Španělská policie zadržela v Madridu muže, který je podezřelý, že natáčel videozáběry nahlížející pod sukně více než 550 žen a nahrávky zveřejňoval na internetu. Informoval o tom server BBC, podle něhož mu hrozí vězení.
Třiapadesátiletý Kolumbijec údajně pořizoval videa na mobil schovaný v batohu. Podle policie zveřejnil na pornografických serverech dohromady 283 snímků, které měly miliony zhlédnutí.
Na mnoho z celkových 555 obětí, z nichž některé byly nezletilé, si muž podle policistů počíhal v madridském metru. Vyhledával je ale i v supermarketech a někdy je také sám oslovoval ve snaze pořídit lepší záběry. Činnost údajně prováděl téměř každý den od loňského léta, kdy začal videa umísťovat na internet.
Policisté muže chytili při činu v metru. Při domovní prohlídce pak nyšli laptop a externí disky se stovkami videí. Kolumbijcova webová stránka měla 3519 odběratelů.
Na twitteru policie označila zadrženého za "jednoho z největších predátorů ženského soukromí". Nyní je ve vazbě a hrozí mu trest vězení, neboť ve Španělsku je nahlížení ženám pod sukni považováno za sexuální zneužívání.
Související

Otázka nasazení vojáků na Ukrajině tříští Evropu. Proti jsou další státy

Podezřelý výbuch ve španělské továrně Rheinmetallu. Stopy by mohly vést do Ruska
Španělsko , sexuální zneužívání , Madrid , ženy
Aktuálně se děje
Aktualizováno včera

Medvěd na Slovensku zabíjel. Případ vyšetřuje policie
včera

Česko reaguje na hrozbu slintavky a kulhavky. Výborný řekl, co se bude dělat
včera

Počasí ohrozí úrodu ovoce, varují meteorologové ohledně víkendu
včera

Američanům dochází, že s Trumpem levněji nebude. Nemá ponětí, jak ceny fungují, ukazuje analýza
včera

Svět kvůli Trumpovi bojkotuje americké produkty. Jde to i v Česku? Poradíme, jak na to
včera

Svátek pro hokejové fanoušky: V semifinále extraligového play-off se Sparta Praha postaví Kometě Brno
včera

Nejhorší premiér na světě, hlásá billboard hnutí ANO o Fialovi. Padlo kvůli němu trestní oznámení
včera

Dítě, které sáhne na rozpálenou plotnu. Experti varují před Trumpovou snahou o rozvrácení ekonomiky
včera

Putin povolal do armády 160 tisíc lidí. Chce mít větší vojsko než USA
včera

Bude lidstvo chudé? Pokud nezastavíme změny počasí, přijde každý člověk o polovinu financí, spočítali vědci
včera

Bez postranních úmyslů? Ani náhodou. Co chce Rusko získat příměřím v Černém moři?
včera

Univerzita Karlova odchází z Muskovy sítě X. Vadí jí algoritmy i její politika
včera

Vymění Ukrajina prezidenta už letos? Spekulace o letních volbách sílí, navzdory válce je možnost, jak je uspořádat
včera

Armáda shání nové vojáky, nabídne jim až milion, schválil prezident Pavel
včera

Ekonomka Lapyhina: Korupce na Ukrajině je po válce druhým největším problémem. Dvě generace musí změnit mentalitu
včera

Le Penová se poprvé vyjádřila k verdiktu soudu. Mluví o jaderné bombě
včera

EU chystá protiúder Trumpovi. Ve hře je i zablokování sociální sítě X
včera

Experti popsali, jak by vypadala globální obchodní válka. Svět by stála neuvěřitelné jmění
včera

Bradáčová se oficiálně stala nejvyšší státní zástupkyní. Novým vrchním státním zástupcem je Štěpánek
včera
Nežertuji, říká Trump o třetím prezidentském období. Proč narovinu nepřizná, jestli o něj stojí?
Donald Trump se opět dostal do středu pozornosti poté, co v nedávném rozhovoru naznačil, že by mohl usilovat o třetí prezidentský mandát. I když ústava Spojených států jasně stanoví, že žádný prezident nemůže být zvolen více než dvakrát, Trump svými výroky vyvolal další spekulace o tom, jak by se mohl pokusit tento limit obejít.
Zdroj: Libor Novák