Londýn/Sydney/Washington - Tisíce lidí v Evropě a Austrálii se dnes připojily k druhému pochodu za práva žen, který v sobotu odstartoval v USA v rámci prvního výročí inaugurace prezidenta Donalda Trumpa.
V Londýně přitáhla akce tisíce lidí navzdory nepříznivému počasí, které přineslo déšť se sněhem. Silný déšť se snášel i na protestující v Paříži, kde byla účast ve srovnání s protesty v USA zřejmě právě kvůli počasí výrazně nízká.
"Nezáleží na tom, jestli je takové počasí. Stále se scházíme a budeme stále bojovat proti Trumpovi a jeho programu," řekla agentuře Reuters Maggie Kanová, jedna ze zhruba stovky účastníků protestu v Paříži, které neodradil déšť a zima.
Účastníci letošního pochodu uvádějí, že je k akci podnítila lavina politických a genderových problémů za poslední rok a také kampaň #MeToo namířená proti sexuálnímu obtěžování žen. Mnoho účastníků protestů nepodporuje jen práva žen, ale také odsuzují názory Trumpa na otázky migrace, potratů či práv osob s menšinovým sexuálním zaměřením (LGBT).
Trump odmítá, že by jeho prezidentství bylo špatné pro ženy. V sobotu na twitteru uvedl, že je to perfektní den pro všechny ženy, které se tak mohou vydat na pochod a oslavit historické milníky a nebývalý hospodářský úspěch zaznamenaný za první rok jeho úřadování.
Související
Trump zasadil boji s oteplováním smrtelnou ránu. Éra klimatických regulací je definitivně u konce
„Největší deregulace v americké historii.“ Trump zrušil vědecké rozhodnutí omezující plyny oteplující planetu
Donald Trump , Demonstrace v USA , Londýn , ženy , MeToo
Aktuálně se děje
před 47 minutami
Waltz odráží kritiku USA: Pod vedením Trumpa vracíme svět zpět z okraje propasti
před 1 hodinou
USA posílají na Blízký východ druhou letadlovou loď
před 1 hodinou
Ani USA nejsou bez Evropy dost silné, Amerika ztratila nárok na globální vůdčí postavení, prohlásil na MSC Merz
před 1 hodinou
Adamczyková zkompletovala olympijskou sbírku. Z Itálie si přiveze stříbro
před 2 hodinami
Okamžitě zastavte útoky na ukrajinskou energetickou síť, vyzvala OSN Rusko
před 3 hodinami
Maďarsko a Slovensko čím dál častěji hledají ochranu u Ruska, varuje světový tisk
před 4 hodinami
Do Mnichova se sjíždí světoví lídři na konferenci MSC. Rutte se ještě před zahájením vysmál Rusku
před 4 hodinami
Poslanci schválili odklad superdávky. Řeší změnu jednacího řádu Sněmovny
před 5 hodinami
Starý svět je definitivně minulostí, situace na Ukrajině je strašná, prohlásil Rubio
před 6 hodinami
Svět řeší nástupce Kim Čong-una. Poprvé v dynastii to nebude muž
před 6 hodinami
Albaneseová označil Izrael za „společného nepřítele lidstva“. Macinka ji vyzval k rezignaci
před 7 hodinami
Trump zasadil boji s oteplováním smrtelnou ránu. Éra klimatických regulací je definitivně u konce
před 8 hodinami
„Největší deregulace v americké historii.“ Trump zrušil vědecké rozhodnutí omezující plyny oteplující planetu
před 9 hodinami
Počasí se ochladí, očekávají se i sněhové srážky
včera
Ceny Anděl mají za sebou další kolo hlasování. Známe nominované
včera
FN Olomouc zareagovala na vyšetřování. Prozradila, co odhalilo její vlastní šetření
včera
Pro Čechy to nebude jednoduchý turnaj. Hokejisté na úvod prohráli s Kanadou 0:5
včera
V Ondřejově našli po požáru lidské tělo. Svědci měli slyšet výbuchy
včera
Sáblíková se po nemoci rozloučila na olympiádě s oblíbenými pěti kilometry
včera
Počasí se o víkendu navrátí k zimě. Meteorologové už plánují výstrahu
V Česku momentálně panuje spíše jarní počasí, ale ještě v tomto týdnu nastane zvrat. Potvrzuje to i předběžné varování meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ), kteří v sobotu a neděli očekávají sněžení.
Zdroj: Jan Hrabě