Paříž - Poplach způsobilo v neděli ráno auto s několika plnými plynovými lahvemi, které bylo zaparkované u katedrály Notre-Dame v Paříži.
Podle týdeníku Le Point patřilo muži, jehož dceru (19) vedou v záznamech francouzské bezpečnostní složky. Majitel vozu vyšetřovatelům sdělil, že jeho dcera je radikalizovaná a pokusila se přidat k islamistům. Jiná francouzská média ale tvrdí, že tajné služby mají ve svých záznamech majitele vozu.
Majitel auta a jedna osoba z jeho okolí jsou podle agentury AFP ve vazbě. Podle jiných zdrojů je ve vazbě pár ve věku 34 a 29 let, který byl zatčen v úterý.
Na opuštěný Peugeot 607 bez poznávací značky a s blikajícími výstražnými světly, který parkoval v uličce u katedrály, upozornil zaměstnanec jednoho baru. Policejní pyrotechnici vůz za pomoci výbušniny otevřeli. V jeho kufru pak policisté našli šest plných plynových lahví, jednu prázdnou lahev na sedačce a podle Le Point také dva listy popsané v arabštině.
Le Figaro cituje dobře informovaný zdroj, podle nějž nebyly lahve napojeny na "žádnou rozbušku, žádnou pyrotechniku".
Související
Na další výletní lodi se šíří norovirus. V karanténě je 1700 pasažérů
Francie požaduje okamžitou celoevropskou reakci na šíření hantaviru
Francie , teroristické útoky ve Francii , Paříž
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Hejtman označil sudetské Němce za krajany. Nepožadujeme navrácení majetků, zaznělo na sjezdu
před 2 hodinami
S Íránem jsme dosáhli významného pokroku, zní z USA. Teherán nadšení mírní
před 3 hodinami
Putin odpálil raketu schopnou nést jadernou hlavici. NATO poslalo stíhačky do vzduchu
před 5 hodinami
Kyjev se v noci stal terčem rozsáhlého vzdušného útok
před 6 hodinami
Počasí bude nadále tropické, objeví se ale saharský prach
včera
OBRAZEM: Miss Czech Republic 2026 se stala Lucie Pisková
včera
Zelenskyj: Rusko chystá rozsáhlý útok na území Ukrajiny i na Kyjev, může použít raketu Orešnik
včera
Uzavřeme dohodu, nebo Írán totálně zničíme. Rozhodnu se do zítřka, prohlásil Trump
včera
Napínavý bratrský souboj. Česko-slovenské derby na MS v hokeji rozhodl svou bruslí kapitán Červenka
včera
Evropa se intenzivně chystá na situaci, kdy bude Trump pro NATO hrozbou
včera
Američané jsou na hraně nepostupu do čtvrtfinále. Dánové slaví první výhru na MS
včera
Trump stupňuje tlak vůči Kubě. Co tím sleduje a co je jeho cílem?
včera
Žádné podávání rukou ani pohřby, mrtvé odváželi v pytlích. Přeživší vzpomínají na dosud nejhorší epidemii eboly
včera
V Číně došlo k nejhoršímu důlnímu neštěstí za patnáct let. Po výbuchu více než 90 mrtvých
včera
Soud poslal vraha studentky v Pardubicích do vazby
včera
Pavel v rozhovoru pro zahraniční tisk vyzval NATO, aby Rusku ukázalo zuby a začalo konečně reagovat
včera
Brněnský pochod smrti provází komplikace. Vandal poničil památník, policie zasahuje proti odpůrcům
včera
Vztah Pavla s Babišem už se rozebírá i ve světě. Prezident je připraven podniknout právní kroky, píše Politico
včera
Proč se ebolu nedaří zastavit? Na vině je hned několik faktorů
včera
Rusku se na Ukrajině nedaří. Putinovi dochází čas, varuje rozvědka
Ruská hlava státu Vladimir Putin má podle vyjádření šéfa estonské tajné služby stále méně času na dosažení úspěchu ve válečném konfliktu na Ukrajině. Na vině je současný pat na bojišti a současně se množící vnitrostátní potíže. Kaupo Rosin, který vede estonskou zahraniční zpravodajskou službu, v rozhovoru v Tallinnu uvedl, že v horizontu následujících čtyř až pěti měsíců může Kreml ztratit možnost vyjednávat z pozice síly.
Zdroj: Libor Novák