Moskva - Ruská policie dnes zadržela další necelé dvě desítky účastníků opoziční demonstrace po úterním podmíněném odsouzení vůdce ruské opozice Alexeje Navalného za údajnou zpronevěru. Informovala o tom agentura AP.
Dnes nad ránem policie zadržela 18 demonstrantů, kteří se na Manéžním náměstí u Kremlu i přes teploty klesající k minus dvaceti stupňům Celsia rozhodli strávit noc. V této skupině byla také členka punkové skupiny Pussy Riot Marie Aljochinová, která o svém předvedení na policejní stanici informovala na Twitteru.
Aljochinová byla jednou ze tří členek Pussy Riot, které soud za zorganizování punkového hudebního protestu v moskevském pravoslavném chrámu proti prezidentovi Vladimiru Putinovi poslal za výtržnictví a náboženskou nesnášenlivost na dva roky do vězení.
Na Manéžním náměstí se v úterý sešlo několik tisíc lidí, kteří vyjádřili nesouhlas s tím, že soud za údajnou zpronevěru 27 milionů rublů (asi 11 milionů Kč) francouzské kosmetické firmy Yves Rocher uložil Navalnému podmíněný trest 3,5 roku vězení a jeho bratru Olegovi nepodmíněný trest vězení ve stejné výši.
Související
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
Suej-fen-che. Město, které Západu hýbe žlučí, narušuje vliv sankcí a upevňuje rusko-čínské vazby
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Nervozita v Grónsku stoupá. Trumpův zmocněnec pronesl v závěru nezvané návštěvy nepříjemnou hrozbu
před 1 hodinou
Česká diplomacie si opět trhla ostudu. Jako jediná z EU nepodpořila rezoluci OSN k ochraně klimatu
před 2 hodinami
Američan s podezřením na ebolu už je v Česku, potvrdila nemocnice
před 4 hodinami
Počasí bude o víkendu letní. Teploty dosáhnou na hranici tropů
včera
Na Ukrajině našli ruský dron osazený hlavicí s ochuzeným uranem
včera
Světu zbývá půl roku, aby se vyhnul celosvětové potravinové krizi, varuje FAO
včera
Americká justice chystá kvůli incidentu v roce 96 žalobu proti Castrovi
Aktualizováno včera
MS v hokeji ONLINE: Česko - Itálie 3:1. Národní tým se trápil s dalším outsiderem
včera
Poslanci připravují Pavlovi návrhy na vyznamenané. Nechybí exprezident Zeman
včera
Tragická nehoda v Thajsku stála život Češku. Zemřel i talentovaný filmař
včera
Lebka svaté Zdislavy se příští týden vrátí do kostela, potvrdila policie
včera
Europarlament poslal Ficově vládě poslední varování. Slovensko může přijít o všechny peníze z fondů
včera
Policie hledá svědky jízdy autobusu, který se v Praze střetl s tramvají
včera
WHO: Ebola se v tichosti šířila měsíce. Vakcína bude nejdříve za půl roku
včera
Světu hrozí návrat k zákonu džungle, varoval Si Ťin-pching
včera
V Kongu se šíří panika. Úřady nestíhají s ebolou držet krok
včera
Americký finančák nikdy nesmí zpětně kontrolovat Trumpova daňová přiznání
včera
Do Prahy míří Američan s podezřením na ebolu. Bude hospitalizován na Bulovce
včera
Putin dorazil do Číny. Si Ťin-pching ho přivítal stejně jako Trumpa
včera
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
Íránské revoluční gardy adresovaly Spojeným státům ostrou výhrůžku, ve které varují před rozšířením válečného konfliktu daleko za hranice blízkovýchodního regionu. Radikální vojenské křídlo Teheránu tak reagovalo na nedávná prohlášení amerického prezidenta Donalda Trumpa a viceprezidenta JD Vance. Trump totiž veřejně zopakoval, že Írán žadoní o dohodu, a zároveň prozradil, že v pondělí chyběla pouhá hodina do chvíle, než by nařídil spuštění nových masivních vojenských úderů na íránské cíle.
Zdroj: Libor Novák