Stockholm - Nejméně čtyři lidi dnes večer v centru jihošvédského Malmö postřelil neznámý útočník, který je na útěku.
V centru jihošvédského Malmö bylo dnes večer postřeleno pět lidí, tři z nich jsou ve vážném stavu. Policie uvedla, že případ nesouvisí s terorismem a že veřejnosti již nebezpečí nehrozí. Zadržen dosud podle portálu deníku Expressen nikdo nebyl. Okolnosti a motiv střelby policie nesdělila. Podle médií nelze vyloučit vyřizování účtů, což může naznačovat fakt, že o tři zraněné se policie v minulosti zajímala.
Incident se stal na třídě Drottninggatan v centu města v bezprostředním sousedství policejní stanice. V době střelby zde lidé slavili vítězství svého fotbalového týmu na mistrovství světa v Rusku nad Jižní Koreou.
Svědkové vypověděli, že slyšeli zhruba 15 výstřelů. Podle švédské agentury TT mohlo být vypáleno až 20 ran. Jedna z kulek náhodně zasáhla člověka, který v domě u místa incidentu hrál počítačové hry. Dva zraněné do nemocnice odvezli svědci, dalšímu pak pomohl policista.
Deník Aftonbladet cituje svědka Jonatana Burhoffa, který novinářům řekl, že viděl zraněné osoby, jak byly posazeny do osobních automobilů, které "vyrazily co nejrychleji" pryč.
Policie také doplnila, že bezpečnost v tamní nemocnici byla zesílena poté, co byla střelba nahlášena. V prohlášení se také uvádí, že policisté dostali informaci, že "jedna osoba byla dovezena do nemocnice v soukromém voze."
Původní zprávy udávaly, že střelec je na útěku. Policie nyní sdělila, že centrum města uzavřela a provádí výslechy, aby do případu vnesla jasno.
Související
Útočník střílel ve škole ve Švédsku. Podle policie je asi deset mrtvých
Střelba ve švédském nákupním centru si vyžádala jednu oběť
Aktuálně se děje
před 56 minutami
Zelenskyj popřel spekulace, že chce vyhlásit termín voleb nebo referendum o mírové dohodě
před 1 hodinou
Vonnová má za sebou tři operace. Její otec má o její budoucnosti jasno
před 2 hodinami
Bílý dům smazal Vanceův příspěvek na sociálních sítích
před 3 hodinami
Netanjahu opět míří za Trumpem. Už se s ním setkal vícekrát než jakýkoliv jiný lídr
před 4 hodinami
Ideologie ustupuje, prim hrají peníze. Ukrajinci, kteří zrazují svou vlast, končí na dlouhé roky ve vězení
před 5 hodinami
Olympijský debut na jedničku. Vinklárková nejlepší Češkou ve vytrvalostním závodě, vyhrála Simonová
Aktualizováno před 5 hodinami
Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých
před 5 hodinami
Epidemické šíření chřipky v Česku. Odborníci vyhlížejí snižování aktivity
před 6 hodinami
Babiš v Rakousku a na Slovensku. S Ficem a Stockerem řešil evropské priority
před 7 hodinami
Extrémní počasí ve Španělsku. Padají rekordy, zemi trápí povodně
před 8 hodinami
Dobrá zpráva z Milána. Sáblíková se rozhodla nastoupit do příštího závodu
před 8 hodinami
Zapsaly se do historie. Ženy, které obětovaly život pro vědu
před 9 hodinami
Fiala prozradil, jak bude pokračovat jeho politická kariéra
před 10 hodinami
Klempíř se s umělci na ničem neshodl. Cibulka a Jagelka s ním uzavřeli sázku
před 10 hodinami
Pavel odhalil svůj program na Mnichovské konferenci. Jede tam i Macinka
před 11 hodinami
Napadení v Chrudimi. Osoby se znaly, kriminalisté vyšetřují případ jako vraždu
před 12 hodinami
Trump před lety mluvil s policií o Epsteinovi, odhalil dokument FBI
před 13 hodinami
Poslední rozloučení s Brejchovou má termín. Bude bez státních poct
před 13 hodinami
Lyžařskou kombinaci vyhrály Rakušanky, vrátila se Vlhová. V boulích se představil Kroupa
před 15 hodinami
K zimnímu počasí patří sníh. Meteorologové řekli, jaká je aktuální situace
Meteorologická zima pokračuje až do konce února, ale sníh se z nížin vytratil již v posledních dnech. Na horách se ale místy drží desítky centimetrů sněhové pokrývky. Další nadílky se na některých místech v Česku dočkáme snad o víkendu.
Zdroj: Jan Hrabě