Absurdní trest? Řidič dostal na Sardinii pokutu. Neuvěříte, za co

Muž, který nechal v sardském přístavu Alghero stažené okénko v zaparkovaném voze, se dočkal pokuty 41 eur (přes 1000 Kč) za podněcování k trestnému činu. Informoval o tom místní deník La Nuova Sardegna. Pokutovaný to sice pokládá za absurdní, ale po poradě s právníkem pokutu zaplatil. Postup městského policisty hají jeho nadřízený.

Policista se řídil paragrafem 158 italského zákona o silničním provozu, který řidičům ukládá, ať učiní taková opatření, aby zaparkovaný nebo zastavený vůz bez jejich souhlasu nemohl použít někdo jiný. Toho, kdo tak neučiní, lze považovat za odpovědného z navádění k trestnému činu.

Multa per il finestrino aperto: "Una assurdità".Parla il turista, originario di Sassari ma che vive da anni in piemonte, sanzionato ad Alghero https://t.co/gsPMVNHjE9 pic.twitter.com/sv2uvPexaG

— La Nuova Sardegna (@lanuovasardegna) 28. června 2019

"Připadne mi to absurdní," říká pokutovaný, 77letý Renato Ricci, který se na středomořském ostrově narodil, ale nyní žije u Turína, na severu pevninské Itálie. Po konzultaci s právníkem pokutu nakonec zaplatil ve lhůtě pět dní, a z peněženky mu tak ubylo jen 29 eur. Cítí se být obětí "přílišné horlivosti a přísnosti". Nechápe v takovém případě, co by se mohlo stát těm, co mají motocykl nebo kabriolet.

Scénograf, učitel, majitel restaurace a světoběžník trávil v Algheru prázdniny jako dítě. Jako penzista si tu pořídil byt v historickém centru. "Když s sebou mám psa, nechávám okénka vždy stažená," vysvětluje, jak k pokutě přišel.

"Onoho rána jsem ho šel vyvenčit a jeli jsme nakoupit. Po zaparkování jsem vzal psa, tašky s nákupem a zapomněl jsem zavřít auto (okénka)," dodává. Právník mu řekl, že pokuta není přehnaná.

"Zkušeného a kompetentního" policisty se zastal jeho nadřízený. Nahlásil podezřelé vozidlo se staženými okénky, které by mohlo být kradené, vysvětlil Carmelo Pais. Vedle toho, že by ho šlo odcizit, mohl někdo uvolnit ruční brzdu a vůz zaparkovaný v kopci by vjel do vozovky, dodává.

Související

Více souvisejících

Sardinie pokuty řidiči zajímavosti

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy