Varšava - Polský duchovní Adam Boniecki, který řídil polské vydání vatikánského listu l'Osservatore Romano, má opět zakázáno vyjadřovat se v médiích.
Stalo se tak poté, co řečnil na pohřbu Poláka, který se minulý měsíc upálil ve Varšavě na protest proti nynější konzervativní vládě, napsal dnes opoziční list Gazeta Wyborcza.
Bonieckého nadřízený mu odebral povolení vyjadřovat se v médiích "pro duchovní dobro věřících", kteří se po Bonieckého vyjádřeních "mohli cítit zmateni ohledně církevního učení o morálním hodnocení sebevraždy, anebo dokonce pohoršeni".
Na pohřbu Piotra Szczensného, který se zapálil 19. října v centru Varšavy na protest proti porušování občanských svobod a demokracie a kterého provládní média označují za "oběť totální opozice", Boniecki řekl, že "Piotr byl z těch lidí, kteří vidí ostře i to, čeho si většina nevšimne, a cítí otřesy, které hodně lidí nevnímá, a vidí příznaky katastrofy - věřil, že může varovat, a věděl, že to musí udělat".
Boniecki navíc na sociálních sítích podpořil sexuální menšiny, "přestože jejich počínání je v naprostém rozporu s morálním učením církve", uvedl tajemník kongregace kněží mariánů a dodal, že proto byly podniknuty příslušné kroky k ukáznění kněze.
Související
Polská kontrarozvědka zadržela dva aktivisty podezřelé ze žhářského útoku v Pardubicích
Polsko začne v reakci na válku v Íránu zastropovat ceny paliv a razantně sníží daně, oznámil Tusk
Aktuálně se děje
před 50 minutami
Příměří zahrnuje i Libanon, tvrdí Pákistán. Na ten se nevztahuje, míní izraelská armáda a pokračuje v útocích
před 1 hodinou
Jak se Magyar katapultoval z pozice řadového úředníka do čela opozice?
před 2 hodinami
Desetibodový mírový plán zveřejněn: Co požaduje Írán od USA?
před 3 hodinami
V Česku začaly platit maximální ceny pohonných hmot
před 3 hodinami
Trump našel únikovou cestu z patové situace. Vsadil na chladný rozum
před 3 hodinami
Trump mluví o velkém dni pro světový mír i totálním vítězství USA
před 5 hodinami
Počasí: Tento týden noční mrazy přetrvají, v tom příštím se ale citelně oteplí
před 10 hodinami
Trump oznámil, že s Íránem uzavřel čtrnáctidenní příměří. Žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu
před 11 hodinami
Pákistán přemlouvá Trumpa, aby prodloužil ultimátum. Možná uspěje
včera
Co se stane, až vyprší ultimátum? Ani americká armáda nedokáže zničit íránskou infrastrukturu, varují experti
včera
Vláda volební období neustojí? Stropnický si posvítil na Babiše, nešetřil ani Macinku
včera
OBRAZEM: Takhle Zemi lidstvo ještě nevidělo. Mise Artemis II přepsala dějiny kosmonautiky
včera
Ministr zahraničí nemůže zakázat prezidentovi zastupovat zemi, řekl studentům Pavel
včera
Írán vyzval občany, aby chránili infrastrukturu vlastním tělem. Kolem elektráren tvoří lidské řetězy
včera
„Jsem vám k službám.“ Maďarskem otřásá nový skandál, Orbán nabízel Putinovi naprostou oddanost
včera
EU se snaží potlačit maďarský lid, protože nemá v oblibě lídra, který stojí za občany, perlí Vance v Budapešti
včera
Celá civilizace dnes večer zemře, prohlásil Trump. USA útočí na ostrov Charg, Izrael likviduje íránskou dopravní síť
včera
Ministerstvo zveřejnilo maximální ceny pohonných hmot na středu
včera
Vance přistál v Maďarsku. Zlatý věk, událost desetiletí, nešetří chválou Orbánovi lidé
včera
Orbán je trnem v oku Evropské unie. Do voleb vkládá velké naděje
Maďarské volby naplánované na 12. dubna mohou přinést zásadní změnu pro celou Evropskou unii, která v porážku nacionalistického premiéra Viktora Orbána vkládá velké naděje. Orbán je vnímán jako politik ohrožující budoucnost sedmadvacítky, přičemž v aktuálních předvolebních průzkumech začíná ztrácet. Jeho hlavní vyzyvatel Péter Magyar otevřeně deklaruje, že v případě vítězství hodlá pošramocené vztahy s Unií napravit a považuje nadcházející hlasování za referendum o směřování země.
Zdroj: Libor Novák