Wiston - Husté sněžení, které v posledních dnech zasáhlo Skotsko a Severní Irsko si vyžádalo život teprve 17leté dívky, která zemřela během školního výletu. Zprávu přinesl internetový server televizní stanice BBC.
Oběť rozmaru počasí byla se svými spolužáky na cestě do Alton Towers, když řidič jejich autobusu nedaleko městečka Wiston ztratil kontrolu nad vozem a sjel z třímetrového srázu do řeky.
Kromě 17leté žačky, jež zaplatila cenu nejvyšší, se vážně zranili ještě nejméně tři osoby. Osm dalších pak utrpělo lehká zranění. Dá se nicméně očekávat, že pokud na severu Spojeného království nepřestane sněžit, podobných zpráv ještě přibude.
Ani ve Skotsku, ani v Severním Irsku, totiž nejsou v tuto dobu na takovéto počasí zvyklý a přívaly sněhu tak tamější úřady zaskočily zcela nepřipravené. O tom ostatně svědčí i množství výpadků v dodávkách elektřiny, které se příslušným složkám nedaří dostatečně rychle řešit.
V mnoha případech proto, že napadlý sníh blokuje přístup potřebné techniky k jednotlivým místům havárie...
Související
Karel III. zahájil návštěvu USA. Vítal ho Trump, platí přísná bezpečnostní opatření
Britům dochází trpělivost. Tlačí na Starmera, aby proti Trumpovi vytvořil vlastní verzi evropské obchodní bazuky
Velká Británie , sníh , krimi
Aktuálně se děje
včera
Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo
včera
Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem
včera
Droga sehrála klíčovou roli. Policie objasnila smrt cizince v klubu
včera
Květnové svátky zasahují do života i některým důchodcům. Mění se výplatní termíny
včera
ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík
včera
Ukrajinskou armádu čeká reforma. Zelenskyj chce pro vojáky více peněz
včera
Z USA se zase létá do Venezuely. Proběhl první přímý let po sedmi letech
včera
Babiš zakončil asijskou pracovní cestu. V Uzbekistánu se snažil pomoci českým firmám
včera
Policie zasahovala u potyčky v ulicích Prahy. V poutech skončilo několik lidí
včera
Rusové píší o českém zákazu pro Fica. Ministerstvo uvedlo věci na pravou míru
včera
Lhůta vypršela. Trump a spol. nevidí důvod žádat Kongres o povolení ohledně Íránu
včera
Na Muzeu se bude z metra vystupovat jinde. Otevřel se nový výstup
včera
Historie letního času v Čechách. Poprvé se zavedl před 110 lety
včera
V Irsku vyšetřují vraždu Česky. Policie mluví o brutálním útoku
včera
Pardubice se po čtrnácti letech konečně dočkaly. Titul jim vystřelil Červenka
včera
Macinkovy esemesky na Hrad u policie prošly. Případ se odkládá
včera
Barma změnila trest pro Su Ťij. Politička opustila vězení
včera
Podezřelí z útoku v Pardubicích si stěžovali na vazbu. Soud jasně rozhodl
včera
Počasí o prodlouženém víkendu: Do Česka poprvé dorazí léto
30. dubna 2026 21:31
Odradil ji Trumpův přístup? Kanada zavádí zásadní změnu, vytváří mocnou agenturu
Kanada se rozhodla k razantnímu kroku v boji proti hospodářské kriminalitě a plánuje zřídit novou, mocnou agenturu pro vyšetřování finančních zločinů. Tento posun přichází v době, kdy sousední Spojené státy pod administrativou Donalda Trumpa svůj přístup k potírání podvodů a praní špinavých peněz naopak oslabují.
Zdroj: Libor Novák