Více než devět hodin muselo osm lidí strávit nedobrovolně na rozbité pouťové atrakci ve městě Rennes na severozápadě Francie. Příchod nového roku tak tři dospělí a pět teenagerů oslavilo značně netradičně: ve výšce 52 metrů nad zemí a v očekávání záchrany ze strany hasičů, informovala dnes agentura AFP.
Několik lidí si chtělo Silvestra zpestřit jízdou na pouťové atrakci, která se podobá velké vrtuli, na jejíchž koncích jsou sedačky. Zhruba kolem 20:00 SEČ se ale atrakce zasekla a to v okamžiku, kdy bylo jedno z ramen v nejvyšší poloze. Ve výšce pěti desítek metrů nad zemí tak uvízlo osm osob. Nejmladší z nich bylo 13 let.
Nejprve se provozovatelé pouťové atrakce s názvem BomberMaxxx pokoušeli dostat lidi z nepříjemné situace pomocí žebříku. Sedačky ale byly příliš vysoko. Nešťastníky tak nakonec museli vysvobodit hasiči, kteří se k nim spustili z vrtulníku. Zpátky na zem se ovšem všichni dostali až na Nový rok.
"Všichni byli v klidu, probíhalo to dobře, dokonce jsme mohli krásně pozorovat ohňostroj," řekl serveru France Bleu jeden z uvízlých návštěvníků atrakce po vysvobození. Příchod roku 2020 ale prý hodlá oslavit doma v teple. Podle majitele atrakce Alexandra Thinela se nikdy před tím nic podobného nestalo.
Související
Francouzský parlament schválil asistovanou sebevraždu. Premiér se chce obrátit na ústavní soud
Ve Francii se rozjel souboj titánů. Philippe už hází špínu na Le Penovou
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
před 2 hodinami
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
před 3 hodinami
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
před 5 hodinami
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
před 6 hodinami
Trump uvalil na Kanadu padesátiprocentní cla
před 7 hodinami
V Nikaragui už nikdy neproběhnou žádné volby, oznámil tamní prezident
před 8 hodinami
Odbory na Letišti Václava Havla vyhlásily stávkovou pohotovost
před 10 hodinami
USA provedly desátou vlnu útoků na Írán v řadě
před 11 hodinami
Pravé letní počasí si vzalo pauzu. Meteorologové naznačili, kdy se vrátí
včera
Češi jako sběrači. Ministerstvo odhalilo, kolik hub či borůvek si lidé vzali domů
včera
Princ Harry prozradil, jak si připomíná zesnulou maminku
včera
Maximálně ignorovat, radí Babišovi papír s poznámkami ohledně prezidenta
včera
Litr zdražil i o více než tři koruny. Strop na ceny paliv skončil
včera
Vláda schválila zásadní změnu v důchodech. Polepší si pracující i starší senioři
včera
Vláda schválila zákaz mobilů ve školách. Žáci ho nesmí mít o přestávkách ani v družině
včera
Vládě se nelíbí rozhodnutí soudu, který poslal Pavla do Ankary. Chce vyřadit Šámala z jednání o kompetenční žalobě
včera
Chceme další ročník MS ve fotbale, uspořádáme jej sami, vyzval Trump šéfa FIFA a poradil mu, jak nenaštvat ostatní
včera
Babiš omylem ukázal notičky na Pavla. Prezidenta má podle podkladů ignorovat
včera
Místo uznání je doma bijí. Čemu čelí ukrajinští vojáci po návratu z fronty?
včera
Rusko zaútočilo na tureckou civilní obchodní loď. Deset lidí zemřelo
Ukrajina obvinila Rusko ze smrtícího útoku na tureckou nákladní loď Golden Leo, ke kterému došlo nedaleko Oděsy. Na plavidlo plující pod vlajkou Guiney-Bissau, které opouštělo přístav s nákladem obilí, byly vypáleny tři střely s plochou dráhou letu.
Zdroj: Libor Novák