Covid-19: Počet mrtvých a nakažených v Íránu roste, přesto se otevřely obchody

Počet nakažených koronavirem v Íránu za poslední den vzrostl o 1617 a dostal se na 73.303. Počet úmrtí v souvislosti s nemocí covid-19, kterou koronavirus způsobuje, se zvýšil o 111, takže celkový počet mrtvých činí 4585.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Írán
doporučujeme

S odvoláním na dnešní prohlášení íránského ministerstva zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters. Předchozí denní nárůst byl 1657 nakažených a 117 mrtvých.

"Za posledních 24 hodin máme 1617 nově nakažených... 45.983 z celkového počtu nakažených se vyléčilo," informoval na twitteru poradce íránského ministra zdravotnictví. Mluvčí ministerstva v rozhovoru se státní televizí uvedl, že 3877 z infikovaných je v kritickém stavu.

Írán je nejhůře zasaženou blízkovýchodní zemí a patří mezi první desítku států s nejvyšším počtem potvrzených případů viru SARS-CoV-2. Na asijském kontinentů má více nakažených pouze Čína.

Islámská republika v sobotu otevřela některé obchody, podniky a úřady, íránský prezident Hasan Rúhání však obyvatele vyzval, aby nadále důsledně dodržovali opatření, která mají zabránit šíření viru. V neděli vláda zrušila zákaz cestování mezi městy v rámci jednotlivých íránských provincií, příští pondělí 20. dubna by měl být zrušen i zákaz cestování mezi jednotlivými provinciemi.

Státní televize odvysílala záběry ulic plných lidí a přeplněných autobusů v několika íránských městech. Zdravotnické úřady si již dříve opakovaně stěžovaly, že Íránci vládní nařízení ignorují, což by mohlo vést ke druhé vlně epidemie v zemi. Obyvatele proto znovu vyzvaly, aby zůstávali co nejvíce doma.

Íránští duchovní představitelé se obávají, že opatření omezující veškeré veřejné aktivity mohou citelně zasáhnout ekonomiku země, která má již nyní problémy kvůli americkým sankcím. "Musíme bojovat proti koronaviru a rovněž i proti viru sankcí," uvedl k tomu nedávno vládní mluvčí. Washington sankce zavedl, když v roce 2018 odstoupil od mezinárodní dohody o íránském jaderném programu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nové detaily pádu letounu v Pákistánu. Pilot asi neuposlechl dispečery

03.06.2020 21:30 Pákistánské letecké úřady zveřejnily podrobnosti k nehodě letounu, který se v květnu zřítil v…

OSN varuje před omezením či ukončením programů v Jemenu

03.06.2020 18:55 OSN dnes varovala, že bude muset do konce měsíce omezit či zcela pozastavit své programy na boj s…

Zabití Floyda odhaluje pravou podstatu vlády USA, tvrdí duchovní Chameneí

03.06.2020 16:36 Íránský nejvyšší duchovní ajatolláh Alí Chameneí dnes uvedl, že zabití černocha George Floyda…

Polovina Izraelců podporuje anexi části Západního břehu, ukázal průzkum

03.06.2020 16:00 Izraelskou anexi částí Západního břehu Jordánu podporuje zhruba polovina Izraelců. V otázce, zda by…

Související:

Právě se děje

Další zprávy