Polsko kvůli testům horníků očekává velký nárůst případů covidu

Polský premiér Mateusz Morawiecki dnes upozornil, že v příštích osmi až deseti dnech v Polsku přibude velký počet nových případů nákazy koronavirem. Souvisí to s rozsáhlým testováním ve Slezském vojvodství, kde se v tamních uhelných dolech nachází epicentrum nemoci covid-19 v Polsku. Dnes koronavirus testy nově potvrdily u 400 lidí, 19 pacientů zemřelo, uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Přidejte svůj názor

Varšava
doporučujeme

Během dneška nových případů oproti předchozím dnům přibylo méně. V pondělí země s 599 nově nakaženými zaznamenala rekord, o víkendu jejich počty byly jen o několik desítek nižší.

Kvůli rychlému rozšíření nákazy mezi horníky ve Slezsku vláda v pondělí rozhodla o třítýdenním zastavení těžby uhlí ve 12 dolech. Portál gazeta.pl ale napsal, že horníci přesto dnes přišli do práce. "Zaměstnavatel nám nepřikázal zůstat doma, a tak tu jsme," řekl jeden z nich. Později se vedení státních těžařských společností Polska Grupa Górnicza a Jastrzebska Spólka Weglowa s odbory dohodlo, že těžba se zastaví teprve 12. června v dolech první firmy a o tři dny později v dolech druhé firmy.

Koronavirem se v Polsku doposud nakazilo 27.560 lidí, 1183 pacientů kvůli komplikacím provázejícím covid-19 zemřelo. Ministerstvo zdravotnictví dnes zveřejnilo tabulku, z níž vyplývá, že v Polsku připadá 31 případů úmrtí kvůli koronaviru na milion obyvatel, což je stejně jako v Česku.

Krakovské národní muzeum dnes uzavřelo svoji hlavní budovu, protože koronavirem se nakazilo šest zaměstnanců této instituce. Nikdo z nich prý nepřišel do styku s návštěvníky.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po Slovinsku i Lotyšsko zpřísnilo podmínky pro Čechy. Test nestačí, musí…

03.07.2020 18:38 Po Slovinsku omezilo kvůli nárůstu počtu nových případů koronaviru vstup Čechů na své území také…

Orbán získal moc nad další univerzitou. Maďarský parlament schválil…

03.07.2020 17:10 Maďarský parlament dnes schválil zákon o reformě Univerzity divadelních a filmových umění (SZFE),…

V Chorvatsku přibylo 81 nakažených, ve Slovinsku čtvrtina

03.07.2020 16:58 Aktualizováno V Chorvatsku a ve Slovinsku se v posledních dnech zhoršila epidemiologická situace, pokud jde o…

Vzrušená debata o fondu EU. Země V4 nesmí být trestány, zaznělo na summitu

03.07.2020 15:30 Čerpání peněz z evropského fondu obnovy musí být flexibilní a spravedlivé, shodují se premiéři zemí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy