Berlín - Téměř 50 zraněných si vyžádala srážka osobního a nákladního vlaku poblíž západoněmeckého města Meerbusch, které leží u Düsseldorfu. Na twitteru o tom informují místní hasiči, podle nichž jsou tři lidé zraněni těžce.
Nehoda se podle železničního dopravce Deutsche Bahn (DB) stala kolem 19:30 SEČ, když na trase mezi Krefeldem a Neussem narazil regionální rychlík společnosti National Express do stojícího nákladního vlaku DB. Příčina srážky zatím není známa.
Z místa nehody dlouho přicházely velmi různorodé informace o počtu zraněných. Aktuální zpráva hasičů z Meerbusche hovoří o 41 lehce zraněných, trojici středně těžkých zranění a trojici těžkých zranění. Ve vlaku, jehož přední část náraz viditelně poškodil, podle ní bylo celkem 155 cestujících.
Vývoj situace podle svého mluvčího sleduje i kancléřka Angela Merkelová (CDU), která poděkovala záchranářům.
Související
Vlakové neštěstí v Indii: 10 mrtvých, vlaky jely na jedné koleji
Mimořádná zpráva Neštěstí v Řecku: Čelní srážka dvou vlaků. Desítky mrtvých a raněných
Vlaková neštěstí , Nehody vlaků
Aktuálně se děje
včera
Dnes v noci velmi tvrdě udeříme na Írán. Převezmeme ostrov Charg, pohrozil Trump. O hodinu později vše zrušil
včera
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
včera
Amerika zůstane bezbranná? Rakety bleskově dochází, Trumpa čeká ostrá debata se zbrojaři
včera
Tchajwanská armáda cvičně odpálila rakety směrem k Číně z amerických zařízení
včera
Obavy vědců se naplnily. El Niño je tady, může dosáhnout historické síly a působit miliardové škody
včera
Evropští lídři chtějí na summitu G7 přesvědčit Trumpa k obnovení mírových rozhovorů mezi Ukrajinou a Ruskem
včera
Polsko spustí unikátní program. Statisícům lidí poskytne kurzy přežití
včera
Neřeší Ukrajinu, Írán ani Trumpa. Státy EU se bouří proti Kallasové
včera
Americe se nelíbí, že ji Netanjahu neposlouchá. Prosazuje zájmy které se neshodují s USA, prohlásil Vance
včera
Írán oznámil uzavření Hormuzského průlivu. Útoky USA zlikvidovaly příměří, tvrdí
včera
Musk podnítil nepokoje v Belfastu. Odhalil slabinu sociálních sítí
včera
Rok od tragického zřícení letu AI171: Jediný přeživší se dodnes potýká s problémy. Stále neví, proč letadlo spadlo
včera
Spojené státy a dalších 20 zemí včetně Česka varují před útoky Íránu v Evropě
včera
Policie v Severním Irsku nasadila proti demonstrantům vodní děla
včera
Mašínová si zachovala pevný charakter, ocenil prezident Pavel
včera
Útoky slibované Trumpem přišly. Írán tvrdí, že opět uzavřel Hormuzský průliv
včera
K dešti se přidají bouřky, vyplývá z předpovědi počasí na dnešek
10. června 2026 21:57
Česká cesta do vesmíru míří k úspěchu. Svoboda by mohl letět na ISS
10. června 2026 21:09
Malou propustili z nemocnice. Zítra už by měla opět šéfovat poslancům ANO
10. června 2026 20:20
Smutné pražské výročí. Jak hlavní město zničil nejničivější požár v jeho dějinách
Přesně před 485 lety, druhého červnového dne roku 1541, zachvátil Prahu požár, který se do dějin zapsal jako ten nejničivější na území hlavního města. Tato katastrofa výrazně ovlivnila další vývoj Prahy a místních obyvatel. Paradoxně díky ní se původně středověké město rychleji proměnilo v renesanční, a tedy moderní, centrum.
Zdroj: Lucie Žáková