Aktivisté odsuzující konzumaci živočišných výrobků a druhovou nadřazenost jistých zvířat, tzv. speciesismus, v neděli zaútočili na stánek s masem v tržnici na severu Paříže. Polili jej falešnou krví a vystavené zboží zničili, řekl televizi BFM TV prodavač. Muž podal trestní oznámení a policie zadržela dvě osoby.
Skupina "militantních veganů a antispeciesistů" údajně stánek v tržnici Saint-Quentin v desátém pařížském obvodu přepadla kolem půl páté odpoledne. "Připravoval jsem objednávku pro zákazníka a měl jsem skloněnou hlavu. Ucítil jsem, že mně někdo vylil na hlavu nějakou tekutinu. Ta tekutina byla červená. Zvedl jsem hlavu a bylo tam mezi 15 a 20 lidmi se slogany 'svoboda pro zvířata'," popsal událost řezník Steevens Kissouna.
Výtržníci poté před krytou tržnicí skandovali různá hesla a obchodníci nakonec objekt uzavřeli. Kissouna svůj stánek několik hodin uklízel, nakonec ale musel "zničené" zboží vyhodit. Útok jej prý mrzí o to víc, že je v areálu jediným prodavačem masa z "bio" chovů. "Opravdu se snažím o jiný obraz našeho odvětví a aby se zvířata měla dobře," řekl.
Incident tohoto typu nezažil francouzský řezník poprvé. Loni se dokonce po sérii fyzických či slovních útoků federace řezníků obrátila na ministerstvo vnitra a žádala o policejní ochranu. Narůstající mediální podpora veganství podle nich ohrozila jejich bezpečnost.
Související
Proč se plán Francie a Německa na stavbu stíhačky budoucnosti rozpadá? Problém je v požadavcích i velení
Zabetonování Elysejského paláce: Macron chce rok před volbami ochránit Francii před výhrou Le Penové
Aktuálně se děje
před 23 minutami
Izraelská armáda vyslala jednotky na území Libanonu
před 25 minutami
Macinka si za zády Pavla listoval v Rudém právu. Někdo mi to dal, vysvětlil
Aktualizováno před 44 minutami
Policie zasahuje na ministerstvu životního prostředí
před 1 hodinou
Válka v Íránu se začíná propisovat do cen ropy a plynu. Zdražit mohou i potraviny
před 1 hodinou
Neziskovky nahrazují roli státu v péči o zranitelné, připomněl Pavel poslancům
před 1 hodinou
Macinka by měl vážit slova. Češi mají problém se dostat domů a neváhají kritizovat
před 2 hodinami
Válka se brzy přelije i do Evropy, důsledky pocítí každý člověk na Zemi, varuje Írán
před 3 hodinami
Petr Pavel dorazil do Sněmovny. Řešit se má Írán i kontrola hospodaření České televize a rozhlasu
před 4 hodinami
Hizballáh nás podvedl, zuří libanonská vláda. Naštvaní jsou i obyčejní lidé
před 5 hodinami
Izraelská armáda podnikla cílené údery na vládní čtvrť v Teheránu, zasáhla prezidentskou kancelář
před 5 hodinami
Ceny ropy a zemního plynu kvůli válce na Blízkém východě dál prudce rostou
před 6 hodinami
Odvrácená strana bombardování: Útoky podněcují Íránce, aby se semkli proti Západu
před 7 hodinami
Žádné sirény ani poplach. Íránský útok na operační středisko přišel bez varování, v jeho troskách umírali lidé
před 8 hodinami
Nejdříve Venezuela, pak Írán. Jak velkou ránu Trump zasadil Putinovi?
před 8 hodinami
Izrael zahájil rozsáhlé údery na Teherán a Bejrút. Munici máme neomezenou, válčit můžeme navěky, vzkázal Trump
před 10 hodinami
Výhled počasí do konce března. Meteorologové řekli, co máme čekat
včera
Pohřešovanou ženu našli mrtvou. Policie obvinila muže z vraždy
včera
Babiš oznámil Čechům změny v plánu repatriačních letů z Blízkého východu
včera
Velká vlna útoků na Írán teprve přijde, prohlásil Trump
včera
MHD v Praze se dnes vrátila ke kratším intervalům
Pražská hromadná doprava od pondělí opět jezdí podle běžného jízdního řádu. Po většinu ledna a po celý únor totiž tramvaje a některé autobusy jezdily v mírně prodloužených intervalech.
Zdroj: Jan Hrabě