Děti bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa označily obvinění svého otce za politicky motivované. Donald Trump mladší ve svém pořadu "Triggered" prohlásil, že rozhodnutí manhattanské poroty je "komunistické" a "červenali by se z něj i Mao, Stalin a Pol Pot". Kroky newyorské okresní prokuratury Trump ml. podle stanice Sky News srovnal s konáním známých diktátorů světové historie asi deset minut poté, co se o obvinění dozvěděl v médiích.
Eric Trump na svém twitterovém účtu označil jednání prokuratury za profesní selhání "jako ze třetího světa" a "prospěchářské cílení na politického oponenta". Okresního prokurátora Alvina Bragga Eric Trump označil za "loutku (miliardáře George) Sorose". Totéž prohlásil o Braggovi v prohlášení i Ericův obviněný otec.
Mírnější byla podle listu The New York Times (NYT) ve svém prohlášení Ivanka Trumpová. Na svém instagramovém profilu napsala, že "miluje svého otce i svoji zemi". "Vážím si hlasů podpory a obav napříč politickým spektrem," napsala Trumpova dcera.
Ivanka Trumpová společně se svým mužem Jaredem Kushnerem pracovala za Trumpovy administrativy v Bílém domě, přičemž Kushner byl Trumpovým vysoce postaveným poradcem, připomíná deník NYT, který zprávu doprovodil fotografií Ivanky, Kushnera a Donalda Trumpa ml. z Vladislavského sálu Pražského hradu, kde Ivanka Trumpová loni přebírala české státní vyznamenání za svoji zesnulou matku Ivanu Trumpovou.
Kushner k Trumpovu obvinění nevydal zvláštní prohlášení. Na předem naplánované veřejné akci dnes ráno podle zpravodajského serveru Newsweek řekl, že "obvinění prokazuje, že demokraté mají strach z Trumpovy politické síly" a nepřímo Trumpa postavil do role perzekvovaného opozičního lídra. "Jako Američana mě velice znepokojuje, když vidím lídra opoziční strany obviněného," poznamenal Kushner. Republikánská strana má momentálně většinu ve Sněmovně reprezentantů, menšinu v Senátu a americký prezident Joe Biden je demokrat. Trump je vlivným republikánem, ale ve straně nezastává žádnou formální funkci.
Související
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
Trump jmenoval nového vyslance pro Grónsko. Má obyvatele přesvědčit, aby se připojili k USA
Donald Trump , Donald Trump junior
Aktuálně se děje
před 25 minutami
Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až výjimečný trest
před 1 hodinou
Počasí přinese o víkendu silné noční mrazy, během dne se oteplí
včera
Lidé si přejí, aby původce zla zemřel, vzkázal Zelenskyj ve vánočním projevu Putinovi
včera
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
včera
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
včera
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
včera
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
včera
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
včera
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
včera
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
včera
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
včera
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
včera
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
včera
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
včera
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
včera
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
včera
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
včera
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
24. prosince 2025 21:48
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
24. prosince 2025 21:26
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
Štědrovečerní pohádky se v České republice těší vzácnému postavení. I ty největší propadáky každoročně přilákají k televizi miliony diváků, především z řad dospělých, kteří rok co rok doufají, že se po letech konečně podaří vytvořit klasiku, kterou si budou s chutí pouštět i nadcházející generace. To se ale ani zdaleka nedaří, a i když letošní počin zdaleka není tak tragický, jako tomu bylo v posledních letech, do dějin kinematografie pravděpodobně také nevstoupí.
Zdroj: Libor Novák