Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa o víkendu pomohl zachránit dvě mladé ženy, které v moři spadly z převrhnuté kánoe. Informoval o tom deník La Vanguardia. Incident se stal v jihoportugalském regionu Algarve, kam jedenasedmdesátiletý prezident přijel strávit část dovolené.
Hlava Portugalska takto objíždí letoviska v zemi, aby podpořila cestovní ruch, který utrpěl výrazné ztráty kvůli pandemii covidu-19.
Portugalský prezident se v sobotu slunil na pláži v letovisku Alvor, kde mimo jiné hovořil s novináři. Krátce nato uviděl v moři dvě ženy, které měly podle místních médií evidentně problémy poté, co se s nimi převrhla kánoe. Prezident podle La Vanguardia skočil do vody a plaval jim na pomoc. Současně s ním k nim dorazil muž na vodním skútru a společně ženám pomohli.
#Insolite : Le président du Portugal ??, Marcelo Rebelo de Sousa, sauve deux petites filles emportées par la marée, après que leur canoë se soit retourné en bord de mer !La scène à été filmé par la chaîne portugaise SIC, en plein reportage pour promouvoir le tourisme ! pic.twitter.com/qM3gTNqqJn
— NOVA PORTUGAL (@NVPORTUGAL) August 16, 2020
Někdejší televizní politický komentátor Rebelo de Sousa je ve své zemi oblíbený i díky nekonvenčnímu chování, které ukázal už před čtyřmi lety na inauguraci do úřadu prezidenta, na niž přišel pěšky. Během nynější pandemie se zas objevily v médiích fotografie, jak prezident v šortkách a s rouškou stojí frontu v místním supermarketu.
Nyní portugalský prezident objíždí během dovolené místní letoviska, aby podpořil domácí cestovní ruch. V předchozích dnech byl mimo jiné na Madeiře, která je stejně jako region Algarve do značné míry závislá na turistech.
Portugalsko bylo v nynější pandemii na jaře experty chváleno za to, že boj s nákazou relativně dobře zvládalo. Začátkem června ale některé evropské státy začaly považovat Portugalsko za více nebezpečné, když tam denní nárůsty nakažených začaly být vyšší.
V desetimilionovém Portugalsku se dosud potvrdilo na 54.100 případů nákazy koronavirem SARS-CoV-2, z toho skoro 40.000 lidí se už uzdravilo a 1778 pacientů v souvislosti s nákazou zemřelo. V neděli oznámilo tamní ministerstvo zdravotnictví 121 případů nákazy za 24 hodin a tři úmrtí spojená s covidem-19. Před měsícem přibývalo kolem tří stovek případů denně, v době vrcholu epidemie v zemi v dubnu to bylo i 500 až 700 případů potvrzených za den.
Související
Portugalský prezident poslal zákon o eutanazii k ústavnímu soudu
Úřadující portugalský prezident de Sousa obhájil mandát, ukazují odhady
Marcelo Rebelo de Sousa , portugalsko , zajímavosti
Aktuálně se děje
před 28 minutami
Předvánoční úspěch českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
před 30 minutami
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
před 33 minutami
Zůna ukázal SPD tvrdou realitu. Bohužel však skončil dříve, než vůbec začal
před 1 hodinou
Na Kilimandžáru se zřítil vrtulník s pěti lidmi na palubě. Mezi mrtvými jsou čeští turisté
před 2 hodinami
Papež vyzval Ukrajinu a Rusko, aby zasedly k jednomu stolu a začaly jednat
před 2 hodinami
Soud poslal MMA zápasníka Karlose Vémolu do vazby
před 3 hodinami
Turecko zadrželo stovku sympatizantů Islámského státu. Chystali teroristické útoky během novoročních oslav
před 5 hodinami
Islámský stát v tichosti opět sílí. Vytváří statisíce nových uprchlíků
před 6 hodinami
Úřady oznámily, že našly přes milion nových dokumentů v kauze Epsteina
před 7 hodinami
Evropa může čelit válce s Ruskem do několika let. Podle expertů na to není vůbec připravena
před 9 hodinami
Počasí bude mrazivé i po svátcích, o víkendu se přidá sněžení
včera
Brusel vrací úder. Tlaku USA ustoupit nehodlá
včera
RECENZE: Záhada strašidelného zámku se bojí i vlastního stínu. Neurazí, ale upadne v zapomnění
včera
Napětí na Blízkém východě: Izrael stupňuje údery v Libanonu před klíčovým termínem
včera
Referendum o konci války, budoucnost Záporožské jaderné elektrárny. Co obsahuje 20bodový mírový plán?
včera
Jihomoravští záchranáři jsou na pokraji sil: Místo nehod řeší rýmu a teploty
včera
Ruské jednotky v noci vtrhly do ukrajinské vesnice. Odvlekly desítky lidí
včera
Transatlantická roztržka graduje: USA zakázaly vstup do země strůjcům evropské digitální regulace
včera
Spor USA s Venezuelou má nečekaného vítěze. Zatím z něj těží pouze Čína
včera
V Turecku se zřítilo letadlo s libyjským náčelníkem generálního štábu. Nehodu nepřežil
Libyi zasáhla v úterý večer zpráva o úmrtí náčelníka generálního štábu Mohammeda Alího Ahmeda al-Haddáda. Generál zahynul při havárii soukromého letadla krátce poté, co stroj vzlétl z Ankary. Smrt vlivného velitele potvrdil libyjský premiér Abdul Hamíd Dbeibah, který událost označil za obrovskou ztrátu pro národ i celou armádní instituci.
Zdroj: Libor Novák