Londýn - Britští policisté našli v severní části Londýna tělo 14letého chlapce, kterého ubodal neznámý pachatel. V letošním roce to je už osmý podobný případ, píše ve čtvrtek webový server deníku Sun.
Tělo Leroye Jamese našli policisté ve středu v 17.30 hodin místního času (18.30 SELČ) u dětského hřiště ve čtvrti Enfield na severu britské metropole. "Našli jsme ho v parku s bodnou ranou," řekl mluvčí Scotland Yardu. Policisté už zahájili vyšetřování vraždy. "Nutně potřebujeme pomoc někoho, kdo byl v té době v parku a kdo mohl incident, při němž byl Leroy ubodán, vidět," sdělila šéfinspektorka Caroline Goodeová. Televizní stanice Sky News uvedla, že v souvislosti s případem policie zatkla dva kluky ve věku 14 a 15 let. "Leroy byl jako můj malý bratr, miloval jsem ho celým srdcem," napsal na Facebook blízký kamarád čtrnáctileté oběti. V podobném duchu zněly i další příspěvky přátel a spolužáků. V britské metropoli jde letos už o osmý případ ubodání teenagera, uvedl The Sun. Podle deníku The Guardian je Leroy James v letošním roce desátým ubodaným dospívajícím.
Související
Málem to odhalila jako první. Camilla promluvila o rakovině britského krále Karla
Rusko kvůli střelám Storm Shadow vyhrožuje Británii údery na vojenské cíle
Aktuálně se děje
před 37 minutami
Ruší Netflix, nekupují pivo. Kanaďané začali bojkotovat americké služby a zboží
před 1 hodinou
Katastrofální povodně v Nepálu mají už přes 600 mrtvých. Pohřešují se 3000 lidí
před 3 hodinami
Merz obviní Rusko z pokusu o dronový útok v Lipsku. Německo oznámí rozsáhlé sankce
před 4 hodinami
Noční úder na Kyjevskou oblast si vyžádal nejméně 27 mrtvých a stovky evakuovaných
před 5 hodinami
Čína záběry katastrofy v Nepálu cenzuruje. Ven nepustí videa ani výpovědi svědků
před 6 hodinami
Ruská armáda přichází na Ukrajině každý měsíc o 6 000 vojáků více, než kolik dokáže rekrutovat
před 8 hodinami
Katastrofa v Nepálu už má přes 600 mrtvých. Tisíce lidí se dál pohřešují
před 9 hodinami
Víkendové počasí. Největší teplo si užije jižní Morava
včera
Málem to odhalila jako první. Camilla promluvila o rakovině britského krále Karla
včera
Ministerstvo reaguje na útoky na pracovníky OSPOD. Podává trestní oznámení
včera
Lepší penzijko. Vláda schválila změny ve spoření na důchod
včera
Tři děti utrpěly zranění při nehodě na D2. Policie apeluje na řidiče
včera
Jak se ledovec promění ve smrtící vlnu z bahna a vody? Odborník vysvětlil, co se stalo v Nepálu
včera
Z Ruska přišel nečekaný návrh: Udržujme s NATO dialog, abychom zabránili neúmyslné válce
včera
Počasí: Na Česko se ženou silné bouřky. V jednom kraji mohou být podle meteorologů extrémní
včera
Jsou v pasti a nemohou z ní ven. Cesta šéfa CIA do Kremlu ukázala, co mají Trump a Putin společného
včera
Může Trump svévolně přejmenovat jezero? Pro své vlastní potřeby ano, jinde se nic nemění
včera
Co způsobilo tragické záplavy v Nepálu? Vyšetřovatelé mají první teorii
včera
Počty mrtvých po katastrofálních záplavách dál rostou. Čína kvůli obavám z provalení jezera zastavuje záchranné práce
včera
Norský král Harald V. zemřel
Ve věku 89 let zemřel norský král Harald V., který byl hospitalizován v národní nemocnici v Oslu kvůli léčbě vzácného krevního onemocnění. Královský palác potvrdil, že panovník odešel pokojně v pátek v brzkých ranních hodinách. V reakci na tuto zprávu byla vlajka na střeše královského paláce spuštěna na půl žerdi. V posledních hodinách jeho života jej v nemocnici navštívili členové rodiny a před palácem se shromáždili lidé, aby položili květiny.
Zdroj: Libor Novák