Sardinii zachvátil lesní požár, rodiny evakuovány na poslední chvíli

Italští hasiči se potýkají s požárem u obce Siniscola na severovýchodě ostrova Sardinie. Úřady s poukazem na silný vítr na severovýchodním pobřeží ostrova a na souostroví La Maddalena varují před dalšími možnými požáry. Úřad civilní ochrany vydal druhý nejvyšší stupeň varování pro severovýchod a jih ostrova. Informovala o tom dnes agentura ANSA.

Přírodní požár u obce Siniscola se během noci pokoušelo zkrotit sedm hasičských jednotek, kterým asistovalo 25 dalších týmu složených z lesníků a dobrovolníků. Letadla a helikoptéry, nasazené brzy ráno, byly později odvolány kvůli silnému větru. V noci muselo být evakuováno 15 rodin. Nikdo nebyl zraněn. Plameny v noci zablokovaly silnici 131 z města Nuora na pobřeží.

"Domy byly evakuovány včas. Mám za to, že se jimi potom prohnal oheň," řekl agentuře ANSA starosta obce Siniscola Gianluigi Farris.

Hasiči mají oheň pod kontrolou, ale požár ještě není dohašen. Podle odhadů zatím lehlo popelem několik stovek hektarů středomořského porostu.

Související

Více souvisejících

Sardinie Požáry Itálie

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Ministerstvo zahraničí, ilustrační fotografie.

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Vladimír Putin na summitu Rusko Afrika 2023

Putin opět promluvil o útoku na další evropské státy

Ruský prezident Vladimir Putin odmítl obvinění, že Rusko plánuje agresi proti jiným evropským zemím. Reagoval tak na mnohá prohlášení západních politiků, kteří tvrdili, že je nutné pomoci Ukrajině, protože pokud se Putinovi podaří porazit ji, zaútočí na její spojence na Západě.

včera

včera

Teroristé Hamásu

Příměří, nebo nic. Hamás promluvil o osudu rukojmích

Osud rukojmích, kteří byli uneseni z Izraele do palestinského Pásma Gazy, může být vyřešen pouze v případě, že dojde k uzavření příměří. Člen politického křídla palestinského radikálního hnutí Hamas Básim Naim to uvedl ve statusu zveřejněném na platformě Telegram.

včera

V ZOO Praha se narodilo gorilí mládě, letos už druhé

V noci na dnešek přišlo na svět v pražské zoologické zahradě další mládě gorily nížinné. Jeho matkou je samice Kijivu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy