Polští turisté píší o zkušenostech s Rusy na dovolené v Turecku

Někteří polští turisté se svěřují se zážitky s Rusy na dovolené v Turecku. Rozhovory, které se s nimi pokoušeli vést na téma války na Ukrajině, v Polácích zanechávají sklíčené dojmy.

Píše o tom polský server Onet.pl, na nějž se obracejí čtenáři poté, co publikoval vlastní zprávu o chladných reakcích některých Rusů pobývajících v Turecku při pokusech o rozmluvy o ukrajinské válce.

"Mám podobné postřehy o chování Rusů v tureckých letoviscích. Přestože jsem tam byl před více než deseti lety, jejich arogance, chování k turistům jiných národů (možná jen k Polákům) a jejich hlučné způsoby byly velmi obtěžující. Chovali se, jako by byl svět stvořen výhradně pro ně a ostatní byli jen otravné doplňky. Z vašeho článku je zřejmé, že se nic nezměnilo," napsal čtenář Robert.

Autorku původního textu, který se setkal s velkou odezvou, zaráželo, že "mladí Estonci prohlásili, že na toto téma nemají žádný názor" a podle názoru skupiny Moldavanů jsou si všichni na dovolené rovni, "a přestože sami chápou, co se děje na Ukrajině, nemají vůči Rusům žádné předsudky".

Další čtenář Adam popisuje, že v jeho hotelu v tureckém Beleku a v okolních pětihvězdičkových hotelích je z Ruska 80 procent klientely. "Jsou vulgární a drzí, nosy nahoru... Mluvil jsem s místními a ti mi na rovinu řekli, že bez turistů z Ruska se neobejdou. Právě oni jim bohužel zaručují likviditu a výdělky," uvedl. To podle jeho názoru ukazuje, že sankce nefungují.

S ruskými turisty ubytovanými v pětihvězdičkovém hotelu v letovisku Alanya mluvil i čtenář Roland. O válce s Ukrajinou podle něj mluví, jako by se psal rok 1944 a Evropa se osvobozovala od okupace wehrmachtem. "Nacisté, fašisté," tak popisují Ukrajince. Ti mladší podle něj tvrdí, že "je načase, aby se Poláci začali učit ruštinu a že Němci propásli svou historickou šanci, aby hranice mezi nimi a Ruskem byla na Visle". Čtenář Roland dodává, že Rusům je "jedno, jestli bude bída, budeme jíst trávu, nikdo nás nebude mít rád - máme rakety a všichni se nás bojí".

Samotnému Turecku se podle Rolanda není co divit. Turisté z Evropy sice něco koupí, ale váhají a smlouvají, zatímco Rusové berou všechno. "Včera jsem byl v klenotnictví, postarší Němka si prohlížela drobný řetízek a snažila se usmlouvat cenu. A vedle stojící Ruska si vybrala řetízek, náramky na ruce, náramky na kotníky a všechny tlusté a bez smlouvání. Na takové turisty Turci čekají," uvedl čtenář serveru Onet.pl.

Související

Více souvisejících

válka na Ukrajině Polsko Rusko Turecko

Aktuálně se děje

Aktualizováno včera

včera

včera

Policie Rusko, ilustrační foto

Aktivisté zveřejnili počet zadržených během pohřbu Navalného

Během pohřbu ruského opozičního politika Alexeje Navalného došlo k zadržení více než 100 lidí v různých městech napříč Ruskem. Podle médií to uvedl lidskoprávní projekt OVD-Info, který monitoruje počty zadržených během protestů a poskytuje právní pomoc.

včera

Olaf Scholz na MSC 2023. Je německý sociálnědemokratický politik, od prosince 2021 kancléř Spolkové republiky Německo.

Kauza Taurus: Politici mluví o vážném problému, situace je vážná

Německý kancléř Olaf Scholz v sobotu uvedl, že země vyšetřuje "velmi závažné" úniky z armády a přislíbil rychlé objasnění po zveřejnění nahrávky z diskuse vysoce postavených představitelů německé vzdušných sil o podpoře Ukrajiny na ruských sociálních sítích. 

včera

včera

Olaf Scholz

Německem hýbe kauza Taurus. Rusko zveřejnilo odposlechy z tajné armádní schůzky

Kancléř Olaf Scholz oznámil, že Německo provádí vyšetřování vážného úniku informací z jednání vysokých představitelů svého letectva. Později ministerstvo obrany potvrdilo, že rozhovor těchto příslušníků byl odposloucháván. Zvukový záznam asi třicetiminutového rozhovoru byl v pátek zveřejněn šéfredaktorkou ruské televize RT Margaritou Simonjanovou. Důstojníci diskutovali o možnosti, jak by Ukrajina teoreticky mohla využít německé střely. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Martin Kupka

2300 korun za dálniční známku je jen začátek. Kupka oznámil další zdražení

Cena dálniční známky by měla být od ledna příštího roku opět zvýšena, a to v souladu s vývojem inflace. Uvedl to ministr dopravy Martin Kupka (ODS) v dnešním pořadu Týden v politice České televize. Přesný nárůst ceny, o který se dálniční známka zvýší, má být zveřejněn ve druhé polovině příštího roku. Poslední změna ceny nastala 1. března, kdy roční kupon zdražil z 1500 na 2300 korun.

včera

včera

včera

včera

Joe Biden

Svět po masakru v Pásmu Gazy doufá v příměří s Izraelem

Katar, Egypt i USA se v současnosti zapojují do jednání o příměří mezi Izraelem a palestinským militantním hnutím Hamás. Po masakru u humanitárního konvoje, který si vyžádal stovky zraněných a přes 115 mrtvých, poukazují na naléhavou potřebu co nejdřívějšího uzavření jednání a rozšíření humanitární pomoci proudící do Pásma Gazy.

včera

včera

Bytovým domem v Petrohradě otřásl výbuch. Zřejmě šlo o útok Ukrajinců

V obytném domě v ruském městě Petrohrad došlo v sobotu ráno k výbuchu. Jak informovala místní média, budovu před tím pravděpodobně zasáhl dron. Uvedl to server Ukrajinska pravda.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy