V noci na dnešek Rusko zaútočilo na Ukrajinu pomocí více než 60 dronů a téměř 90 střel, jak informoval ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prostřednictvím platformy Telegram. Podle něj se invazní síly zaměřily na elektrárny, vodní přehradu a obytné budovy.
"V noci přiletělo více než 60 dronů Šáhid a téměř 90 raket různých typů. Cíle ruských teroristů jsou jasné, elektrárny a rozvody energie, přehrada, vodní elektrárny, běžné obytné budovy, dokonce i trolejbus. Rusko je ve válce proti životům obyčejných lidí. Upřímnou soustrast rodinám a přátelům těch, kteří byli zabiti tímto terorem," napsal podle serveru Ukrajinska pravda Zelenskyj.
Ukrajinské letectvo uvedlo, že odpaly řízených střel byly detekovány z Kaspického moře. Rusko podle serveru vypouští na Ukrajinu řízené a hypersonické střely.
Během ukrajinského ostřelování ruského Belgorodu, který leží několik desítek kilometrů od hranic s Ukrajinou, zemřel jeden člověk a několik dalších utrpělo zranění, jak uvedl gubernátor Belgorodské oblasti Vjačeslav Gladkov.
Gubernátor informoval, že podle předběžných informací byla zasažena tři zdravotnická zařízení a několik obytných domů. Podle telegramového kanálu Baza po zásahu panelového domu začalo hořet několik aut.
Zdravotníci evakuovali všechny pacientky z jedné z belgorodských porodnic po ostřelování.
Ministerstvo obrany v Moskvě uvedlo, že ruská protivzdušná obrana nad Belgorodskou oblastí zneškodnila osm střel odpálených z raketometů české výroby.
Belgorodská oblast hraničí s Ukrajinou, která se přes dva roky brání ruské vojenské agresi. Ruské příhraniční regiony čelí ostřelování a útokům dronů v souvislosti s ruskou invazí do sousední země, které ruské úřady připisují Ukrajině.
Ta pravidelně informuje o ruských vzdušných útocích nebo dělostřeleckém ostřelování svého území. Dnes v noci podle Kyjeva Rusové provedli rozsáhlý vzdušný úder na ukrajinský energetický sektor.
Související
CIA: Průměrná délka života ruského rekruta na bojišti je 30 minut. Vojáky decimují ukrajinské drony s AI
Rusko balamutí veřejnost. Výmysly o postupu odhalují, jak moc na Ukrajině krvácí
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
CIA: Průměrná délka života ruského rekruta na bojišti je 30 minut. Vojáky decimují ukrajinské drony s AI
před 2 hodinami
Izraelský parlament schválil své rozpuštění. Politici křičeli na Netanjahua, ze sálu musel odejít
před 3 hodinami
Trumpovo obvinění z volební manipulace se nesetkalo s úspěchem. Je to zápletka ze špionážního románu, píše tisk
před 3 hodinami
Zelenskyj prozradil důvody, které ho vedly k odvolání populárního ministra Fedorova
před 4 hodinami
Proti Trumpovým obviněním z volební manipulace se bouří Čína i Američané. Blouzní, zní od guvernérů
před 5 hodinami
Havel mi nabídl místo premiéra, pokud odstavím Klause, tvrdí Mečiar
před 5 hodinami
Páteční bouřky udeří ve dvou vlnách, naznačili meteorologové ve výstraze
před 6 hodinami
U Barrandovského mostu se zřítila betonová plastika
před 6 hodinami
Proč Trump označuje volební systém za katastrofální? Nesmířil se s prohrou a chystá se na další drtivou porážku
před 7 hodinami
Bílý dům zveřejnil dokumenty, které měly potvrdit Trumpova slova o Číně. Nepotvrzují vůbec nic
před 8 hodinami
Americká armáda podnikla již šestou noc po sobě vlnu úderů proti Íránu
před 8 hodinami
Američané Trumpově teorii o ukradených volbách nevěří. Jeho projev byl plný dávno vyvrácených tvrzení
před 9 hodinami
Trump obvinil Čínu ze zásahů do prezidentských voleb. Nemáme jediný důkaz manipulace, přiznal následně Bílý dům
před 9 hodinami
Dva mrtví po útoku na ubytovně. Pachatelem má být sanitář z IKEM, případ řeší GIBS
před 11 hodinami
Páteční počasí: Meteorologové nastínili, co hrozí od dnešních bouřek
včera
Budoucí důchodci mají být obezřetní. ČSSZ upozornila na podivné kampaně
včera
Estébáci pronásledovali herce Töpfera. Na trestech se dohodli
včera
Čína zadržela Čecha, důvod není jasný. Macinka odmítá vyhlašování války
včera
Česko zreviduje krizovou a obrannou legislativu, rozhodla vláda
včera
Babiš se nadále odmítá scházet s Pavlem. Vybral si mě za cíl, tvrdí premiér
Premiér Andrej Babiš (ANO) dal znovu najevo, že nepřistoupí na návrh prezidenta Petra Pavla, aby se obnovily pravidelné schůzky nejvyšších ústavních činitelů. Předseda vlády tvrdí, že s hlavou státu nemá o čem jednat.
Zdroj: Jan Hrabě