Londýn - Tisíce lidí dnes dorazily na demonstraci proti odchodu Británie z Evropské unie, která se konala v Londýně. Někteří z demonstrantů byli oblečení v modré a žluté barvě, nesli prapory EU, další pak transparenty vyzývajícími k odstoupení od brexitu, napsala agentura AP.
Podle organizátorů cílem akce bylo spojit, přehodnotit a odmítnout plány konzervativní vlády na brexit do roku 2019. Poslanec Liberálních demokratů Ed Davey řekl demonstrantům, je v "rozpacích" z vyjednávacího postoje Británie. Další z řečníků požadovali, aby měli Britové šanci hlasovat o brexitu znovu poté, co budou dokončena jednání.
Demonstranti pochodovali centrem Londýna na Parlamentní náměstí. Někteří měli oblečená trička s nápisem Remoaner až do smrti. Remoaner je označení pro osobu, která odmítá výsledky referenda. Pochod se uskutečnil před pondělním zasedáním britské Dolní sněmovny, na kterém se má ve druhém čtení hlasovat o návrhu zákona, který se stane základem právní odluky Británie od Evropské unie.
Jedna z účastnic pochodu v modrém baretu se žlutými hvězdami řekla BBC, že se připojila ke shromáždění, protože ji myšlenka brexitu zneklidňuje. "Roky jsem žila a pracovala v Evropě a milovala ji. Celý můj život byl evropským životem. Můj manžel podniká v Evropě. Pracovali jsme roky na vybudování tohoto podnikání. Co se s tím stane?" řekla.
Související
Audit odhalil podivné výdělky bývalého prince Andrewa. Exministr ho zepsul
Novinky z vyšetřování bývalého prince Andrewa. Řeší se i případ z roku 2002
Velká Británie , demonstrace ve Velké Británii , Brexit
Aktuálně se děje
včera
Novinky v případu nálezu části těla na Sokolovsku. Padlo obvinění z vraždy
včera
Vybraní svěřenci Miroslava Koubka už jsou v USA. Vedle povinností zažívají i radosti
včera
Audit odhalil podivné výdělky bývalého prince Andrewa. Exministr ho zepsul
včera
Konec Knihovny Václava Havla ještě nemusí být definitivní, naznačil člen správní rady
včera
Policie má podezřelého z vraždy cizince. Dopadla ho elitní pražská mordparta
včera
Češi před MS zvládli americkou generálku s Guatemalou. Přes počáteční chyby vyhráli 3:1
včera
Tragické úmrtí dítěte na Příbramsku. Zasáhl ho elektrický proud
včera
Černý scénář se naplnil. Kvůli válce s Íránem trpí hlady miliony lidí
včera
Libanonský lídr se tvrdě pustil do Íránu. Teherán obvinil ze zneužívání
včera
Macron zvažuje, že pro upevnění vztahů s Trumpem vytáhne eso z rukávu
včera
Co způsobí super El Niño? Asie se chystá na devastační dopady extrémního počasí
včera
Ukrajina požádala EU, aby vyloučila muže v branném věku z programů dočasné ochrany
včera
Úřad vlády vstoupil do historicky první stávky. Babiše to prý mrzí
včera
Izrael během války s Íránem tajně rozmístil elitní vojenské jednotky v Ázerbájdžánu
včera
Vědci neskrývají nadšení. AI vytvořila vakcínu chránící před celou plejádou virů
včera
Celé znění Zelenského dopisu Putinovi
včera
Zelenskyj poslal Putinovi dopis. Vyzval ho k osobnímu setkání
včera
USA navzdory Trumpovi schválily rozsáhlý balík pomoci Ukrajině a tvrdé sankce proti Rusku
včera
Víkendové počasí bude nejteplejší na jihu Moravy
4. června 2026 21:58
Novinky z vyšetřování bývalého prince Andrewa. Řeší se i případ z roku 2002
Policejní vyšetřování bývalého prince Andrewa se má nově soustředit i na incident ze začátku tohoto tisíciletí. Syn zesnulé královny Alžběty II. je podezřelý z údajného obtěžování ženy na dostizích. Informovala o tom britská média.
Zdroj: Lucie Podzimková