Izraelský premiér Benjamin Netanjahu oznámil, že v zemi budou v rámci opatření proti šíření nového koronaviru uzavřeny školy a univerzity. Opatření se zatím netýká internátních a mateřských škol.
Předseda vlády zároveň vyzval k vytvoření nouzového kabinetu, který bude schopen čelit výzvám spojeným s koronavirem. Informoval o tom zpravodajský web The Times of Israel. V Izraeli dosud nebyla sestavena nová vláda po volbách, které se konaly začátkem měsíce a byly již třetí za necelý rok.
Premiér také poznamenal, že počet úmrtí spojených s koronavirem v Izraeli může být vysoký. Zdůraznil přitom, že nemoc zabíjí ve dvou až čtyřech procentech případů. Nový koronavirus byl dosud v Izraeli evidován u 109 pacientů, nikdo nezemřel.
Netanjahu vyzval rodiče, aby nedávali své děti na hlídání k prarodičům, ale spíše do péče zapojili starší sourozence. "Velké děti se budou starat o malé děti," vysvětlil premiér.
Předseda vlády poté vyzval k vytvoření nouzového kabinetu, který bude schopen čelit nynější krizi. "Současnou krizi vyřešíme společně a budeme pokračovat později," řekl premiér.
Izraelské úřady dnes také vydaly zákaz akcí s účastí nad 100 lidí, a to i pokud se konají pod širým nebem. Nesmí se pořádat svatby, náboženské slavnosti a smuteční obřady.
Dnes zároveň v Izraeli vstoupilo v platnost i pro cizince opatření, které ukládá všem, kteří se vrátí ze zahraničí, aby byli v dvoutýdenní domácí karanténě. Opatření prakticky zastavuje turismus, jelikož lidé, kteří nejsou schopni doložit úřadům, že mají zajištěnou karanténu, nebudou mít povolen vstup do země.
Český letecký dopravce Smartwings v reakci na izraelské karanténní opatření do 31. března přerušil provoz své linky z Prahy do Tel Avivu.
Související
Eurovizí zmítá největší skandál v historii. Vítěz loňského ročníku kvůli Izraeli vrací trofej
Island se připojuje k bojkotu Eurovize kvůli účasti Izraele
Izrael , Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
Aktuálně se děje
před 54 minutami
Turecko se chce vrátit k projektu F-35. Zvažuje, že se zbaví ruských zbraní
před 2 hodinami
"Jeden z největších pokusů o utajování v historii." Z Epsteinových dokumentů zmizela fotografie s Trumpem
před 3 hodinami
Americké jednotky u břehů Venezuely zadržely třetí tanker. Brazílie mluví o opakování války o Falklandy
před 4 hodinami
Kreml popřel trojstranná jednání s USA a Ukrajinou. Macron přivítal ochotu Putina s ním mluvit
před 5 hodinami
Česko si připomíná druhé výročí tragické střelby na Filozofické fakultě
před 7 hodinami
Na USA není spoleh, obává se Francie. Chystá se na vůdčí roli v obraně Evropy před Ruskem
před 8 hodinami
Víkendová jednání na Floridě jsou nadějná, tvrdí ruští vyjednavači. Kreml ale stupňuje požadavky
před 9 hodinami
Rusko: Evropské změny v mírovém plánu naději na konec války nezvýšily. Možnost nalezení řešení zkomplikovaly
před 10 hodinami
Na záchranu v první linii čekal měsíc. Pak zraněného vojáka zachránil robot
před 11 hodinami
Amerika stupňuje tlak na Madura. Zabavila další tanker
před 12 hodinami
Americké ponorky jsou v Pacifiku v menšině. Jižní Korea má plán, jak to změnit
před 14 hodinami
Počasí: Budou Vánoce bílé? Ve středu může nasněžit
včera
USA navrhly setkání Spojených států, Ukrajiny a Ruska. Mír nemůže nastat za každou cenu, reagoval Zelenskyj
včera
Spousta začerněných stránek a pozoruhodně málo Trumpa? Zamlžování pravdy, říká jedna z Epsteinových obětí
včera
Poprask na internetu: Voliči SPD mluví o zradě, požadují odvolání Zůny. Okamura problém hasí
včera
Trump sliboval zlatou éru americké ekonomiky. Kde je, ptají se Američané po roce?
včera
Dokáže síla převážit nad totálním vyčerpáním? Ukrajina se chystá na dosud nejtemnější zimu
včera
Američtí a ruští představitelé se setkají na Floridě k dalšímu kolu rozhovorů o Ukrajině
včera
Z Británie přichází další varování: Rusko je expanzivní mocnost, chce podmanit Ukrajinu a destabilizovat NATO
včera
Vítězové summitu EU o financování Ukrajiny? De Wever i Česko, píše Politico
Na bruselském summitu k zásadnímu obratu v otázce financování Ukrajiny, ze kterého vyšel jako nečekaný vítěz belgický premiér Bart De Wever. Přestože Evropská unie nakonec schválila balík pomoci ve výši 90 miliard eur na roky 2026 a 2027, původní ambiciózní plán využít k tomuto účelu zmrazená ruská aktiva zcela ztroskotal.
Zdroj: Libor Novák