Manchester - Bezdomovec Chris Parker (33), který loni v květnu okradl několik obětí teroristického útoku v Manchesteru, půjde do vězení na čtyři roky a tři měsíce.
Parker byl původně považován za hrdinu, který pomáhal zraněným a umírajícím. Lidé poté v jeho prospěch vybrali asi 50.000 liber (téměř 1,5 milionu Kč).
Z kamerových záznamů ale vyplynulo, že se procházel mezi mrtvými a zraněnými a oběti atentátu okrádal. Minulý měsíc se Parker u soudu přiznal, že jednomu člověku ukradl peněženku a druhému mobil.
"Nejste hrdina, na jakého jste si hrál, jste jen obyčejný zloděj," řekl Parkerovi soudce manchesterského soudu.
Útok teroristy při popovém koncertu si vyžádal 22 mrtvých, včetně sedmi dětí. Asi 500 lidí bylo zraněno.
Související
Přeživší útoku na koncertě Ariany Grande podali žalobu na tajnou službu MI5
Britská MI5 nevyužila příležitost, aby zabránila atentátu v Manchesteru
výbuch v aréně v Manchesteru (23. května 2017) , Velká Británie , Bezdomovci
Aktuálně se děje
před 14 minutami
Dříve nepředstavitelné, dnes realita. Brusel může poprvé aktivovat obchodní „bazuku“
před 1 hodinou
Trump uvrhl NATO do nejhlubší krize v historii. Riskuje rozpad aliance
Aktualizováno před 1 hodinou
Ve Španělsku se srazily rychlovlaky převážející stovky lidí. Nejméně 39 mrtvých a sto zraněných
před 2 hodinami
Počasí: Meteorologové vydali výstrahu, část republiky zasáhne silný vítr
Aktualizováno včera
Jan Darmovzal je zpět v Česku. Na letišti s ním přistál vládní speciál
včera
Experti nad Trumpovým zájmem o Grónsko kroutí hlavou. Čína a Rusko musí mít obrovskou radost, varuje EU
včera
Letadlo s vězněným Čechem je na cestě domů. V Praze přistane dnes večer
včera
Ukrajinci si do konce války nezatopí? Ruský plán, jak donutit Kyjev ke kapitulaci, znepokojuje experty
včera
Ať si nejprve ověří informace, vzkázal Pavel Macinkovi. Vysvětlil, jak to je s letouny pro Ukrajinu
včera
Zasadí Trump globální ekonomice drtivou ránu? Francie požaduje odvetu, USA se kvůli Grónsku bojí izolace
včera
Vedení ODS je kompletní. Post místopředsedy obhájil Vondra, mezi nově zvolenými je i Červíček
včera
Trump zpoplatní členství v mírové radě pro Gazu. Od států za ni bude chtít neuvěřitelnou částku
včera
Jako slon v porcelánu, zkritizoval Macinka Pavla. Není přitom jasné, jestli Ukrajině vůbec něco slíbil
včera
Vláda zahájí zestátnění ČEZ. Proces má trvat dva roky, tvrdí Havlíček
včera
Trump vyzval Íránce ke svržení režimu a ukončení vlády Chameneího
včera
Chameneí označil Trumpa za zločince. Přiznal, že při protestech umírají tisíce lidí
včera
Lavina v Alpách smetla skupinu Čechů. Tři na místě zemřeli
včera
Počasí: Do Česka se vrátí silné mrazy, příští týden bude až -15 stupňů
17. ledna 2026 21:59
Trump chce rozhodnout o tom, zda může Netflix koupit Warner Bros
17. ledna 2026 21:14
Nové vedení nestačí, říká pro EZ po prvním dni sjezdu Černochová. Členům poslala rázný vzkaz
Exministryně obrany Jana Černochová neskrývá spokojenost s výsledky pražského kongresu ODS, který do čela strany vynesl Martina Kupku. Podle ní je nové složení vedení správným krokem, ale pro EuroZprávy.cz zároveň upozorňuje, že samotná změna ve špičkách strany k úspěchu stačit nebude. Černochová zdůraznila, že odpovědnost za restart občanských demokratů nesou všichni členové, kteří nyní musí společně pracovat na zásadní proměně politického stylu.
Zdroj: Libor Novák