Freckleton - Čtyři děti zahynuly při požáru, který propukl během narozeninové oslavy jejich matky na severu Anglie. Informuje o tom v neděli portál deníku Daily Mail.
Michelle Smithová, matka dětí, oslavovala v sobotu své 36. narozeniny s rodinou a přáteli. Popíjeli a tančili v domě i na zahradě, když v domě propukl požár.
Devatenáctiletý syn oslavenkyně Reece Smith vběhl do domu, aby zachránil své mladší sourozence - čtyřletá dvojčata Holly a Ellu a dvouletého Jordana. Z domu však nevyšel.
Na místo přijely hasičské vozy ze tří okolních měst.
"Dostali jsme zprávu, že oheň uvěznil lidi v domě. Vyvedli jsme ven jednoho dospělého a vynesli jsme čtyři děti," řekl velitel zásahu Phil Cox. "Děti se otrávily spalinami, záchranáři je převezli do nemocnice. Tam všichni čtyři zemřely," dodal Cox.
Dědeček dětí byl v šoku. "Slyšel jsem ve zprávách, že v ulici Lytham Road propukl požár a hned jsem pomyslel na Michelle a děti. Ještě jsem neměl příležitost s Michelle mluvit. Je to příšerné. Naposledy jsem je všechny viděl po Vánocích. Vůbec nechápu, jak se to mohlo stát," řekl šestapadesátiletý Keith Smith.
Související
Odchod z EU stojí Británii miliardy liber. Lidé brexitu hořce litují
Audit odhalil podivné výdělky bývalého prince Andrewa. Exministr ho zepsul
Aktuálně se děje
před 52 minutami
Tolik peněz, že je nemá šanci do konce života utratit. Elon Musk se stal prvním bilionářem na světě
před 2 hodinami
Chaos v mírových jednáních nebere konce. Írán popřel podpis dohody, Trump označil její podmínky za hoax
před 3 hodinami
Facebook a Instagram po celém světě kolabují. Postihl je rozsáhlý globální výpadek
před 3 hodinami
Bohaté státy Evropské unie se bouří. Chtějí razantní škrty
před 4 hodinami
Islámábádská dohoda je na spadnutí? Írán popřel, že by ji měl o víkendu podepsat
před 4 hodinami
Zahajovací zápas fotbalového MS zvládlo domácí Mexiko. JAR dohrávala o devíti lidech
před 5 hodinami
CNN: Dohoda USA s Íránem má jen prodloužit příměří a znovu otevřít Hormuzský průliv
před 6 hodinami
Ministryně pro místní rozvoj Mrázová byla napadena
před 7 hodinami
Musk se stane prvním dolarovým trilionářem na světě. SpaceX míří na burzu
před 8 hodinami
Kallasová se ostře ohradila proti zrušení svého úřadu. Tisícům zaměstnanců EU poslala rázný mail
před 9 hodinami
Zemřela princezna Bha. Budoucí thajská královna strávila poslední roky života v kómatu
před 10 hodinami
Ukrajinská armáda zničila při útoku na most desítky vojenských vozidel. Chce odstřihnout Rusko od Krymu
před 11 hodinami
Ukončili jsme válku s Íránem, prohlásil Trump. K žádné dohodě zatím nedošlo, reaguje Teherán
před 12 hodinami
Počasí bude i o víkendu deštivé. Dorazí i vítr
před 13 hodinami
Česko - Jižní Korea 1:2. Kapitán Krejčí skóroval, Korejci předvedli obrat
včera
Dnes v noci velmi tvrdě udeříme na Írán. Převezmeme ostrov Charg, pohrozil Trump. O hodinu později vše zrušil
včera
Fotbalové MS plné nových pravidel. Jaké novinky týmy i fanoušky čekají?
včera
Amerika zůstane bezbranná? Rakety bleskově dochází, Trumpa čeká ostrá debata se zbrojaři
včera
Tchajwanská armáda cvičně odpálila rakety směrem k Číně z amerických zařízení
včera
Obavy vědců se naplnily. El Niño je tady, může dosáhnout historické síly a působit miliardové škody
V Tichém oceánu se oficiálně zformoval klimatický jev El Niño a podle předpovědí meteorologů by mohl dosáhnout historické síly. Tento přirozený oteplovací cyklus, který v tichomořské oblasti blízko rovníku ovlivňuje celosvětové počasí, podle odborníků ještě více zvýší teplotu planety již tak zatížené znečištěním z fosilních paliv a pravděpodobně vyvolá extrémní projevy počasí po celém světě.
Zdroj: Libor Novák