Francie uvolní část omezení spojených s cestováním mimo EU

Francie uvolní některá omezení spojená s cestováním mimo Evropskou unii. Část lidí už nebude muset prokazovat "závažný důvod" pro cestu, dalším se rozšíří seznam výjimek ze zákazu cestování. S odvoláním na sdělení ministerstva zahraničí o tom dnes informovala agentura Reuters.

Francie, Paříž, ilustrační foto
doporučujeme

Ministerstvo uvedlo, že cestující do Austrálie, Nového Zélandu, Jižní Koreje, Izraele, Japonska, Británie a Singapuru již nebudou muset mít "závažný důvod" pro podniknutí cesty. Uvolnění restrikcí se týká i cest z těchto destinací do Francie.

Francouzský ministr cestovního ruchu Jean-Baptiste Lemoyne řekl, že zmírnění cestovních omezení umožnilo zlepšení epidemické situace v uvedených státech. "Seznam zahrnuje i Británii, protože britská varianta (koronaviru) je už ve Francii široce rozšířená," uvedl na twitteru.

Veškeré další restrikce, jako je povinný negativní test na covid-19 starý nejdéle 72 hodin, zůstávají v platnosti, uvedlo ministerstvo s tím, že příslušný dekret bude zveřejněn v pátek.

Lemoyne dále sdělil, že pro cestování do zbylých států mimo Evropskou unii se rozšíří výčet uznávaných důvodů pro cestování. Možnosti se rozšíří zejména lidem cestujícím kvůli práci, studiu či slučování rodin.

Francie zpřísnila restrikce pro cestování ze zemí mimo Evropskou unii 14. ledna. Cestování do zahraničí ministerstvo i po chystaném uvolnění nadále doporučuje omezit na minimum.

Témata: Francie | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet úmrtí s covidem přesáhl 28.000, v pondělí přibylo 3843 případů

13.04.2021 22:02 Aktualizováno S pokračující pandemií koronaviru, která už si na celém světě vyžádala více než tři milióny obětí,…

Nizozemsko neuvolní karanténu ani po čtyřech měsících, oznámil Rutte

13.04.2021 20:30 Nizozemsko prodlouží přísná opatření přijatá kvůli pandemii nejméně do konce dubna. Oznámil to dnes…

Ve Švédsku přibývá nakažených nejrychleji v Evropě

13.04.2021 19:56 Aktualizováno Ve Švédsku nyní přibývá nakažených nejrychleji v Evropě a země hlásí největší zatížení jednotek…

Johnson & Johnson odkládá distribuci svých vakcín proti covidu v Evropě

13.04.2021 18:00 Aktualizováno Společnost Johnson & Johnson (J&J) kvůli vyšetřování vzácných případů krevních sraženin ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama