Belgie vydala do Francie teroristu Atara, je podezřelý z atentátů v Paříži

Brusel - Belgie vydala do Francie muže podezřelého z podílu na teroristických útocích v Paříži z 13. listopadu 2015. Belgičan Yassine Atar (31) je bratrem Oussamy Atara, jednoho z hlavních organizátorů pařížských atentátů.

Yassine Atar byl zadržen v Bruselu na konci března 2016, několik dní po teroristických útocích na bruselském letišti a v metru. Od té doby byl v belgické vazbě.

"Byl vydán do Francie na základě mezinárodního zatykače a zůstane tam ve vazbě," uvedl dnes mluvčí belgické federální prokuratury Eric Van Der Sypt. Mluvčí pařížské prokuratury poté oznámil, že Yassine Atar byl obviněn z podílu na přípravě teroristických útoků.

Yassine Atar byl v červnu 2017 obviněn v Belgii z teroristických vražd a z vedení teroristické skupiny. Jeho bratra Oussamu Atara francouzské úřady podezřívají, že útoky v Paříži z listopadu 2015 zorganizoval ze Sýrie.

Bratři Atarovi byli bratranci Brahima a Khalida El Bakraouiových, kteří spáchali sebevražedné útoky na letišti Zaventem a v bruselské stanici metra Maalbeek v březnu 2016. Útoky si vyžádaly 32 obětí.

Yassine Atar (terorista) Belgie Francie Oussam Atar (terorista) Teroristické útoky v Paříži (13. 11. 2015)

Aktuálně se děje

před 46 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Petr Pavel

Pavel popřál Babišově vládě úspěch, ale také ji varoval

Prezident Petr Pavel v novoročním projevu popřál vládě premiéra Andreje Babiš (ANO), aby byla úspěšná. Zároveň současný kabinet upozornil, že ho bude pozorovat, aby nedošlo k ohrožení demokracie v Česku. Hlava státu se jinak v televizním vysílání k politice moc nevyjadřovala. 

před 3 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

Pavel Nečas

Zemřel známý herec Pavel Nečas

Česko zasáhla hned na Nový rok první smutná zpráva roku 2026. Na Silvestra ve věku 59 let zemřel známý divadelní, televizní a filmový herec či moderátor Pavel Nečas. 

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Ilustrační fotografie.

Policie zhodnotila Silvestra v Česku. Dva lidé utrpěli těžká zranění

Česko má za sebou v očích policistů průměrnou silvestrovskou noc, která se výrazně nelišila oproti předchozím rokům. Lidé si stěžovali na rušení nočního klidu či používání pyrotechniky. Došlo ale nejméně ke dvěma incidentům, které si vyžádaly vážná zranění zúčastněných osob. 

před 6 hodinami

před 8 hodinami

včera

V Rudolfinu se lidé loučí s Jiřím Bartoškou. (20.5.2025)

Bartoška, Duka, Drábová. Česko letos přišlo o výrazné osobnosti

Česko letos přišlo o několik výrazných osobností, které je dobré si v závěru roku připomenout. O tvář přišel karlovarský filmový festival, s někdejším nejvyšším představitelem se musela rozloučit tuzemská církev. Odešel také držitel prestižní filmové ceny Oscar. 

včera

včera

Zimní počasí v Česku, mráz trápí chodce i řidiče

Sníh na Silvestra komplikuje dopravu v Česku. Platí výstraha

Zimní počasí působí během silvestrovské středy komplikace v dopravě. Potíže jsou hlášeny například ze středních Čech či Krkonoš. Meteorologové dnes aktualizovali varování před novým sněhem, silným větrem a sněhovými jazyky či závějemi. 

včera

včera

Nová vláda Andreje Babiše na první tiskové konferenci. (15.12.2025)

Rok nestability. Voliči ANO, SPD a Motoristů se dočkají nepříjemného vystřízlivění

Rok 2025 převrátil českou politiku vzhůru nohama. Říjnové volby vrátily k moci Andreje Babiše a spolu s ním vznikla křehká koalice ANO, SPD a Motoristů, v níž reálný vliv drží Filip Turek. Vznik vlády provázejí spory s prezidentem Petrem Pavlem i vážné pochyby o kompetenci a etice aktérů. Dosavadní pětikoalice mezitím zaplatila za vlastní komunikační chaos a aféry. Rok 2026 proto spíš, než stabilitu slibuje turbulence a vleklé vnitřní konflikty.

včera

Vladimir Putin

Rusové předložili údajný důkaz ukrajinského útoku na Putina

Rusové se nadále snaží svět přesvědčit, že opravdu došlo k útoku na rezidenci prezidenta Vladimira Putina. Ministerstvo obrany zveřejnily záběry dronu, jenž se měl na ukrajinské operaci podílet. Zahraniční média ale nedokážou ověřit, zda není video pouze zinscenované.

včera

včera

včera

včera

Prokletí Kennedyových trvá. Vnučka prezidenta podlehla vážné nemoci

Prokletí rodiny Kennedyových zřejmě trvá i v současnosti. Ve věku pouhých 35 let zemřela Tatiana Schlossbergová, vnučka někdejšího prezidenta Johna F. Kennedyho. Informovala o tom britská stanice BBC

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy