Muž s nožem zaútočil na studenty v Le Mans, čtyři zranění

Na studenty univerzity ve francouzském městě Le Mans dnes zaútočil muž s nožem a čtyři z nich zranil, informoval list Ouest France. Všichni zranění jsou mimo ohrožení života a podezřelého zatkla policie.

Zatím není jasné, co útočníka k činu přimělo. Podle policie ale nic nenasvědčuje tomu, že by měl teroristický motiv.

Útok se podle svědků udál před dnešními 14:00 v prostorách tamní filozofické fakulty. Podle svědků tam muž s nožem začal napadat studenty. Policie uvedla, že měl v ruce také tupý předmět. Zasahující strážci zákona podezřelého po asi 15 minutách zatkli.

V budově se při incidentu rozezněl poplach vyzývající k evakuaci, někteří studenti se schovávali v učebnách a dalších místnostech uvnitř. Fakulta je nyní uzavřena a škola pro dnešek zrušila zbytek výuky.

Související

Více souvisejících

Francie útok

Aktuálně se děje

před 32 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Dominik Feri

Feri míří na tři roky do vězení, rozhodl odvolací soud

Exposlanec Dominik Feri půjde na tři roky do vězení za znásilnění dvou dívek a jeden další pokus o znásilnění, rozhodl odvolací soud v pondělí. Feri byl už loni v listopadu uznán vinným ve všech třech bodech obžaloby a potrestán nepodmíněným trestem v délce tří let. Někdejší politik, který vinu odmítá, se může dovolat k Nejvyššímu soudu.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Válka v Izraeli

Válka v Pásmu Gazy má už 34 tisíc mrtvých. Úřady nacházejí stovky těl u nemocnic

Pracovníci úřadu civilní obrany v Pásmu Gazy od pátku vyzvedli těla 210 Palestinců z improvizovaného pohřebiště v areálu nemocnice Násir ve městě Chán Júnis na jihu oblasti, informuje agentura AP. Od začátku izraelské operace loni v říjnu v Pásmu Gazy zemřelo nejméně 34 151 Palestinců a dalších 77 084 bylo zraněno, sdělily dnes tamní úřady.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 9 hodinami

Zemřela Hana Brejchová, mladší z dvojice herecky nadaných sester

Den po oznámení ohledně Josefa Laufera přichází další smutná zpráva. Ve věku 77 let zemřela Hana Brejchová, mladší ze sesterského dua a hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky režiséra Miloše Formana. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy