Italská herečka Ornella Mutiová by mohla strávit půl roku ve vězení, pokud do měsíce nezaplatí odškodné za zrušené představení, místo něhož letěla do Petrohradu na dobročinnou večeři celebrit s ruským prezidentem Vladimirem Putinem. O rozhodnutí italského nejvyššího soudu informoval zpravodajský server BBC. Herečka v minulosti uváděla, že si nemůže dovolit uhradit 30.000 eur (přes tři čtvrtě milionu korun) odškodného.
Mutiová představení odřekla v prosinci 2010 kvůli údajné nemoci, dokonce poslala i falešnou neschopenku, podle níž měla zánět průdušek, horečku, kašel a chrapot. Na základě podvrženého dokumentu byla odsouzena za pokus o podvod.
Rozsudek ve čtvrtek potvrdil nejvyšší soud. Vedle pokuty 500 eur musí Mutiová jako náhradu škody zaplatit 30.000 eur divadlu Teatro Verdi ve městě Pordenone na severovýchodě Itálie. Pokud herečka odškodné nezaplatí, půjde na šest měsíců do vězení, napsal deník Corriere della Sera. Podle italských médií má Mutiová lhůtu jeden měsíc.
Během prvního procesu v roce 2015 herečka řekla, že na uhrazení odškodného nemá peníze. O dva roku později musela její rodina opustit římský byt kvůli dluhu 80.000 eur za nájem. Mutiová v minulosti médiím řekla, že si v Moskvě v roce 2016 koupila byt a chtěla by ruské občanství.
Charitativní večeře v roce 2010 se mimo jiné zúčastnili herci Gérard Depardieu, Vincent Cassel, Monica Bellucciová, Kurt Russell, Sharon Stoneová či Mickey Rourke.
Si diede malata a teatro per andare al gala da Putin, Ornella Muti condannata a 6 mesi https://t.co/9M9oIeVSKH pic.twitter.com/85l065wDVf
— Corriere della Sera (@Corriere) 14. června 2019
Ornella Mutiová se narodila 9. března 1955 v Římě jako Francesca Romana Rivelliová neapolskému novináři a estonské sochařce. Její filmovou kariéru odstartoval režisér Damiano Damiani, který ji už jako čtrnáctiletou obsadil do hlavní role ve snímku Nejkrásnější manželka. V tomto mafiánském dramatu hrála po boku herce Alessia Orana, za kterého se za pět let provdala.
V Hollywoodu sice neprorazila, ale v Evropě natočila osm desítek snímků, v nichž režiséři sázeli zejména na její tajemný sexappeal. Často lámala mužům srdce v komediích i dramatech, z nichž k těm známějším patří Kronika ohlášené smrti či Swannova láska. V roce 2012 debutovala Mutiová i na jevišti.
Aktuálně se děje
před 24 minutami
Velké pražské výročí. Je to 145 let, co začal fungovat první místní telefon
před 1 hodinou
Tragické napadení v Pardubicích. Napadená dívka podlehla zraněním
před 1 hodinou
Trapas britského rádia. Oznámilo smrt krále, teď se omlouvá za chybu
před 1 hodinou
Finové deklasovali hledající se Američany, Kanada nedopustili překvapení. Němci se trápí
před 2 hodinami
Víkendové počasí může nabídnout jednu letošní premiéru, naznačili meteorologové
před 2 hodinami
Okamžitě přestaňte vyhrožovat Kubě, vzkázala Čína USA
před 3 hodinami
Rutte vysvětlil, jaký bude mít stažení amerických vojáků vliv na obranu Evropy
před 4 hodinami
Politico: Ukrajina by měla být v NATO, prohlásil český náčelník generálního štábu
před 4 hodinami
Policie evakuuje školu v Pardubicích. Na místě došlo k napadení
před 5 hodinami
„Budete čelit zdrcující reakci.“ Rutte varoval Putina před použitím jaderných zbraní proti Ukrajině
před 6 hodinami
USA se jednoduše rozhodly, že epidemii eboly nezastaví, varují experti
před 7 hodinami
Právní proces s politickým podtextem. Americké ministerstvo po 40 letech obvinilo Castra
před 8 hodinami
Ukrajina je vojenskou velmocí. Evropa se musí rozhodnout, zda skončí v ruských rukou, varuje Estonsko
před 8 hodinami
Mír v Evropě není samozřejmostí. Dějiny na nás čekat nebudou, není čas ztrácet čas, cituje světový tisk Pavla
před 9 hodinami
Nervozita v Grónsku stoupá. Trumpův zmocněnec pronesl v závěru nezvané návštěvy nepříjemnou hrozbu
před 10 hodinami
Česká diplomacie si opět trhla ostudu. Jako jediná z EU nepodpořila rezoluci OSN k ochraně klimatu
před 11 hodinami
Američan s podezřením na ebolu už je v Česku, potvrdila nemocnice
před 12 hodinami
Počasí bude o víkendu letní. Teploty dosáhnou na hranici tropů
včera
Na Ukrajině našli ruský dron osazený hlavicí s ochuzeným uranem
včera
Světu zbývá půl roku, aby se vyhnul celosvětové potravinové krizi, varuje FAO
Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) vydala varování, podle kterého by zablokování Hormuzského průlivu mohlo během šesti až dvanácti měsíců vyvolat celosvětovou potravinovou krizi. Pokud vlády jednotlivých států nezačnou okamžitě jednat, hrozí prudký nárůst cen jídla. Uzavření této klíčové námořní trasy totiž nepředstavuje pouze krátkodobý výpadek v dopravě, ale znamená začátek hlubokého systémového šoku pro globální trh.
Zdroj: Libor Novák