Češka zadržená po úmrtí manžela v Tunisku je stále v rukou policie

V tuniském Monastiru se dnes uskutečnilo soudní řízení s Češkou, jež byla zadržena po úmrtí manžela. Stále trvá její zadržení, výsledek ale nelze jinak dále komentovat. ČTK to dnes sdělil mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake.

Server Blesk.cz v sobotu s odkazem na vyjádření mluvčího tuniských soudů uvedl, že Češka je podezřelá z toho, že se podílela na úmrtí svého manžela. Web dále napsal, že podle mluvčího předběžné vyšetřování prokázalo podezřelé úmrtí poté, co byly při pitvě objeveny stopy škrcení v úrovni krku. Televize CNN Prima News dnes uvedla, že neteř ženy informovala její redakci o tom, že se jí teta k usmrcení manžela přiznala.

"Dnes se uskutečnilo soudní řízení v Monastiru. Stále trvá její zadržení, ale jinak výsledek nemůžeme komentovat. Zastupitelský úřad v Tunisu je v kontaktu s rodinou, které poskytl základní informace, a náš úřad rovněž zprostředkoval hovor mezi obviněnou Češkou a její neteří," poznamenal Drake.

V dalších dnech lze podle mluvčího očekávat, že se tuniské policejní orgány obrátí na české kolegy ohledně spolupráce. "Pracovníci velvyslanectví v Tunisu jsou připraveni poskytnout další konzulární pomoc a v rámci standardních postupů koordinovat dožádání tuniských policejních/justičních úřadů o spolupráci během dalšího vyšetřování," dodal Drake.

Související

Tunisko

Vražda v Tunisku: Soud asi proběhne v Africe, verdikt může být nevratný

Soud v případu podezřelého úmrtí českého turisty na dovolené v Tunisku s největší pravděpodobností proběhne v severoafrické zemi, ačkoliv se v kauze začali angažovat také čeští kriminalisté. Manželce, která se měla přiznat k vraždě, podle místních zákonů hrozí i nevratný verdikt v podobě trestu smrti. 

Více souvisejících

Tunisko Úmrtí Čechů v zahraničí Věznice

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Mikuláš Bek

Univerzity upozorňují na kolaps systému. Ministerstvo vnímá problém a shání peníze

Vysokoškolští pracovníci jsou nespokojeni se současným stavem vysokého školství. Již v pondělí se vydali protestovat do ulic v rámci iniciativy Hodiny pravdy, tentokrát pod heslem Kolaps systému. EuroZprávy.cz v tomto kontextu obdržely prohlášení od resortu školství s tím, že pro příští rok žádá o navýšení rozpočtu pro vysoké školy o šest miliard. 

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Tomáš Zdechovský ve volebním štábu koalice Spolu. (9.6.2024) Prohlédněte si galerii

Zdechovský pro EZ: Úspěch Turka či Konečné je varováním, musíme zabrat. Do kampaně jsem dal maximum

Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) bude europoslancem i dalších pět let, v evropských volbách získal téměř 67 tisíc preferenčních hlasů. V předvolební kampani se podle svých slov vyždímal na maximum. Všímá si přitom toho, že k úspěchu vede cesta i přes sociální sítě jako TikTok či Instagram. Na nového europoslance Filipa Turka je v Bruselu upřímně zvědavý. Zdechovský se dále v rozhovoru pro EuroZprávy.cz vyjadřuje k výběru nového českého eurokomisaře či k náplni své práce v Evropském parlamentu.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

včera

Petr Fiala

Fiala: Česko by mělo za 77 tanků Leopard zaplatit 52 miliard

Česko by mělo za 77 tanků Leopard 2A8 zaplatit 52 miliard korun, řekl dnes na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS). Vláda udělala další krok k jejich nákupu a rozhodla o přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků s několika evropskými zeměmi, vedenými Německem.

včera

Rusko lže a podvádí Asiaty. Státy chtějí své občany zpět

Indie ve středu oznámila, že požádala Rusko o návrat svých občanů, kteří byli naverbováni do ruské armády. Toto rozhodnutí přišlo po nedávné smrti dvou Indů ve válce na Ukrajině, uvedla televize ABC News. Podobné kroky realizuje také Nepál nebo Srí Lanka.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy