Francouzské středisko bojuje s nedostatkem sněhu. Dováží ho vrtulníkem

Neobvyklým způsobem se rozhodli na jihu Francie vypořádat s výjimečně teplou zimou a nedostatkem srážek. Sníh na sjezdovky v pyrenejském lyžařském středisku Luchon-Superbagnères z vyšších poloh dopravil vrtulník, informovala dnes agentura AFP.

Sníh helikoptéra přivezla především na místa, která jsou určena pro děti a začátečníky. Celkem z hor doputovalo do nižších poloh 50 tun bílé masy. Zástupce místních podnikatelů Hervé Pounau přiznal, že nalezené řešení sice není "extra ekologické", tentokrát podle něj ale neměli v lyžařském centru u španělských hranic na výběr.

V současnosti je kvůli nedostatku sněhu otevřeno kolem střediska Luchon-Superbagnères jen šest z 28 sjezdovek. V už tak slabé sezoně by bez přepravy sněhu přišlo podle Pounaua i o návštěvníky, kteří do hor vyrážejí s dětmi o jarních prázdninách.

Akce s vrtulníkem, která by měla stát 5000 až 6000 eur (124.000 až 150.000 Kč), zajistí podle propočtů na další dva týdny práci 50 až 80 lidem - nejen obsluze vleků, ale i instruktorům, provozovatelům půjčoven či restaurací. "Je to opravdu výjimečné a nemáme v úmyslu to opakovat," zdůraznil Pounau. Jakmile to teploty dovolí, chtějí v horském středisku opět spustit sněhová děla.

Související

Více souvisejících

Francie hory sníh

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

Meta Platforms

Threads startuje v Česku. Meta zveřejnila datum a čas spuštění, příspěvek v ní ale možná nenapíšete

Jak už jsme na serveru EuroZprávy.cz informovali, americká internetová firma Meta Platforms spustí v tomto měsíci svou novou sociální síť Threads v Evropě. Několik měsíců po ostrém startu v USA se jí tak dočkají i uživatelé v Česku. Nyní je známo nejen který den, ale také v kolik hodin bude síť dostupná. Otázkou nadále zůstává, zda v ní půjde vůbec něco dělat.

před 2 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

Mateusz Morawiecki

Morawiecki neobstál. Novým polským premiérem bude Tusk

Menšinová vláda polského premiéra Mateusze Morawieckého v pondělí neuspěla v hlasování o vyslovení důvěry. Parlament následně podle očekávání vybral Donalda Tuska, který se tak stal pověřeným premiérem. Následovat bude další hlasování o důvěře.

před 4 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

Jan Lipavský

Lipavský mluvil s ukrajinskými novináři. Řekl jim, kdo by měl rozhodnout o míru

Rozhodnutí ohledně konce války a míru musí být schválena Ukrajinci a respektovat teritoriální integritu Ukrajiny, uvedl český ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) v rozhovoru s ukrajinskými novináři. Svět podle něj nesmí dopustit stav, který by Rusku umožnil přezbrojení a následné obnovení konfliktu během několika dalších let. 

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 11 hodinami

před 12 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 13 hodinami

před 14 hodinami

před 15 hodinami

Žádný ze zadržovaných rukojmí nevyvázne živý, varuje Hamás Izrael před koncem jednání

Radikální ozbrojená skupina Hamas varovala, že žádný ze zadržovaných rukojmí v palestinském Pásmu Gazy nevyvázne živý "bez vyjednávání a bez reakce na požadavky" vznesené palestinským "odbojem".

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy