Britové možná dostanou den volna navíc, aby podpořili turismus

Británie zvažuje na podzim mimořádný den pracovního volna, který by měl podpořit domácí cestovní ruch postižený pandemií covidu-19. Dnes o tom informovala stanice BBC, podle níž však vláda posuzuje i případná hospodářská rizika tohoto kroku.

Přidejte svůj názor

Londýn, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nápad prosazuje státní agentura na podporu turismu Visit Britain. Její šéfka Patricia Yatesová dnes před výborem britských poslanců upozornila, že odvětví kvůli současným koronavirovým restrikcím nemohlo těžit ze dvou květnových státních svátků.

Úřad britského premiéra upozornil, že mimořádné pracovní volno přináší také ekonomické náklady. V prohlášení uvedl, že podporuje domácí cestovní ruch "ve složitém období" a že na návrh agentury "včas zareaguje".

Yatesová řekla, že dodatečný den pracovního volna v říjnu by turistickému sektoru pomohl prodloužit sezónu. "Pokaždé, když děláme modelování (propadu příjmů cestovního ruchu), čísla jsou horší. Co se týče turistů ze zahraničí, na začátku roku jsme kalkulovali s příjmy 26,6 miliardy liber (819 miliard korun). Nyní očekáváme jejich propad o 15 miliard liber (462 miliard korun)," uvedla.

Dodala, že příjmy z domácího cestovního ruchu dosahují 80 miliard liber (2,5 bilionu korun) ročně, přičemž letos pravděpodobně klesnou o více než čtvrtinu. "Abychom britský cestovní ruch pozvedli a udrželi jej v chodu, potřebujeme domácí turisty. Toto léto bude obrovsky důležité," uvedla Yatesová.

V Británii momentálně není povoleno nocovat v ubytovacích zařízeních a hotely podle vládních plánů otevřou nejdříve červenci. V zemi se debatuje i o eventuálním otevření země zahraničním turistům s tím, že by ale museli po příjezdu podstoupit 14denní karanténu.

V pondělí uvedl britský ministr dopravy Grant Shapps, že vláda uvažuje o zřízení takzvaných leteckých mostů se zeměmi, které mají nízký počet nakažených. Na občany těchto států by se poté nevztahovaly veškeré restrikce.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na Lampeduse hořely desítky lodí, kterými připluli migranti

06.06.2020 21:26 Aktualizováno Desítky lodí, jimiž od afrických břehů na italský ostrov Lampedusa dorazili migranti, v pátek večer…

Koronavirem se nakazilo už 7 milionů lidí. 400 tisíc zemřelo

06.06.2020 20:26 Ve světě je evidováno už sedm milionů lidí nakažených koronavirem SARS-CoV-2, informovala dnes…

Muž zavraždil v Rakousku dvě ženy, v Itálii spáchal sebevraždu

06.06.2020 20:11 Dvě ženy zavraždil na jihu Rakouska 63letý muž, který následně uprchl do severní Itálie. Když jej v…

Oslavy vylodění v Normandii se kvůli pandemii nesly v komorních duchu

06.06.2020 19:56 Téměř bez veteránů se letos musely obejít oslavy 76. výročí vylodění západních spojenců v Normandii…

Související:

Právě se děje

Další zprávy