Francie hlásí nejvíce koronavirových pacientů na JIP za dva měsíce

Na jednotkách intenzivní péče je ve Francii 3363 pacientů s koronavirem, což je nejvíce za poslední dva měsíce. Denní bilance nových hospitalizací s koronavirem zároveň druhý den v řadě stoupá. Informovala o tom agentura Reuters.

Na rozdíl od svých sousedů Francie nezavedla třetí celostátní uzávěru. Doufá však, že zákaz nočního vycházení, který platí od 15. prosince, v kombinaci s vakcinací šíření infekce zpomalí. Podle dnešních údajů francouzského ministerstva zdravotnictví první dávku očkovací látky obdrželo již 1,92 milionu Francouzů a zatím 296.265 dostalo i druhou dávku. Ministr zdravotnictví Olivier Véran se dnes nechal veřejně naočkovat přípravkem AstraZeneca a doporučil stejné jednání i všem zdravotníkům.

"Nadále doporučuji očkování vakcínou AstraZeneca, která chrání před 99 procenty virů, které se vyskytují na našem území," uvedl po očkování. Očkování vakcínou AstraZeneky v neděli pozastavila Jihoafrická republika. Důvodem jsou předběžná data, podle nichž má vakcína omezenou účinnost proti mírnému průběhu u lidí nakažených takzvanou jihoafrickou mutací koronaviru.

Francouzští zdravotníci zároveň nadále vyjadřují obavy, že nové nakažlivější mutace povedou k přetížení nemocnic. Úřady v Eaubonne u Paříže dříve dnes informovaly o výskytu jihoafrické mutace s tím, že hodlají tyto případy trasovat.

Za poslední den Francie, která má zhruba 67 milionů obyvatel, zaznamenala 4317 případů koronaviru. V neděli země hlásila 19.715 nově nakažených a minulé pondělí 4347. Sedmidenní průměr nových případů, který vyrovnává rozdíly jednotlivých dní, činí 19.986, což je o něco méně než před týdnem, ale téměř čtyřnásobek cíle, který vláda stanovila v prosinci.

Zároveň se Francii nepodařilo splnit cíl snížit počet pacientů na covidových lůžkách intenzivní péče na 2500-3000. K dnešnímu dni je s covidem-19 na jednotkách intenzivní péče ve Francii hospitalizováno 3363 lidí, což je nejvíce od 3. prosince. Ještě 7. ledna jich bylo 2582.

Nově hospitalizovaných pacientů s koronavirem ve Francii za poslední den přibylo 343. Celkem je tak ve francouzských nemocnicích více než 28.000 infikovaných. Po nákaze za poslední den zemřelo dalších 458 lidí, čímž počet obětí od začátku pandemie stoupl na 79.423. Sedmidenní průměr úmrtí po nákaze koronavirem nyní ve Francii činí 416. V neděli země hlásila 171 nových úmrtí.

Související

Versailles

Francii vyděsil kouř nad zámkem ve Versailles. Vzplála střecha

Francie po pěti letech opět řeší požár jedné ze svých ikonických staveb. V úterý se začal valit kouř ze střechy zámku ve Versailles. Na místo dorazili hasiči, turisté byli evakuováni. Událost se naštěstí obešla bez zranění či závažnějších škod na majetku. Plameny se rychle podařilo zlikvidovat.

Více souvisejících

Francie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Petr Fiala

Fiala: Česko by mělo za 77 tanků Leopard zaplatit 52 miliard

Česko by mělo za 77 tanků Leopard 2A8 zaplatit 52 miliard korun, řekl dnes na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS). Vláda udělala další krok k jejich nákupu a rozhodla o přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků s několika evropskými zeměmi, vedenými Německem.

včera

Indie, ilustrační foto

Rusko lže a podvádí Asiaty. Státy chtějí své občany zpět

Indie ve středu oznámila, že požádala Rusko o návrat svých občanů, kteří byli naverbováni do ruské armády. Toto rozhodnutí přišlo po nedávné smrti dvou Indů ve válce na Ukrajině, uvedla televize ABC News. Podobné kroky realizuje také Nepál nebo Srí Lanka.

včera

včera

Hasiči zasahují po srážce vlaku v Pardubicích, Česká republika, 5. června 2024. Prohlédněte si galerii

Strojvedoucí rychlíku si před srážkou uvědomil chybu a zastavil, vyplývá z šetření

Vyšetřování tragické srážky rychlíku a nákladního vlaku, která se na den přesně před týdnem stala v Pardubicích, pokračuje. Podle zjištění Drážní inspekce si strojvedoucí rychlíku uvědomil, že projel návěst, a zastavil. Personál protijedoucího vlaku ale nebyl nijak varován, takže nemohl včas zabrzdit. Podle posledních informací už není nikdo ze zraněných v nemocnici. 

včera

Petr Pavel a Zuzana Čaputová

Čaputová dorazila do Česka na svou poslední zahraniční cestu

Prezident Petr Pavel a jeho manželka Eva dnes odpoledne na Pražském hradě přivítali končící slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou s partnerem Jurajem Rizmanem. Čaputová touto dvoudenní návštěvou krátce před ukončením svého pětiletého mandátu zakončuje své rozlučkové zahraniční cesty.

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Nebyla to ptačí chřipka. Lékaři popřeli tvrzení WHO o prvním úmrtí na světě

Muž z Mexika nakažený ptačí chřipkou zemřel v důsledku chronických chorob, ne na infekci tímto virem, uvedlo podle serveru The Economic Times tamní ministerstvo zdravotnictví. Světová zdravotnická organizace (WHO) přitom minulou středu oznámila, že v Mexiku zemřel člověk na ptačí chřipku, konkrétně na variantu H5N2. Mělo jít o první potvrzený případ úmrtí na nákazu touto nemocí u člověka. 

včera

Policisté zajistili místo tragické střelby na Filozofické fakultě UK. (21.12.2023)

Vyšetřování odhalilo motiv střelce z FF UK. Chtěl se pomstít

Muž, který loni v prosinci střílel na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a také dříve v Klánovickém lese a obci Hostouň, jednal samostatně. Podle závěrů vyšetřování, které zveřejnil server Seznam Zprávy s odvoláním na policejní zdroje, se nechtěl pomstít konkrétní osobě, ale celé společnosti.

včera

včera

včera

včera

Policie přijala kvůli hrozbě preventivní bezpečnostní opatření.

Cizinec podezřelý z terorismu měl přiznat, že za útok na autobusy dostal peníze

Jihoameričan, který je v souvislosti se žhářským útokem na autobusy pražské MHD podezřelý z terorismu, řekl po zadržení policistům, že byl k provedení činu najat za peníze. Informoval o tom server Seznam Zprávy. Premiér Petr Fiala (ODS) už v pondělí po zasedání Bezpečnostní rady státu řekl, že muže pravděpodobně financovalo Rusko. 

včera

včera

včera

V 80 letech zemřela nejlepší francouzská zpěvačka Francoise Hardyová

Ve věku 80 let zemřela francouzská zpěvačka Francoise Hardyová, kterou v 60. letech proslavil její křišťálově čistý hlas a melancholické balady. O úmrtí šansonierky, kterou Mick Jagger označil za svoji "ideální ženu" a Bob Dylan pro ni napsal báseň, informoval na sociálních sítích v úterý večer její syn.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy