Neúspěchem dnes v noci skončila snaha izraelské vlády dojednat na poslední chvíli rozpočtový kompromis. Při pozdním nočním zasedání parlamentu poté členové koaličních stran Likud premiéra Benjamina Netanjahua a Modrá a bílá ministra obrany Bennyho Gance hlasovali poměrem 49 ku 47 proti návrhu odložit dnešní rozpočtový termín o další dva týdny
V případě, že rozpočet pro rok 2021 nebude schválen do dnešní půlnoci, musí být podle izraelského zákona rozpuštěn parlament a do tří měsíců, tedy koncem března, se musí uskutečnit volby. Pokud k nim skutečně dojde - a tato pravděpodobnost je podle AP vysoká, protože většina možností, jak se jim vyhnout, už byla vyčerpána - půjde už o čtvrté volby za poslední dva roky.
Strany Likud a Modrá a bílá mají spory ohledně národního rozpočtu od května, kdy vytvořily koaliční vládu. "My volby nechceme a hlasovali jsme proti nim, ale nebojíme se jich, protože vyhrajeme!" napsal na twitteru izraelský premiér Netanjahu.
כחול לבן חזרו בהם מההסכמים וגררו אותנו לבחירות מיותרות בזמן משבר הקורונה. אנחנו לא רוצים בחירות והצבענו נגדן גם הערב, אך איננו חוששים מבחירות - כי אנחנו ננצח! pic.twitter.com/fMzCvYPkIH
— Benjamin Netanyahu (@netanyahu) December 21, 2020
Jakmile se rozpustí parlament, zamíří Izraelci v březnu 2021 už počtvrté do hlasovacích místností od počátku roku 2019. Tentokrát se budou volby odehrávat na pozadí koronavirové pandemie, velké ekonomické recese a soudu kvůli sérii obvinění z korupce, kterému čelí Netanjahu.
Související
Polovina íránských střel odpálených na Izrael nesla zakázanou munici
Izraelské varování. Nového íránského vůdce budeme pronásledovat, vzkazuje armáda
Izrael , Benjamin Netanjahu , volby v Izraeli
Aktuálně se děje
před 19 minutami
Írán umožnil indickým lodím přeplout přes Hormuzský průliv
před 1 hodinou
Ukrajinu nepotřebujeme, USA vědí o dronech více než kdo jiný, jsme nejlepší na světě, prohlásil Trump
před 2 hodinami
Tři fáze útoku na Írán. První se spojencům nepodařila, USA a Izrael jsou na prahu třetí
před 4 hodinami
Trump zjišťuje, že z Íránu už nelze vycouvat. Válku skončím, až to ucítím v kostech, prohlašuje nově
před 5 hodinami
Spojené arabské emiráty, Saúdská Arábie a Katar opět sestřelovaly íránské rakety a drony
před 6 hodinami
Počasí o víkendu rozdělí Českou republiku napůl
včera
Hrdinky z paralympiády. Edlingerová se postarala o první zlato pro Česko po 24 letech, Bubeníčková po dvou stříbrech bere i bronz
včera
Příprava invaze na Tchaj-Wan? Podivné formace čínských rybářských člunů nedokáží vysvětlit ani experti
včera
USA pošlou na Blízký východ 2500 mariňáků námořní pěchoty
včera
O nic se nepokoušejte, koupili jsme od Ruska Orešniky, vzkázal Západu Lukašenko
včera
Válku proti Íránu vedou nejbohatší státy. Největší cenu za ni ale platí nejchudší země
včera
„Atomová bomba tržního hospodářství.“ Vláda řeší, co s rostoucími cenami paliv
včera
Francouzský jaderný deštník u expertů narazil. Sloužit má jako pojistka, pokud selže jednotné evropské odstrašení
včera
Macron chce nad Evropou vybudovat jaderný deštník. S Českem se nepočítá
včera
Počet obětí války v Íránu roste. USA ztratily tankovací letoun, zemřeli čtyři vojáci
včera
Na nové ceny si zvykejme, pohonné hmoty jen tak nezlevní, varují analytici
včera
Trump vyzval posádky tankerů, aby projevily odvahu a proplouvaly průlivem i přes íránské útoky
včera
CNN: Pentagon Írán podcenil. Nevěřil, že zablokuje Hormuzský průliv
včera
Počasí se změní, avizují meteorologové. Na horách znovu napadne sníh
12. března 2026 21:58
Novinky z kauzy Macinkových esemesek. Poradce prezidenta naznačil závěry policistů
Poradce prezidenta Petr Kolář je jednou z ústředních postav kauzy kontroverzních esemesek ministra zahraničí Petra Macinky (Motoristé), kterými se šéf diplomacie snažil působit na hlavu státu. Kolář nyní přiznal, že ve věci už vypovídal na policii. Nastínil také svůj pohled na to, jak vyšetřování dopadne.
Zdroj: Jan Hrabě