ukončení významné tranzitní dohody a pokračující válce na Ukrajině. Uvedl to server Politico.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy