Londýn - Ve věku 93 let zemřel slavný herec Christopher Lee. Proslavil se například rolí hraběte Drákuly, Rocheforta ze Tří mušketýrů nebo Sarumana z trilogie Pána prstenů.
Lee zemřel v nemocnici poté, co byl hospitalizován kvůli problémům s dýcháním. Filmová legenda vydechla naposledy v neděli v půl deváté ráno, médiím to sdělil zdroj z blízkého okolí jeho rodiny.
Britský herec se proslavil zejména skvěle ztvárněnými zápornými postavami. Legendární je jeho role hraběte Drákuly, Franciska Scaramangu v bondovce Muž se zlatou zbraní (1974), hraběte Dooku v sérii Hvězdné války nebo čaroděje Sarumana v trilogii Pán prstenů.
V roce 2001 získal medaili britského impéria a stal se komandérem Řádu britského impéria o osm let později byl jmenován rytířem Řádu britského impéria.
Lee byl také příležitostným zpěvákem. Podílel se například na známé písni Magic of Wizard's Dream od italských Rhapsody of Fire.
Výčet dalších známých filmů, v nichž hrál Christopher Lee: Moulin Rouge (1952), 1941 (1979), Štvanci (1979), Medvědí ostrov (1979), Jaguár žije (1979), Salamandr (1981), Oko za oko (1981), Shaka Zulu (1987), Vlak Smrti (1993), Bible Starý zákon: Mojžíš (1995), Ospalá díra (1999), Karlík a továrna na čokoládu (2005), Alenka v říši divů (2010), Hon na čarodějnice (2011).
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Počasí v novém týdnu nebude jen o tropech. Hrozí i bouřky
včera
Princ Harry odcházel od soudu zklamaný. Novináři se neprovinili
včera
Druhý český BlackHawk vyrazil do boje s požáry ve Francii
včera
Hrad reagoval na Babišovo video. Pavel odhalil, o co mu jde
včera
Poradíme, kde se v Česku vykoupat. Kvalita vody se zhoršuje kvůli počasí
včera
Medvěd na Slovensku napadl muže přímo v obci. Místní dostali doporučení
včera
Trump tvrdí, že Hormuz je otevřený. Íránci jsou nemocní lidé, zopakoval
včera
Přišli jsme o odhodlaného lídra, komentoval Zelenskyj úmrtí Grahama
Aktualizováno včera
Předpovědi budou jiné, upozornil ČHMÚ. Změna vychází z připomínek občanů
včera
Ostuda. Babiš znovu zkritizoval Pavla kvůli summitu NATO
včera
Tragédie na závodech v Brně. Cizinci nepřežili nehodu, policisté zahájili šetření
včera
První reakce Donalda Trumpa. Zesnulého Grahama si vážil jako patriota
včera
Ve Zlíně už platí jen první stupeň požárního poplachu. Případ řeší policie
včera
Republikáni přišli o výraznou osobnost. Zemřel senátor Lindsey Graham
včera
Filmové Vary jsou u konce. Vyhrálo Padlé ovoce, cenu má i Vášáryová
včera
Írán opět uzavřel Hormuzský průliv. Američané opět útočili
včera
Výhled počasí na další víkend. Bude tropické, na závěr se změní
11. července 2026 21:56
V Česku se nastavují pravidla pro bezpečné využívání AI ve zdravotnictví
11. července 2026 21:01
Wimbledon ovládly Češky. Díky nekompromisnosti nakonec slaví Nosková
11. července 2026 19:58
Trump se dočkal další pocty. Na Floridě přejmenovali letiště
S Kennedyho centrem to nakonec nevyšlo, ale na jiná místa se jméno úřadujícího amerického prezidenta Donalda Trumpa daří protlačit. Šéf Bílého domu má momentálně radost z toho, že po něm bylo pojmenováno jedno z letišť ve Spojených státech.
Zdroj: Lucie Podzimková