Evakuace pacientů s Covid-19: Ve městě na jihu Francie zasahuje armáda

Přetíženému zdravotnictví na severovýchodě Francie dnes přichází na pomoc armáda. Francouzská média informují, že do města Mylhúzy vyslala svůj Airbus s vybavením pro poskytování intenzivní lékařské péče, aby evakuovala šest pacientů, kteří tam byli hospitalizovaní ve vážném stavu po nákaze novým typem koronaviru. Mají být přemístěni do nemocnic na jihu Francie.

Přidejte svůj názor

Francouzská armáda hlídkuje po  teroristických útocích
doporučujeme

Deník Le Monde uvádí, že letoun A330 MRTT Phénix je určen zejména pro přepravu raněných z bojových zón a disponuje nástroji pro resuscitaci pacientů. Civilisté v něm údajně poletí poprvé. Šestici nemocných z Mylhúz by měli do večera převzít zdravotníci ve vojenských nemocnicích v Marseille a v Toulonu.

Jejich kolegové na severovýchodě země se kvůli šíření nového koronaviru potýkají s náporem pacientů. Prefektka departementu Bas-Rhin Josiane Chevalierová v úterý uvedla, že v sousedním Haut-Rhin, jehož centrem jsou právě Mylhúzy, byla resuscitační oddělení zcela zaplněná, zatímco v jejím regionu byla "z velké většiny obsazená".

Dnes regionální politička v rozhlasovém vysílání ocenila opatření francouzské vlády, která od úterního poledne výrazně omezila pohyb lidí po celé zemi. Dále řekla, že je rovněž klíčové zdůrazňovat nasazení lékařů či zdravotních sester, aby široká veřejnost lépe pochopila závažnost aktuální krize.

K tomu dnes pravděpodobně přispěje i francouzský prezident Emmanuel Macron, který podle Le Monde vyrazil do nemocnice na pařížském předměstí Bobigny, byť bez doprovodu médií. Hlava státu prý měla v plánu navštívit jednotku intenzivní péče a vyjádřit uznání zdravotníkům, kteří stojí v první linii boje proti nemoci COVID-19.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Italka z Bergama: Umíráčky slyšíme denně, kostely jsou plné rakví

31.03.2020 09:37 Kostely jsou plné rakví, městem zní bez přestání sirény sanitek a místní noviny mají teď smuteční…

Německo za den zaznamenalo 128 úmrtí na COVID-19, město Jena nařizuje…

31.03.2020 09:10 Německo za 24 hodin zaznamenalo zatím nejvíc úmrtí nakažených koronavirem - 128. Celkem je podle…

Švédská laxní cesta nemusí být nezodpovědná, míní profesoři o boji s…

31.03.2020 00:01 NÁZOR - Ačkoliv švédská vláda zakázala shromáždění více než 50 lidí, nevztahuje se to na školy,…

Itálie má přes 100 000 nakažených. USA se bojí nejhoršího

30.03.2020 22:12 Itálie je po dnes aktualizované bilanci druhou zemí po USA, kde počet nakažených překonal hranici…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama