Ve Francii bylo v červenci 87 procent pacientů na JIP nenaočkovaných

Na konci července bylo mezi novými pacienty na jednotkách intenzivní péče ve Francii dvanáctkrát více lidí bez očkování proti covidu-19 než naočkovaných. V průběhu července představovali lidé bez vakcíny setrvale přes 80 procent lidí s vážným průběhem nemoci, vyplývá z dnes zveřejněných údajů Ústavu pro výzkum, studie a statistiku (Drees) při francouzské vládě, o němž informovala agentura AFP.

V týdnu od 19. do 25. červencem nemělo 87 procent pacientů přijatých na JIP očkování, mezi ostatními hospitalizovanými to bylo 83 procent. Podle statistiky za květen až červenec bylo na JIP ve Francii 85 procent pacientů bez covidové vakcíny. Mezi pacienty s těžkým průběhem nemoci bylo jen šest procent lidí s dokončeným očkováním, mezi všemi hospitalizovanými představovali 11 procent.

Vládní statistiky také odhadují, že mezi zemřelými pacienty s covidem-19 bylo 82 procent lidí bez očkování a 14 procent lidí s dokončenou vakcinací.

Statistiky také zkoumají, kolik lidí na 100.000 obyvatel má pozitivní PCR testy. Zatímco mezi lidmi bez vakcíny je to v průměru 258 lidí na 100.000, u očkovaných je to 35 pozitivních testů, tedy sedmkrát méně. Drees ovšem upozorňuje, že toto číslo může být zavádějící, neboť očkovaní lidé často necítí potřebu nechat se testovat navzdory příznakům.

Francouzské nemocnice čelí stále silnějšímu tlaku. Podle dnes zveřejněných údajů byl počet nových příjmů za tento týden 3531, prakticky dvojnásobek proti týdnu předcházejícímu. Stejně rychlý nárůst zaznamenaly i příjmy na jednotky intenzivní péče, které za poslední týden získaly 746 nových pacientů. Rostou také počty zemřelých s covidem, minulý týden jich bylo 272. Jediné číslo, které klesá, konstatuje list Le Monde, je věk hospitalizovaných.

Související

Více souvisejících

Francie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) očkování

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

včera

včera

včera

včera

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

včera

včera

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

včera

včera

včera

včera

včera

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

včera

včera

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

včera

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy