Britové možná dostanou den volna navíc, aby podpořili turismus

Británie zvažuje na podzim mimořádný den pracovního volna, který by měl podpořit domácí cestovní ruch postižený pandemií covidu-19. Dnes o tom informovala stanice BBC, podle níž však vláda posuzuje i případná hospodářská rizika tohoto kroku.

Londýn, ilustrační fotografie
doporučujeme

Nápad prosazuje státní agentura na podporu turismu Visit Britain. Její šéfka Patricia Yatesová dnes před výborem britských poslanců upozornila, že odvětví kvůli současným koronavirovým restrikcím nemohlo těžit ze dvou květnových státních svátků.

Úřad britského premiéra upozornil, že mimořádné pracovní volno přináší také ekonomické náklady. V prohlášení uvedl, že podporuje domácí cestovní ruch "ve složitém období" a že na návrh agentury "včas zareaguje".

Yatesová řekla, že dodatečný den pracovního volna v říjnu by turistickému sektoru pomohl prodloužit sezónu. "Pokaždé, když děláme modelování (propadu příjmů cestovního ruchu), čísla jsou horší. Co se týče turistů ze zahraničí, na začátku roku jsme kalkulovali s příjmy 26,6 miliardy liber (819 miliard korun). Nyní očekáváme jejich propad o 15 miliard liber (462 miliard korun)," uvedla.

Dodala, že příjmy z domácího cestovního ruchu dosahují 80 miliard liber (2,5 bilionu korun) ročně, přičemž letos pravděpodobně klesnou o více než čtvrtinu. "Abychom britský cestovní ruch pozvedli a udrželi jej v chodu, potřebujeme domácí turisty. Toto léto bude obrovsky důležité," uvedla Yatesová.

V Británii momentálně není povoleno nocovat v ubytovacích zařízeních a hotely podle vládních plánů otevřou nejdříve červenci. V zemi se debatuje i o eventuálním otevření země zahraničním turistům s tím, že by ale museli po příjezdu podstoupit 14denní karanténu.

V pondělí uvedl britský ministr dopravy Grant Shapps, že vláda uvažuje o zřízení takzvaných leteckých mostů se zeměmi, které mají nízký počet nakažených. Na občany těchto států by se poté nevztahovaly veškeré restrikce.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Frontex se podle médií podílí na nelegální praxi v Egejském moři

24.10.2020 13:11 Agentura Evropské unie pro ochranu vnějších hranic Frontex se podílela v některých případech na…

Slovensko hlásí rekordních 2890 nakažených

24.10.2020 12:48 Slovensko zaznamenalo v pátek druhý den v řadě rekordní přírůstek nově potvrzených případů nákazy…

Migrace do zemí OECD se kvůli koronaviru podstatně snížila

24.10.2020 11:22 Migrace do členských zemí Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) byla kvůli…

Polský prezident Duda se nakazil koronavirem

24.10.2020 09:30 Polský prezident Andrzej Duda se nakazil koronavirem. Oznámil to dnes na twitteru jeho mluvčí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama