Německo: Putin se bude muset zodpovídat z nočního raketového útoku v Oděské oblasti

Ruský prezident Vladimir Putin se bude muset zodpovídat z nočního raketového útoku v Oděské oblasti, uvedl dnes mluvčí německé vlády Steffen Hebestreit. Podle posledních zpráv zahynulo dvacet osob. Podle německého mluvčího je počínání Moskvy nehumánní a cynické. Rusko opakovaně tvrdí, že jeho armáda neútočí záměrně na civilní cíle.

Podle ukrajinských úřadů ruské rakety Ch-22 dnes v noci zasáhly jeden obytný komplex a rekreační zařízení v Oděské oblasti. Ruskojazyčný web BBC informoval o 20 mrtvých, mezi kterými je i jedenáctiletý chlapec, a o čtyřech desítkách zraněných včetně šesti dětí a těhotné ženy.

Berlín uvedl, že ruskou akci odsuzuje. "Ruský prezident Putin a další činitelé se budou muset zodpovídat (z útoku)," uvedl Hebestreit. Útok podle něj ukazuje, že Rusko vědomě počítá s úmrtím civilistů. "Ruská strana, která znovu mluví o vedlejších škodách, je nelidská a cynická," dodal mluvčí.

Moskva dnes znovu odmítla, že by záměrně útočila na civilisty. "Chtěl bych vám připomenout prezidentovo vyjádření, že ruské ozbrojené síly nemíří na civilní cíle," uvedl mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov. Putin ve čtvrtek odmítl odpovědnost za útok na obchodní centrum ve městě Kremenčuk, kde zemřelo nejméně 19 lidí. Podle něj se středisko nacházelo nedaleko skladu zbraní, na který vedla útok ruská vojska.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Vladimír Putin

Aktuálně se děje

před 39 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 11 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

Rusové se dnes rozloučili s Navalným. Policie postavila bariéry, úřady vydaly tělo na poslední chvíli

Ruští policisté postavili bariéry na cestě z moskevského metra ke kostelu, kde dnes proběhlo poslední rozloučení s opozičním politikem Alexejem Navalným. K chrámu Ikony Matky Boží v moskevské čtvrti Marjino také přijely vozy pro přepravu zatčených. Ruské úřady příbuzným tělo zesnulého ruského opozičníka dlouho nevydaly, rodina jej obdržela až na poslední chvíli.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy