Záhadná exploze v Británii: Lidé slyšeli výbuch, policie nic nenašla

Londýn - Hlavní dálnice mezi Londýnem a Skotskem musela být uzavřena, když nedaleko významné vojenské základny v Cattericku údajně nastal výbuch.

Informace o hlasitém výbuchu dostala policie kolem 04:00 SEČ, ohlásilo ji prý celkem osm lidí, jako první člen personálu základny. Desítky policistů poté celé dopoledne a část odpoledne pátraly v okolí po jakýchkoli následcích exploze či jejím zdroji, avšak bez výsledku.

Kvůli policejní akci byl v obou směrech uzavřen asi desetikilometrový úsek dálnice A1, která spojuje metropoli se skotským Edinburghem. Na objízdných silnicích se kvůli tomu tvořily pomalu popojíždějící kolony.

Policisté podle důstojníka Davea Hannana drželi klíčovou komunikaci uzavřenou až do odpoledne kvůli obavám o bezpečnost lidí, například v souvislosti s možným teroristickým útokem. "Jakékoli spojení s terorismem jsme vyloučili... Možná, že zdroj výbuchu nikdy neodhalíme, nicméně jsem spokojen, že díky pátrání víme, že neexistuje žádná hrozba pro veřejnost," citovala Hannana stanice BBC.

Zdroj: YouTube

Související

Rusko, Kreml

Z Británie přichází další varování: Rusko je expanzivní mocnost, chce podmanit Ukrajinu a destabilizovat NATO

Britská vláda pod vedením premiéra Keira Starmera přistoupila k výraznému snížení finanční podpory pro západní Balkán, což vyvolalo vlnu kritiky od bezpečnostních expertů i opozičních politiků. Financování určené k boji proti ruským dezinformacím, kybernetickým útokům a na podporu demokratických institucí v regionu klesne o plných 40 procent. V absolutních číslech jde o propad ze 40 milionů liber v loňském roce na 24 milionů liber pro období 2025–2026.

Více souvisejících

Velká Británie výbuch Policie Velká Británie

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 35 minutami

před 1 hodinou

Pavel Nečas

Zemřel známý herec Pavel Nečas

Česko zasáhla hned na Nový rok první smutná zpráva roku 2026. Na Silvestra ve věku 59 let zemřel známý divadelní, televizní a filmový herec či moderátor Pavel Nečas. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Ilustrační fotografie.

Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění

Česko má za sebou v očích policistů průměrnou silvestrovskou noc, která se výrazně nelišila oproti předchozím rokům. Lidé si stěžovali na rušení nočního klidu či používání pyrotechniky. Došlo ale nejméně ke dvěma incidentům, které si vyžádaly vážná zranění zúčastněných osob. 

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

V Rudolfinu se lidé loučí s Jiřím Bartoškou. (20.5.2025)

Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti

Česko letos přišlo o několik výrazných osobností, které je dobré si v závěru roku připomenout. O tvář přišel karlovarský filmový festival, s někdejším nejvyšším představitelem se musela rozloučit tuzemská církev. Odešel také držitel prestižní filmové ceny Oscar. 

včera

včera

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha

Zimní počasí působí během silvestrovské středy komplikace v dopravě. Potíže jsou hlášeny například ze středních Čech či Krkonoš. Meteorologové dnes aktualizovali varování před novým sněhem, silným větrem a sněhovými jazyky či závějemi. 

včera

včera

Nová vláda Andreje Babiše na první tiskové konferenci. (15.12.2025)

Rok nestability. Voliči ANO, SPD a Motoristů se dočkají nepříjemného vystřízlivění

Rok 2025 převrátil českou politiku vzhůru nohama. Říjnové volby vrátily k moci Andreje Babiše a spolu s ním vznikla křehká koalice ANO, SPD a Motoristů, v níž reálný vliv drží Filip Turek. Vznik vlády provázejí spory s prezidentem Petrem Pavlem i vážné pochyby o kompetenci a etice aktérů. Dosavadní pětikoalice mezitím zaplatila za vlastní komunikační chaos a aféry. Rok 2026 proto spíš, než stabilitu slibuje turbulence a vleklé vnitřní konflikty.

včera

Vladimir Putin

Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina

Rusové se nadále snaží svět přesvědčit, že opravdu došlo k útoku na rezidenci prezidenta Vladimira Putina. Ministerstvo obrany zveřejnily záběry dronu, jenž se měl na ukrajinské operaci podílet. Zahraniční média ale nedokážou ověřit, zda není video pouze zinscenované.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Silvestrovské oslavy, ilustrační fotografie.

Policie se připravuje na Silvestra. O konkrétní hrozbě ale neví

Česko se připravuje na silvestrovské a novoroční oslavy. Ve střehu jsou samozřejmě i policisté, kteří již zahájili příslušná bezpečnostní opatření. Policie nicméně nemá informace o jakékoliv konkrétní hrozbě. Strážci zákona zároveň vyzvali řidiče k obezřetnosti na silnicích.

včera

včera

Nestandardní krok, říká Babiš o fondu. Převádí do něj pouze Agrofert

Česko se v právě končícím roce dočkalo nového premiéra. Stal se jím Andrej Babiš (ANO), který však musel nejprve veřejnosti vysvětlit, jak vyřeší svůj střet zájmů. Předseda vlády nyní ozřejmil, co bude s jeho firmami. Do nově vytvořeného fondu totiž nemíří všechny. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy