Londýn - Spolu až do konce života, to je snem asi každého zamilovaného páru. Pat a George Pitmanovi z Británie byli nerozluční během celého života a spolu zůstali i v posledních okamžicích. Zemřeli jen několik hodin po sobě.
"Zavři oči, jdu s tebou," řekl oddaný manžel své ženě jen několik okamžiků před tím, než zemřela. Sám zemřel o pouhých 21 hodin později. „Zemřel kvůli zlomenému srdci," říká zdrcená dcera.
George Pitmann (77) strávil dlouhý bezesný týden u nemocniční postele manželky, se kterou byl 55 let. Přestože byl sám vážně nemocný, nedbal na rady lékařů, aby se šel léčit do jiné nemocnice. Sestřičky mu nakonec přichystaly postel hned vedle manželčiny. Drželi se za ruce až do úplného konce.
Podle dcery Jacqueline, která teď chystá společný pohřeb, je pro všechny útěchou, že mohl pár strávit poslední chvíle spolu. "Byli nerozluční celý život, takže tohle je věc, kterou by si určitě přáli," myslí si dcera.
"Je neuvěřitelné, jak se to všechno stalo. Obvykle zařizujete jeden pohřeb. My jsme si tím vším museli projít hned dvakrát najednou. Vždycky jsem si myslela, že kdyby taková situace nastala, bude tady buď máma, nebo táta, kterých bych se zeptala, co mám dělat. Ale ztratili jsme je oba," stěžuje si dcera.
Když den po smrti rodičů přijela do jejich domu, našla u otce na posteli nachystanou krabici se všemi dokumenty a doklady, potřebnými k zařízení pohřbu.
Podle známých byl pár v srdci stále mladý. Třikrát týdně chodili do klubu na bingo a dát si pár drinků.
Související
Z Británie přichází další varování: Rusko je expanzivní mocnost, chce podmanit Ukrajinu a destabilizovat NATO
Princ Andrew unikl dalšímu policejnímu vyšetřování. Není prý důvod ho obnovit
Velká Británie , Láska, intimnosti, vztahy
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 35 minutami
Tragédie při oslavách ve Švýcarsku. Desítky lidí nepřežily požár v baru
před 1 hodinou
Zemřel známý herec Pavel Nečas
před 1 hodinou
Rusové ukázali mapu údajného útoku na Putina. Trump udělal překvapivou věc
před 2 hodinami
Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění
před 3 hodinami
Zelenskyj v novoroční řeči mluvil o mírové dohodě. Putin věří v ruský triumf
před 5 hodinami
Výhled počasí na leden. Meteorologové nastínili, jak v Česku bude
včera
Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti
včera
Silvestrovský požár. Hasiči bojují s plameny, které zachvátily bývalý hotel Rabyně
včera
Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha
včera
Novinky v pražské MHD. Od Nového roku platí změny v přepravních podmínkách
včera
Rok nestability. Voliči ANO, SPD a Motoristů se dočkají nepříjemného vystřízlivění
včera
Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina
včera
Spanilá jízda skončila v příkopu. Opilý muž ukradl autobus, policie už ho obvinila
včera
Izrael stanovil nová pravidla pro humanitární organizace. Některé skončí
včera
Počasí aktuálně: Meteorologové upřesnili varování kvůli sněhu a větru
včera
Prokletí Kennedyových trvá. Vnučka prezidenta podlehla vážné nemoci
včera
Obchody na Silvestra otevřely. Lidé si musí dát pozor na zkrácenou provozní dobu
včera
Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví
včera
Ukrajina neztrácí ani den. Diplomatická jednání budou pokračovat i v novém roce
včera
Nestandardní krok, říká Babiš o fondu. Převádí do něj pouze Agrofert
Česko se v právě končícím roce dočkalo nového premiéra. Stal se jím Andrej Babiš (ANO), který však musel nejprve veřejnosti vysvětlit, jak vyřeší svůj střet zájmů. Předseda vlády nyní ozřejmil, co bude s jeho firmami. Do nově vytvořeného fondu totiž nemíří všechny.
Zdroj: Jan Hrabě