Francie zkrátí lhůtu pro přeočkování, chystá také zpřísnění covid pasů

Francie od ledna zkrátí rozestup mezi druhou a třetí dávkou očkování proti covidu-19 z pěti na čtyři měsíce. Chystá zároveň zpřísnění covid pasů, které už nejspíš nebudou zahrnovat negativní testy proti koronaviru. Podle agentury Reuters to dnes oznámil francouzský premiér Jean Castex.

Castex rovněž ohlásil, že na Silvestra budou zakázané velké veřejné oslavy a ohňostroje. Francouzům doporučil, aby se před oslavami konce roku nechali otestovat, i když jsou očkovaní.

Aby vláda zvýšila tlak na očkování, předloží začátkem příštího roku návrh zákona, který změní francouzský zdravotní průkaz, osvědčující očkování proti covidu-19, prodělání této nemoci či negativní test, na očkovací průkaz. To znamená, že lidé se budu muset prokázat očkováním, aby mohli vstoupit do restaurací nebo používat dálkovou veřejnou dopravu. Podle současných pravidel může nedávný negativní test sloužit jako zdravotní průkaz i bez očkování.

"Nemůžeme připustit, aby rozhodnutí několika Francouzů odmítnout očkování ovlivnilo život celé země," prohlásil Castex v televizním projevu.

Související

Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj si z Berlína a Paříže odveze nové dohody o pomoci Ukrajině

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pátek zahájil svou cestu po Evropě, když navštívil Německo a Francii. S oběma státy podepsal bilaterální bezpečnostní dohody, které Kyjevu zajistí vojenskou i civilní pomoc ve válce se sousedním Ruskem. Zítra by se měl Zelenskyj setkat s českým protějškem Petrem Pavlem. 

Více souvisejících

Francie Jean Castex covid pasy

Aktuálně se děje

před 14 minutami

před 37 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 9 hodinami

včera

včera

včera

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

Zdroj: David Holub

Další zprávy